Program szkolenia dla dzieci 7 - 9 lat

Program szkolenia dla dzieci 7 – 9 lat

„Z n d y n i e s t h o”

Aktywność uczniów dominuje. szczególnie u dzieci, które są w trudnej sytuacji, i to, co do zasady, dzieci z bariery psychologicznej, „zamknięte”, które nie mogą porozumieć się w społeczeństwie dzieci mają gra. I aby zniszczyć barierę, wyrazić siebie, aby zintegrować się ze społeczeństwem i szybsze dostosowanie się, upewnij się, że Aktywność gry. To było w grze dziecko zapomina o swoich problemach, otwiera się i ujawnia się, uczy się patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć. W związku z tym zaproponowano Program ten oparty jest na ćwiczenia gier. na celu zapewnienie komfortu psychicznego pobyt dziecka w grupie w czasie adaptacja.

My, dorośli, znany znaczenia powtarza gry dla dziecka. Często ich używać. Zajęcia z powtórzeń się blisko i zrozumiałe dla nich.

Uzyskać, powtarzając informacje lepiej zapamiętane.

Po pierwsze, wszystkie oferty gry i prowadzi dorosłych. W przyszłości, dzieci są bardziej prawdopodobne, aby poprosić kogoś dorosłego, aby spędzić w niektóre gry, które wydają się być konieczne już teraz.

Celem korekty – rozwój programu: Dzieci spójności w grupie, zapewniające tworzenie poczucia przynależności do grupy, pozytywnej emocjonalnej postawy, zdolność rozumienia ich stan emocjonalny i rozpoznawania uczuć innych ludzi, rozwój umiejętności komunikacyjnych.

Jednocześnie nie ma pozytywnego zaangażowania każdego dziecka z doskonałym dorosłej, która jest wiodącym.

Formy zatrudnienia. Każda lekcja składa się z trzech części: rozgrzewki, głównej i końcowej części.

Cele:

1. Stworzenie pozytywnego nastroju w grupie.

Podczas zajęć dzieci 2.Sohranenie przyjaznych siebie.

3. Rozwój pozytywnej samooceny.

Podstawowe procedury samooceny – pozdrowienia i kontaktu wiertła.

Główna część. Główną część spełnia swoją rolę lidera w trakcie sesji. Składa się głównie z gier mających na celu korygowanie emocjonalne – osobistą sferę dziecka.

Wnioski.

Cel: stworzenie każdego uczestnika poczucie przynależności do grupy i konsolidacji pozytywnych emocji z pracy w klasie.

Zakończenie działalności ma charakter rytualny.

Terminy realizacji. Dzieci w pierwszej sesji za pomocą gier są podzielone na dwie grupy. Jeśli grupa 20 osób, podgrupy – 10.

Podczas klasy, na samym początku, dzieci siedzą w kręgu na krzesłach, co znacznie ułatwia ich interakcji i daje poczucie wspólnoty.

Zgodnie z ogólnie przyjęte „Kiedy ktoś mówi – inni go słuchać i brać.”

Dorośli powinni dać dzieciom możliwość wyrazić swoje opinie, dzielą się wrażeniami po każdym ćwiczeniu.

Wiele ćwiczeń towarzyszy odpowiedniej muzyki.

Na początku i na końcu sesji treningowych przeznaczonych socjometrii członków grupy.

Proponowany program jest przeznaczony dla 13 sesji, dwie sesje w tygodniu. Jest on skierowany do praktycznej psychologii.

Lekcja 1 pociąg.

Cel. identyfikacji lidera w grupie, stowarzyszenia społeczne ze sobą. Przyjęcie zasad grupy. Rozwój komunikacji partnerem umiejętności.

1. Wstępne rozmowy

Psycholog oferty do siadają na krzesłach, stojąc w kręgu, oraz zapoznać się z zasadami zachowania w grupie.

Psycholog. „Dziewczęta i chłopcy! Raz w tygodniu będziemy grać z tobą, aby pomóc Ci stać się bardziej odważny i pewny siebie. Każda lekcja składa się z trzech części. Pierwsza część jest nazywana „Rozgrzewka”.

Kalibracja odbywa się w kręgu, wszyscy siedzą na krzesłach. Potrzebna jest rozgrzewka, aby upewnić się, że są dostrojone do klasy, stały się milsze siebie uważnie.

Druga część – głównym. Tutaj możemy usiąść na krześle, a stojąc w kręgu, i siedzieć na dywanie. Będziemy grać ze sobą i wszyscy razem.

Musimy nauczyć się rozumieć nawzajem.

Część 3 – Jest to ostatnia gra do widzenia siebie.

Chłopaki, będziemy siedzieć w kręgu, a to oznacza – według pewnych zasad wynikających z prawa. Dla tych, którzy siedzą w kręgu, jest zasada: „. Kiedy ktoś mówi, inni słuchają i rozumieją” Pamiętacie kreskówkę „Mowgli”?

Tam też, kiedy powiedział jeden, inni słuchali uważnie i go nie przerywać. Na przykład, od słuchania Bagheera, Baloo niedźwiedzia. I jeśli słuchać uważnie, można dowiedzieć się wiele nowych i ciekawych rzeczy. I nie rób nas. dzieci jest wspaniała reguła? »

Reakcje dzieci.

(Powtórz i rozumie tę regułę.)

Dziewczęta i chłopcy, którzy zrozumieli tę regułę? A kto ma wykonać? Który jest idealny?

Stąd w naszym okręgu będzie działać normalnie, „Kiedy ktoś mówi, inni słuchają i starają się zrozumieć.” To będzie bardzo dobry, jeśli w naszych zajęciach będzie można powiedzieć to, co myślę i czuję. Że będziemy się razem.

Podsumowując, psycholog może posiadać jedną grę z rozgrzewką, jednej z części głównej (lepiej jeśli jest już dobrze znany z gry, takie jak „The River”). Podsumowując, musimy się pożegnać.

Ta gra – pożegnanie, a może w przyszłości stać się rytuałem.

3. Gra „nastrój barometr”.

Psycholog pokazuje prawdziwy barometr oraz opowiada o swoich działaniach. Dzieci zaproszone są do okazania nastroju (jak barometr pokazuje pogodę) tylko ręce: zły nastrój – dłonie stykają się ze sobą, dobre – ręce od siebie.

4. Gra „Lokomotywa”.

Chłopcy uciekają w różnych rogach pokoju i wybrać miejsce – to jest ich stacji. Jeden z uczestników „pociągu”. Jego zadanie – ominięcie wszystkich pasażerów do zbierania muzyki lub słynna piosenka „Happy M. Starokadomsky podróżnych”.

Gdy „Pociąg” zebrał wszystkich moderator może poprosić dziecko, którego wziął pierwszy i dlaczego. Ta gra daje możliwość określenia wyboru dzieci ci. Asystent (w przypadku, gdy psycholog prowadzi szkolenia, może być nauczycielem, nauczyciel) pisze na papierze, wybór każdego dziecka.

Lekcja 2: Barometr nastrój.

Cel. Nawiązanie kontaktu między dziećmi.

1. „barometr nastrojów”.

3. „Go!”

Psycholog oferuje „grać” swoje złe samopoczucie.

Psycholog. Dzieci pokazać swój zły nastrój w grze, „Go!”. Aby to zrobić, występują w parach i łącząc ręce i marszcząc gniewnie powiedzieć sobie: „Przyjdź!”.

Następnie udać się do innego chłopca lub dziewczynki.

6. „Dobre ciepło.”

Share →