Przedszkolak. Artykuły na temat psychologii dziecka. Zabawki i gry dla dzieci ...

Przedszkolak. Artykuły na temat psychologii dziecka. Gry i zabawki dla dzieci.

Dlaczego dzieci mają do odegrania role-playing gry?

Dlaczego dzieci mają do odegrania role-playing gry?

Role-playing game – gra z kimś, to znaczy grać działań i postaw bohaterów dorosłych lub jakiekolwiek historie, prawdziwe lub fikcyjne. Możesz grać córki i matki, lub podróż na Biegun Północny do cyrku lub Muminków w Star Wars albo w budownictwie kolejowym. Zasadniczo – można grać w coś, w jakiejkolwiek działalności człowieka, w żadnych rzeczywistych lub fikcyjnych wydarzeniach ludzkiego życia i historii.

A w grze, te działania lub zdarzenia są odtwarzane "dla zabawy", W wyimaginowanej sytuacji. Tworzenie pomóc jej zabawki i najczęstsze elementy, które są magicznie nabycia poczucie gry. Krzesło może być pociąg lub samolot, kawałki papieru – jedzenie lub pieniądze, mojej mamy stare szaty – kreator płaszcz, i tak dalej.

Odgrywanie ról – sposób na rozwój zmysłów i wzbogacają uczucia dziecka

Co dzieje się z dzieckiem, kiedy gra w mama i tata? Stając mama w grze, dziecko stara się nie tylko działań matki (np, kołysanie dziecka), ale jego uczucia i relacje emocjonalne: opieka i czułość, dobroć i surowość. Dziecko zawsze wczuć się w bohatera, którego rolę odgrywa. i dlatego, jeśli mieszka się w jego wyobraźni wydarzenia dzieją się w bohatera, i jest przywiązany do swojego doświadczenia, wykorzystuje go do jego duszy.

Żyli w poczuciu gry wzbogacić repertuar emocjonalny dziecka odpowiedzi – przetestowali je "dla zabawy" w grze, zyskuje zdolność do doświadczania tych uczuć i "prawdziwy" życie. Po dziecka jest odczuwalny w grze do tych, którzy dbają o innych, łatwiej będzie zadbać o życiu codziennym. Tak, gra okazuje się być pierwszą szkołą ludzkich uczuć.

Aby wskazać, ta gra zamienia się w inną osobę w psychologii wprowadził określenie terminu, czyli identyfikacji z kimś. Identyfikowanie się z tymi, których rolę odgrywa, jak dziecko ma w swojej "Ja" jego zachowania, jego cel i sens działania, jego uczucia i doświadczenia. Identyfikacja jest znacznie różni się od podstawowej imitacji naturalnej dziecka przed: naśladownictwo, dziecko po prostu odtworzyć to, co widział akcję, która może być tylko bardzo proste, gdyż leżały na powierzchni; identyfikacji siebie jako kogoś ("I – moja matka", "I – Mowgli", "I – Bunny"), Dziecko rozwija wewnętrzny, co oznacza, że ​​plan działania, wzbogacając ich "Ja" i budowanie ich umysły. W związku z tym, nie jest przesadą stwierdzenie, że u dziecka Role Play buduje się.

Grając jako sposób doświadczania emocjonalne i stresujące sytuacje

Inną bardzo ważną funkcją gry fabularnej jest to, że posiada zdolność do zmiany dziecko obejmujące jego emocjonalnych wrażeń i "grać" stres emocjonalny.

Wszelkie mocnych wrażeń, w tym szczęśliwy, podekscytowany małego dziecka. A do tego podniecenia ucichł, a dziecko się uspokoiło, ale wrażenie stał miły pamięci, często konieczne jest, aby po raz kolejny – tym razem w grze – aby przetrwać podekscytowany wydarzenie. Na przykład, przechodząc do cyrku po raz pierwszy, dziecko może następne kilka dni lub nawet tygodni, aby grać w cyrku, wizyty u lekarza – być zaszczepione lalki i tak dalej.

Share →