Przedwczesne odklejenie łożyska: przyczyny i konsekwencje

Przedwczesne odklejenie łożyska: przyczyny i konsekwencje

Przedwczesne odklejenie łożyska to powikłanie ciąży, może wystąpić zarówno w trakcie jego przebiegu, a podczas porodu. Co do zasady, oddzielenie łożyska podczas ciąży zrozumieć, przedwczesne oddzielenie łożyska od macicy, co powoduje szkody w łonie matki przez łożysko naczyń krwionośnych i krwawienie z różnych lokalizacji i ekspresji. Jeśli skala małym oddziałem a ona granica w przyrodzie, sytuacja nie uszkodzić płód i nie koliduje z podstawowym dziecka tlenu i składników odżywczych z organizmu matki.

Istnieje wiele gorzej z łożyska konsekwencji abruption jeżeli występuje on w jego centrum. W tym przypadku nie jest nagromadzenie spowodowało i nie mógł dowiedzieć się, krew między macicy i łożysku i edukacja retroplatsentarnoy krwiaka. Poprawia proces oderwania i może wystąpić krwawienie w brzuchu w ciąży.

Diagnozowanie Przedwczesne odklejenie łożyska nie jest trudne, to zwykle występuje w badaniu palpacyjnym macicy, w obecności bóle brzucha, krwawienia w ciąży, osłabienie, przyspieszenie czynności serca (tachykardia), obraz jest zawsze krystalicznie czysta. Również na USG Przedwczesne odklejenie łożyska zdiagnozowano zawsze wyjątkowe.

Dlaczego Przedwczesne odklejenie łożyska? Przyczyny mogą być różne. Oczywiście, łożyskowe rozwarstwienia membrana może wystąpić z powodu kontuzji: cios w ścianie jamy brzusznej, spada na brzuchu, ciśnienie mechaniczne, itp

Może również występować z uwagi na budowę każdego procesu infekcji lub zapalenia w macicy i choroby, które mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, a w wyniku, uszkodzenie naczyń krwionośnych. Jednym z powodów, dla których nie jest Przedwczesne odklejenie łożyska, jest jego niska pozycja w macicy.

Oprócz bezpośredniej przyczyny oderwania się łożyska, jest przyciągany do jej czynników. Mówimy tu przede wszystkim o złych nawyków (narkotyków, palenie tytoniu), później w wieku kobieta powtarza urodzeń (narodziny drugiego lub trzeciego dziecka), złym (brak) żywności. Jak już powiedzieliśmy, Przedwczesne odklejenie łożyska odróżnić pełne lub częściowe. Jego klasyfikacja zależy od stopnia uszkodzenia i mocy, a także miejsce narodzin dystansem.

Gdy Przedwczesne odklejenie łożyska jedna trzecia jest zagrożona śmierć płodu, kiedy jej pół oddział dziecko śmierć jest nieunikniona.

Co się robi z Przedwczesne odklejenie łożyska? Zależy to od okresu dostarczania i stopnia patologii. Jeśli nie było oddzielenie łożyska w późniejszych etapach, to można mówić o przedwczesnego porodu, a następnie spędził całą gamę niezbędnych środków w zależności od sytuacji i stanu kobiety w ciąży.

Share →