Przepisy dla brojlerów Wok

Przepisy dla brojlerów Wok

Pieczenia Wok. Co to jest, jak to ma się gotować i jak dbać o nią

Wok pieczenia (czasami nazywane także chińskie melonik)— używane do gotowania w tradycyjnej kuchni chińskiej to naczynia, znane na świecie od wieków, technologia gotowania i produkcji naczyń kuchennych. Pieczenia Wok Wok — Jednym z najwygodniejszych przedstawicieli szklanych do zharki.Ona wielkiego dyrygenta ciepła i staje się bardzo gorąca, idealny do smażenia na rozgrzanym oleju. Jednak na to, aby bardzo mało oleju (tak palaczy również ekonomiczny).

Tradycyjny chiński melonik ma zaokrąglony spód przystosowany do gotowania na płycie żelaza i dwoma uchwytami po bokach. Pierwsze garnki żeliwne, ale zdarza się to rzadko potrawom dziś. Jednak ta opcja jest preferowana przez wielu nagrodę Chef chińskich restauracji.

Większość nowoczesnych piecyki odbyła stali nierdzewnej, miedzi lub aluminium. Dwa uchwyty często zastępowane przez jeden długi, jak patelnia z długim uchwytem. To sprawia, brytfanny Wok łatwiejsze w użyciu.

Również dziś, pieczenia ma płaskie dno woka, dostosowanego do użytku w przygotowywaniu tego dania w nowoczesnych płytkach z płaskimi pierścieniami. Doniczki z zaokrąglonym dnem jest jeszcze dostępna, ale wymagają specjalnego stand jest zainstalowany palnik utrzymania puli i równomierne rozprowadzenie ciepła. Jednak szczególne przywiązanie do tych podpór odbijają ciepło do palnika, co może spowodować pożar.

Najlepiej jest korzystać z woka żeliwa, który w swojej ojczyźnie jest używany do gaszenia na wolnym ogniu. Ogólnie rzecz biorąc, wok – Dania uniwersalne. Chiny to nie tylko patelnia i frytkownica, a podstawą dla parowców, a naczynia do przygotowania wielu zup.

A w naszym codziennym życiu, znajdzie swoje miejsce, nie wspominając o eksperymenty z wszelkimi Południowo kuchni azjatyckiej – Tajski, wietnamski, indonezyjski i inne.

Te walkie zazwyczaj przystosowana do konwencjonalnych płyt. Dół poza ich mieszkania – zazwyczaj 16 cm średnicy (który, nawiasem mówiąc, jest to ważne dla właścicieli kuchenek elektrycznych). Ten statek jest w stanie zgromadzić wystarczającą ilość ciepła, jak powinny być ogrzewane przed smażenia, co daje nam szansę bliżej odniesienia tekstury, koloru i smaku. Ale nawet ona nie była w stanie zająć więcej niż 200-300 gramów jedzenia na raz.

Dlatego jednym z głównych wskazówek – nie przeciążać patelni (to jest, w zasadzie, odnosi się do każdej kuchni, nie tylko chiński), a najlepszym z narybkiem w kilku etapach, przed każdym produktów zakładek dających Voka rozgrzać ponownie, tym bardziej, że cała procedura gotowanie trwa zazwyczaj kilka minut. Odnosi się do numeru smażenia. Jeśli wiele składników, zwykle smażyć oddzielnie prawie całkowicie ugotowane, a następnie doprowadzono do stanu razem i wlać sos.

Przygotowanie do pracy

Nie zapomnij – Przed pierwszym użyciem żelaza (lub stali) wok konieczne jest odpowiednio smażenia w oleju do smażenia w przeciwnym razie będzie przylegać do produktów. Procedura nie jest kłopotliwe, ale dymu, na szczęście, to musi być zrobione tylko raz. Znaczenie pieczenia jest utworzenie na powierzchni tego rodzaju Brazier warstwy antyadhezyjnej modyfikowanej olejem roślinnym ciepła.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, to wok jest utworzony na powierzchni błyszczące, tłustej warstwy, nawet zmyć ciepłą wodą. Aby to zrobić, należy dokładnie umyć wok z ciepłą wodą z detergentem (często zanim te wskazówki odlane z żeliwa smażyć – spalić powierzchni pozostałości olejów przemysłowych, ale importowane zastawy stołowej, jak widać, nie wymaga), najlepiej wełna, a przynajmniej zmyć dokładnie. Wytrzeć suchą, ostrożnie wytrzeć olej (najlepiej rafinowany olej o wysokiej temperaturze spalania – rzepak, soja, kukurydza), i umieścić na piecu.

W przyszłości, ta warstwa non-stick będzie stopniowo stają się mocniejsze.

Po użyciu wok należy zanurzyć w gorącej wodzie, jeśli nie jest on w powierzchnię cząstek produktu, a następnie płucze się miękką ściereczką i małej ilości płynem do mycia. Trzeba myć bardzo delikatnie, i syntetyczne oznacza lepiej nie próbować.

Ogólnie uważa się, że naczynia żeliwne nigdy nie powinny być myte detergentami. To, jak mówią, razrushaett warstwę ochronną. Ale jeśli nie przesadzaj z silnymi detergentami i szorstkie myjki, Twój wok zawsze będzie w świetnej formie. To jest na pewno to, czego nie może zrobić – Pozostawia on mokry i przechowywać go gotowane jedzenie – żelazo rdzewieje – gotowane, myje, wytrzeć do sucha. Jeśli elektryczny, po czym następny i dolną powierzchnię dna. Traktowane świecić w fabryce, to rdzewieje szczególnie szybko pogarszającą ciepła.

Przestrzegać tych zasad, a nie będziesz rozczarowany z zakupu.

Korzystanie z kosza Wok

Gotować do brytfanny jest bardzo prosta. Ale pamiętaj, że gotowanie — bardzo szybki proces, tak aby wszystkie składniki potrzebne do przygotowania z wyprzedzeniem. Pamiętaj tutaj małe, identyczne kawałki pieczone bardziej równomiernie.

Do gotowania trzeba tylko łyżkę lub tak oleju. Wok należy umieścić na ogniu (umiarkowanym do ciężkiego). Po pierwsze, gotować mięso, a kiedy jest smażone na zewnątrz, dodać warzywa i różne sosy. Teraz trzeba tylko kilka minut, podczas których mięso jest gotowane warzywa są całkowicie i chrupiące. Jeśli przesadzić brytfanny na ogniu, składniki mogą spalić lub warzyw –zbyt mokre i miękkie, wyciekły własny sok (warzywa powinny być chrupiące i nie klei).

Nie zapomnij, że musisz nieustannie mieszać podczas gotowania produktów, albo smażyć lub nagrać nierównomiernie.

Gorące na gorącym oleju

Uważa się, że ta metoda gotowania pochodzi z Chin. Do tej pory jest jednym z «Wizytówki» Kuchnia chińska i zapewnia przygotowanie drobno posiekane warzywa w kilka łyżek oleju na dużym ogniu.

Gorący z reguły składa się z kilku etapów. To pozwala na gotowanie potraw z różnych czasu gotowania. Niektóre składniki, półprodukty, można wyciągnąć, a potem na późniejszym etapie.

Po tej potrawy «dzieje» i do niego dodać sos.

W kuchni chińskiej, są dwa sposoby gotowania w wrzącym olejem. Liu zapewnia gorące produkty wilgotne, powolne mieszanie i wiele przewroty składników z jednej strony na drugą. Metoda polega na przygotowaniu pao sprzecznych suchych suszonych produktów i najwyższej temperaturze.

Preparat zwykle trwa nie dłużej niż minutę.

Share →