Przepis marynowanych oliwek

Przepis marynowanych oliwek

Marynować prawdziwki, używam zimno przepis Marynowanie grzybów. Zacząć borowikami muszą być oczyszczone z tłustej na górnej nasadki. Lepiej to zrobić, aż grzyby są suche. Następnie Borowik dobrą prać w dużym zbiorniku wody.

Zazwyczaj grzyby zawsze myte, a następnie piasek i inne ciężkie cząstki brudu, igieł sosnowych i innych. Rozlicza się do dołu.

Przygotowane w ten sposób cięcie musi zwyczajny i gotowane w osolonej wodzie przez 10 minut. Czasem dodaję kilka kropel octu lub kwasu cytrynowego na czubku łyżeczki. Ten prosty zabieg jest konieczny, aby zapewnić, że grzyby, gdy gotowanie nie są zaciemnione.

Po 10 minutach, woda jest odprowadzana, wlać masło i grzyby kolejnej porcji (osolonej wrzącej wody zakwaszonej) i gotować kolejne 15 minut.

W tym czasie, jak i pokrywki słoików namytye aby umieścić je w piekarniku do sterylizacji.

Choć grzyby masła gotowane i sterylizacji słoików, przygotować marynatę.

W tym roku, w celu marynować 5 kg oleju był dla mnie za mało 1 litr marynaty. Jego kucharzem tak. Do 1 litra wody filtrowanej wziąć 2 łyżki grubo zmielony sól bez jodu 3 łyżki cukru, pieprz 9 groszek, groszek 3 (duża), pieprz, 2 liście laurowe, szczypta suszonych nasion kopru, 1 ząbek, 1 ząbek czosnku.

Do marynaty należy brać zbyt wielu przypraw, zwłaszcza ząbki czosnku lub ich smak nie jest zagłuszony specyficzny zapach grzybów.

Marynata powinna dusić 5 minut.

W tym czasie, zwykle grzyby masła gotowane, kładzie je w słoikach i zalać marynatą. Góra wlać 1 łyżkę octu 9% w słoikach litrowych lub semisotka i 2 łyżeczkami w 200-gramowej słoiku.

Banki pokryta pokrywą aż do ostygnięcia. Skręć lekko. Przechowywać w lodówce Marynowane grzyby masła (nie za długo, że potem szybko zjedzone)!

Share →