Produkcja okien drewnianych z rękami

Produkcja okien drewnianych z rękami

Okna drewniane można zrobić samemu, ale to bardzo ciężka praca. Ponadto, wymaga specjalnych narzędzi. Znając niektóre subtelności tej pracy, możemy samodzielnie drewniane okna.

Profil okienny ma bardzo złożony kształt, to musi być zrobione zgodnie z dokładnymi wymiarami, w przeciwnym razie nie będzie szczelne okna. Przypływ jest bardzo trudne do wykonania. Dlatego lepiej jest, aby okna w fabrykach, w których występują szczególne krajalnice do przypływy i więcej.

Na przykład, jest produkcja okien drewnianych w Moskwie na życzenie. Takie produkty są dobrej jakości, odpowiednio, będzie trwał długo.

A w domu, możesz zrobić prostszą wersję okien, to z pewnością nie jest idealnym zamknięte w fabryce. Domowe okna można z powodzeniem stosować na balkonach, w podmiejskich domów, ganek, itp

Produkcja polu okna

Najlepszym rozwiązaniem byłby zwolennikiem tablica z drewna dobrze wysuszonego. Taki materiał będzie dać przyszłość, gdzie okna odkształceń lub ugięcia podczas pracy.

Wytwarzanie okien drewnianych z rękami rozpoczyna produkcji pudełek, które będą zabezpieczone w otworze. To pole jest zamontowana rama z szkła. Za najlepszą opcją będzie wsiąść pole przekroju 50h150 mm.

Możesz ubiegać się o bar rama o przekroju 50×50 mm. Wymiary substraty są wybierane w zależności od wielkości otworu okiennego.

Okno wykonane jest z dobrze wysuszonych Deski heblowane. Na pokładzie muszą się rowek tak, że jego kształt rowka koniec G. długości 130 mm i jest jego głębokość – 15 mm, wielkość płyty 150h50 mm.

Grzebień, który powstaje podczas cięcia rowka potrzebnej do uszczelnienia okna. Następnie należy pokroić na pokładzie 4 sztuki, z wstępnych dokładnych pomiarów. Części połączone ze sobą za pomocą trzpieni. Lepiej użyć kolców z odpowiednim rowkiem w kształcie jaskółczego ogona. W tym przypadku, związek powinien być bardziej wytrzymałe.

Jednak związek ten jest bardzo trudne do wykonania bez odpowiednich narzędzi, dzięki czemu można korzystać z konwencjonalnych proste szpilki i kołki proste, odpowiednio.

Aby dokonać takiego połączenia, na płycie, należy umieścić poziomo, stadnina wyciąć, a płyta jest w sąsiedztwie rowka. Aby to zrobić, należy użyć młynka ręcznego, jak za pomocą młotka i dłuta nie zrobi go delikatnie. Wszystkie płyty przyłączeniowe muszą kleju stolarskiego puch, a następnie montujemy okna. Upewnij się, że wszystkie szczegóły Twojej skrzynce jest pod kątem 90 stopni względem siebie.

Do związku stał się bardziej rygorystyczne, w końcowej otwór wiercony, w którym kołek jest włożony od drewna. Pre-dołkowe smarować klejem. Możesz również dołączyć metalowe narożniki okno na końcu pola.

Również daje sztywność konstrukcji.

Rama okienna

Produkcja okien drewnianych z rękami nadal. Drugim etapem będzie budowa ramy ze szkłem. Rama jest wykonana, a także ruchy, na tych samych zasadach. Tylko w takim przypadku należy użyć kołka rożnego i koniecznością, bez tego ramka nie będzie wystarczająco wytrzymałe i trwałe.

Po tym wszystkim, rama okienna – rodzaj elementu dynamicznego, będzie otwierać i zamykać, a wymagania dla jego siły są większe.

Zastanów się boczny pasek po pracy wykonanej przez piłowanie rowków. W dolnej części wykonany jest rowek, szerokość 20 mm i wysokość 15 mm. To – rowek odpowiedź w polu okna. Górne gniazda może wynosić 1 lub 2, w zależności od liczby okien. Ich szerokość – 14 mm, a wysokość – 10 mm. Wymiary te są w rozmiarze 50×50 mm pasek.

Tak więc wałki być 10×10 mm, grubość szkła 4 mm.

Po pierwsze, profil jest wykonany. Aby to zrobić, należy użyć elektrorubanok lub ręcznego odcinania. Wymiary ramek w taki sposób, że minimalny odstęp 1-2 mm pomiędzy ramą i ramą. Profil tnie się na kawałki. Następnie w sposób ciągły, a elementy są połączone.

Szkło jest przymocowany za pomocą listew. Potem pozostaje tylko zamocować zawiasy na pudełku i ramy i montowania ramy. Produkcja okien drewnianych musi zakończyć przygotowania drewna do wykorzystania.

Konieczne do przetwarzania drewna i farby do ochrony przed wilgocią.

Share →