Przepisy dyni

Przepisy dyni

E Indianie wciąż znał wszystkie korzyści z dyni. Nowi osadnicy też szybko zauważyć, że dynia jest łatwa w uprawie i utrzymywać, że jest bogata w dobroczynne minerały i jak różnorodne jego wykorzystanie.

Wiele odmian dyni prowadzi Europejczyków do pewnego zamieszania, bo Amerykanie to nie tylko słynne „pampkins” – duży żółty squash, ale także różne „squash”, odmiany dyni o różnych rozmiarach i kolorach Dynia używać go wszędzie, soczyste zupy miazgi, tłuczone ziemniaki,. zapiekanki i nawet pyszne słodkie ciasta. Ale jest to dość specjalne Dynia uwagę przyznawane na 31 października Dzień Halloween . Peeling z miąższu dyni, pomalować twarz ludzką, umieścić świecę w środku, i są one podobne do żółtych olbrzymów.

Dzieci w tym świątecznym wieczorem do domu, puste, śpiewać piosenki i prosząc dla gospodarzy różne zabawki, owoce i słodycze.

Według zawartości substancji leczniczych dyni przewyższa inne warzywa. Ma cukru karotenu, witaminy C, B1, B2, B5, B6, E, PP i rzadko witaminy T pomaga przyspieszyć procesy metaboliczne w organizmie, witamina K, konieczne dla krzepnięcia krwi, tłuszcze, białka, węglowodany, celuloza pektyny, minerały, włączając wodorotlenki potasu, wapnia i żelaza. Karoten w dyni pięć razy więcej niż w marchwi i trzy razy więcej niż w wątrobie wołowej.

Z tego powodu, okuliści zalecają osób z wadami wzroku, aby korzystać z dyni i soku z dyni.

Zawartość żelaza pomarańcze zasługuje na tytuł mistrza wszystkich istniejących warzyw, z tego powodu dobrze jest użyć dla tych, którzy cierpią z powodu anemii.

Pektyny, znaleźć w dyni w dużych ilościach, promować wydalanie substancji toksycznych i cholesterolu. Potrawy z dyni zawsze wychodzą pachnące i pyszne.

O dyni można powiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Owoce dyni z botanicznego punktu widzenia są jagodami, ponieważ ma dużo soczystego miąższu i nasion. W Azji Środkowej, wykonane z dyni łyk różnych potraw: butelki, wiadra, łyżki. Lekkie naczynia dynie. pleciona siatka, nadaje się do zaopatrzenia w wodę, olej podczas podróży.

W dużych dynie przechowywane ziarna i zboża. Uzbecy wcześniej nosił tabaki w małym kształcie butelki, dyni. Dynia zrobić zabawki. W Afryce, w deszczowe podróżujących pogodowych ukrywa się w dyni ubrania. Użyj dyni i rzekę, budowanie tratwy z nich netonuschy.

Negros zrobić harfie dyni. W Indiach, pierwotnie używane do połowu dyni małpy. Wywiercić mały otwór duży dyni, Indianie wlewa się do niego trochę ryżu lub innych nasion. Ostre oczach małpy są bardzo ciekawe i chciwy. Mają czas tylko do znikania ludzi jak małpy szybko zejść z drzewa złapać dyni i zauważył dziurę w jego perspektywie stopy.

Co to jest? Stopa macają ziarna ryżu, podnieś garść nich. Ale sprężone cam nie przechodzi przez otwór, a pęta małpa na trzech nogach, ciągnąc dużą dynię. Nawet wtedy, gdy ludzie uciekają, to nadal ma krzywki w dyni. Przepraszam, aby zwolnić ziarna i myśliwi łatwo podjąć każde zwierzę.

Dyni można zrobić nie tylko potrawy, zabawki, zbudować tratwę lub pułapkę na małpy, ale również do przygotowania różnych potraw. Dynia jest bardzo przydatne i smaczne.

Share →