Przeciwgorączkowe

Przeciwgorączkowe – oznacza to, że można obniżyć temperaturę gorączki.

Przeciwgorączkowe są nesteroydnyh grupę (niehormonalnych), leki przeciwzapalne (NLPZ), a także przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne działania własnych.

Przez Leki przeciwgorączkowe to ibuprofen, acetaminofen, aspirynę i inne.

Po ekspozycji na pewne bodźce ciała wywołuje wytwarzanie pirogenów (patogenów, toksynami i innym.) – Substancje bioaktywne ze wzrostem temperatury. Więcej informacji na temat gorączki.

Pirogeny wpływa na podwzgórze – część mózgu odpowiedzialna za regulację temperatury ciała i który jest głównym "dyrygent" Ciało, które kontroluje najważniejsze funkcje narządów i układów.

Pod działaniem pirogenów podwzgórza uruchamia łańcuch procesów, które prowadzą do zwiększonego wytwarzania ciepła ciała i ograniczenie transferu ciepła (skurcz naczyń krwionośnych na powierzchni ciała, zmniejszenie przepływu krwi do skóry i straty ciepła od powierzchni).

Przeciwgorączkowe może przerwać ten łańcuch poprzez zmniejszenie wrażliwości receptorów podwzgórza do pyrogenów. Tak więc, wpływ na czułość ośrodków mózgowych, przeciwgorączkowe zmniejszyć wytwarzanie ciepła w organizmie i rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, w wyniku lepszego przenoszenia ciepła. W tych procesach temperatura spadnie.

Przeciwgorączkowe z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (za wyjątkiem "Amidopirina" i "Fenacetyna") Nie ma wpływu na normalną temperaturę, ponieważ proces utrzymania normalnej temperatury ciała odbywa się z powodu innych mechanizmów, bez udziału pyrogenów. Dlatego też nie jest konieczne zastosowanie przeciwgorączkowe do zapobiegania wzrostowi temperatury. Są one skuteczne tylko w wysokości gorączki.

Share →