Przedszkolaki zdrowia

Przedszkolaki zdrowia

Zdrowie dzieci dzieci w wieku przedszkolnym – ważną częścią rodziny dobrobytu i szczęścia rodzica. A że szczęście zależy przede wszystkim od tego, jak świadomie podchodzimy kwestie ojcostwa. Porady zdrowotne dla dzieci i ich rodziców pomóc nasze dzieci rosną zdrowo.

F lub Dziecka Zdrowie Świadomość potrzebne na wszystkich etapach, począwszy od chęci posiadania dzieci. Witamy dzieci, które z radością czekali i trwało są bardziej prawdopodobne, aby być zdrowym i szczęśliwym. Świadoma ciąży opiera się na zrozumieniu konsekwencji kobiety dla dziecka do jej zdrowia.

I f kobieta sama chce utrzymać swoje zdrowie, w tym, z zachowaniem zasady dostaw. będzie to miało pozytywny wpływ na zdrowie swoich dzieci.

M wszystkie kobiety pracują w czasie ciąży. Jeśli kobieta w tym okresie jest dużo chodzenia, wzmocnione krążenie krwi może prowadzić do obrzęku, jeśli jest to cały dzień siedzi lub stoi, jest stagnacja w żyłach. Dyskomfort doświadczonych tyłu i sacrum. Potrzeby w ciągu dnia kilka razy się położyć i podnieść nogi tak wysoko, jak to możliwe, aby wywoływać przepływ krwi. To ćwiczenie jest przydatna do czynienia z trzecim PO7 drugim miesiącu ciąży. I nie nosić skarpetki, które zbyt mocno dokręcać żyły.

Te wskazówki będą wykorzystywane dla Twojego zdrowia i zdrowia przyszłych dzieci.

M Uzikov, hałas, głosy dziecko postrzega nie tylko pierwszy dzień życia, ale w macicy. Melodyjny, miękki muzyka kojący wpływ na dzieci – dzieci śpiewają kołysanki użyteczne osobennno. Głośna muzyka, zwłaszcza przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych, a działanie pobudzające i przestraszyć dziecko, negatywny wpływ na jego zdrowie.

Od pierwszych tygodni życia, nie rozumiejąc słów, dziecko rozumie, intonację – ostry głos to podnieca i przeraża, i czuły, łagodne działanie uspokajające. Z dziećmi trzeba spokojnie, łagodnie, wyraziste rozmawiać. Dzieci mają dobrą zdolność do naśladowania, i słuchając ciebie, twoje dziecko będzie stopniowo odgrywać poszczególne dźwięki i sylaby, nauczyć się mówić.

I f chcesz rozwijać supermodelka, karmić noworodka. Dzieci karmione piersią, mniej skłonne do otyłości i są szczuplejsze jako dziecko i jako dorosły. Zdrowe dzieci, które karmione piersią przez co najmniej rok, znacznie lepiej niż inni.

E motsionalnoe zachowanie. Dzieci w wieku od 10 do 12 miesięcy, wybiera osoby, z którą chce się komunikować. Matka nie jest jedynym partnerem.

Strach przed osobami nieuprawnionymi. W tym wieku, trwała reakcja negatywna dla osób nieupoważnionych. Dziecko wykazuje nieśmiałość w stosunku do obcych, czasami obawiają się, zwłaszcza w przypadku braku matki w pobliżu.

Jest to konieczne, aby dać dziecku patrzeć na twarze innych ludzi przez ramię matki lub zerkając zza poły matki. Musimy zdecydować, czy chcesz, żeby zbliżyć się do nieznajomego, że przyciąga ludzi. Tak więc dziecko będzie łatwiej skojarzyć z nieznajomymi i przyzwyczaić się do kontaktów społecznych.

P olzovanie ręce. Począwszy od 10 miesięcy, dzieci zaczynają mieć ręce i spróbuj wysłać puree go w usta. Po roku dziecko bardziej aktywne karmienia uchatstvuet.

Nie jest konieczne, aby zabronić tę. Między posiłkami można dać żuć dziecko chleb ciasto, ciastko, kawałek jabłka.

Jeśli dzieci są stale zasilane otoczenie, umiejętności do samodzielnego karmienia tworzą późno, a naturalna tendencja do samowystarczalności jest hamowana.

W ciągu 2-3 lat dziecko rozwija znaczącej mowy. On ma pewną zaletę, książek i bajek, i chce je powtórzyć. Dziecko staje się podatne na rytm, muzyka, piosenki dla dzieci.

Z dzieckiem, aby śpiewać i tańczyć.

Chłopiec w pełni rozwinięte i przyniósł do komunikowania się z innymi dziećmi.

