Przeciwgorączkowe

Przeciwgorączkowe

Jakie leki mogą doprowadzić temperaturę w dół, i kiedy to zrobić – przeczytaj nasz artykuł.

Niebezpieczne leki

Dziś w każdej aptece można znaleźć dziesiątki różnych przeciwgorączkowe. Ze względu na ogromną ilość możliwości i wiele z nich dać młodym dzieciom wrażenie, że są bezpieczne leki przeciwgorączkowe. Jednakże tak nie jest.

Należy pamiętać, że przy przeciwgorączkowe, to zawsze jest dużym obciążeniem na ciele.

Ponadto, należy pamiętać, że ilość środków farmaceutycznych z ciepła przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, i dać ich dzieci nie jest wcale niemożliwe, jak ciało dziecka może ponieść ogromne straty z takich leków. Dlatego też należy zawsze przeczytać instrukcję przed wykonaniem przeciwgorączkowe (i każdy inny lek), zwłaszcza jeśli masz zamiar dać je dziecku. A co najlepsze – skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć kłopotów.

Jak przeciwgorączkowe?

Teraz, po ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, pomówmy o narkotykach. Większość leków, które obniżają temperaturę jest NLPZ. Tak więc można stwierdzić, że leki te mają działanie przeciwbólowe, a także przeciwzapalne.

Temperatura ciała wzmocnione przez poszczególne substancje czynne fizjologicznie – prostaglandyn, które wpływają na podwzgórze, powodując tym samym gorączkę. Przeciwgorączkowe prostaglandyny wybór bloku, zapobiegając w ten sposób stymulację określonych ośrodków podwzgórza temperatury odpowiedzialne ciała.

Co to jest apteka?

W latach 60. ubiegłego wieku zaczął prowadzić szeroko zakrojone badania na temat bezpieczeństwa stosowania leków przeciwgorączkowych. Zdecydowano się nie używać jako obniżających gorączkę leki takie substancje czynne jak metamizolu (analgin), aminopiryna, indometacyny, fenacetyna i fenylbutazon. Substancje te są bardzo toksyczne.

W niektórych przypadkach, ich stosowanie leku towarzyszą zaburzenia krwiotwórcze, agranulocytoza, jak i zaburzenia czynności nerek i wątroby.

Obecnie najczęściej stosowane preparaty zawierające ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, kwas mefenamowy i paracetamol.

Uwaga, skutki uboczne!

Brytyjscy eksperci zalecają stosowanie leków przeciwgorączkowych dla dzieci z wielką starannością. Przeciwgorączkowe zasilone dużej wykaz działań ubocznych.

Jak już wspomniano powyżej, mają z boku przeciwgorączkowe. Dlatego też, zanim weźmiesz lek rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Na przykład, dobrze znany fakt, że temperatura, która nie osiąga 38-39 stopni, lepiej nie zbić, ponieważ wysoka temperatura – to znak, że układ odpornościowy zwalcza chorobę.

Dlatego też, jeżeli obniżyć temperaturę. coś, co będzie w każdym przypadku nie leczy choroby, ale może również boli.

Share →