Przepis mleka skondensowanego w domu: domowe mleko skondensowane

Przepis mleka skondensowanego w domu: domowe mleko skondensowane

Gotowanie domowe mleko skondensowane prosto z dzieciństwa: Helsnyus oferuje prosty i klasyczny przepis skondensowane mleko się w domu.

Dlaczego przygotowuje domowe mleko skondensowane?

Ten przepis mleko skondensowane, który stoi na brzegu znakiem GOST, składa się tylko z dwóch składników: mleka i cukru. Jeśli znajdziesz taki sklep – chwycić bezzwłocznie.

Niestety, w sklepach etykiety są pełne różnych dodatków: masło tłuszczów roślinnych, aromatyzowania, wanilii, stabilizatorów i konserwantów. Skondensowane z takiej kompozycji, niestety, a smak jest daleki od ideału.

To nie jest tak smutne, bo prosty przepis mleko skondensowane w domu można przygotować w ciągu kilku godzin! Podaż mleka i cierpliwość.

A więc, Strona główna mleko skondensowane potrzebne będą: 500 ml mleka, 250-400 g cukru.

Jak wybrać przepis mleko skondensowane mleko w domu?

Aby przygotować domowe mleko skondensowane, można użyć jako zwykły pasteryzowanego mleka z worka i mleka w proszku.

Jeśli zdecydujesz się na zastąpienie tradycyjnego mleka w proszku, upewnij się, że to było naprawdę, a nie mleko w oparciu o tłuszczów roślinnych – następnie domowe mleko skondensowane wola udawać.

Eksperci zalecają w ogóle zastąpić zwykłe mleko nie jest zbyt tłuste, pierwszy świeżej śmietany.

Przepis mleko skondensowane w domu – jak gotować?

Wybierz garnek z grubymi murami, ale nie emaliowane – zamuchaeshsja czyste. Wlać do rondla z 0,5 litra mleka, a następnie posypać w nim 250-400 g cukru, energicznie mieszając trzepaczką.

W jaki sposób mogę określić, jak dużo cukru, aby umieścić? Więcej cukru, ciemniejsze i grubsze, ale mleko skondensowane domu.

Gdy cukier się całkowicie rozpuści, był tam mały pan na średnim ogniu, aż do wrzenia lub grubych, około 1,5-2 godziny.

Jak przechowywać strona główna mleko skondensowane?

Jeśli chcesz, aby kilka puszek mleka skondensowanego w domu, sterylizacji słoików i zalać je świeżo skondensowane mleko, przykryć i umieścić w chłodnym miejscu.

Nie zapomnij, aby traktować swoich znajomych do ich domu skondensowanego mleka.

Share →