Porady zdrowotne dla dzieci

Z amy głównej doradztwa dla zdrowia dzieci – miłości rodziców do oszołomienia i właściwego wychowania. Z tego co widziałem, słyszałem, zrobił dziecko pierwsze 12 lat, zależy od manifestacji swoich pozytywnych lub negatywnych cech charakteru odziedziczył po rodzicach. Zaburzenia nerwowe i psychiczne u dzieci do lat 12 z powodu zaburzeń psychicznych rodziców wyłącznie.

P Omni! W okresie od 0 do 12 lat (a zwłaszcza od 0 do 3 lat), twój każdy ruch, państwo i całe środowisko dziecka "nadruk" w jego świadomego i podświadomości – zależy od głównych sukcesów i porażek swego dorosłego życia. Drodzy Rodzice kochają swoje dzieci.

Dzieci, które kochają się znacznie rzadziej cierpią.

O t 0 do 3 lat zapewnić harmonijne otoczenie o bezpieczeństwo dzieci i informacji: Należy unikać oglądania telewizji i znalezienia dziecka w pomieszczeniu, w którym pracuje telewizor. Później przyjęcia do ścisłej selekcji przeniesienia edukacyjnej 15-30 minut dziennie, zawsze z wyraźnym literat mowy. Pierwszeństwo dano filmów z idealnego modelu zachowań dzieci w prawdziwym życiu. Do 6 lat bez korzystania z komputera dziecka.

Możliwość korzystania z komputera przez dzieci w wieku powyżej 6 lat – 10 minut, 15 minut młodszych studentów, uczniów 5-6 klas – 20 minut, 8-9 klas – 25 minut dziennie. Do 7 lat w świadomości dzieci ma barierę ochronną z wirtualnej agresji. Dopiero po 12 latach, dzieci mają okazję nauczyć się przynajmniej częściowo oddzielić rzeczywistość wirtualną i realną -.

I cieszy się śpiewać bez akompaniamentu instrumentalnego (kołysanki i tak II.); pamiętaj, aby dziecko na pobyt w ciszy (bez muzyki, i tak dalej d..); Użyj tradycyjnej kultury (muzyka, taniec, malarstwo, rzeźba, zwłaszcza tradycyjne święta ludowe). Każdy stres przeniesiona dziecko może zostać usunięta, pozwalając mu się malować i poprosił, aby wyciągnąć to, co chce – splash powłokę farby. Często daje dziecku możliwość.

Od kołyski czytać klasyków (Puszkin i in.), Które zapewni specjalny wpływ na przyszłe umiejętności. Korzystanie z książek rozwoju dziecka, zdjęcia, slajdy, taśmy filmowe, teatr lalek, zabawki.

O ne z istotnych korzyści dla zdrowia jest hartowanie dziecka. Start z kąpieli powietrznych, a następnie zacierając mokry ręcznik tort i tylko miesiąc po rozpoczęciu pozytywnym efektem hartowania wody. Dzięki utwardzeniu obserwujemy stopniowe umacnianie wpływów.

Zawód Bicze, start z wody o temperaturze 30-32 ° C i ograniczyć go co 2-3 dni w 1-2 °. W ciągu miesiąca można dostać się do temperatury pokojowej lub nawet nieco niższe – do16-18 °. To zapewni doskonałą odpuszczanie i nie zagrażają przeziębienia. I nawet dla najmłodszych dzieci Prawidłowo wybrać kosmetyki dla dzieci.

Odzież dla dzieci powinny nie tylko pasować do sezonu, ale także różnią się w zależności od temperatury na zewnątrz. Najważniejsze – oddanie dzieci ze względu na ich dużą mobilność. Dobra zasada – umieścić na dziecko, jak wiele warstw odzieży, jak zużyte dorosłych, a nawet lepiej – co najmniej jedną warstwę.

Odzież powinna być taka, aby w trakcie aktywności fizycznej dziecko nie pocą wiele, w momentach wolny jako skóra ochłodzono przez wystawienie na działanie powietrza, a parowanie potu. Obowiązkowe stan odzieży – to jest bawełna. Hlopchatoumazhnaya T-shirt i koszula pot wchłaniają i nie dają efekt chłodzący, w przeciwieństwie do syntetycznych.

Dzieci w wieku przedszkolnym są zdrowe, gdy pod warunkiem właściwej higieny, zbilansowanej diety, pracy odpowiadającej ich zdolności fizycznych i umysłowych, życie na wolnym powietrzu (częste i długie spacery w pierwszych miesiącach życia), które są odpowiednie warunki życia, zdolności do uprawiania sportu. Jeśli nie ma jednego z tych czynników zdrowia dzieci cierpi.

Share →