Przepuklina

Przepuklina

Przepukliną lub wybrzuszenia wyjściu narządu wgłębienie, w którym jest umieszczony, w postaci wrodzonej lub nabytej otworu. Istnieje wiele rodzajów przepukliny. Większość ich nazwisk wskazuje, czy wyjście (np, przepuklina pachwinowa), niektóre — opisany przez nazwę lekarza (np Richter przepukliny). Najczęstsze typy to: przepuklina pachwinowa, w którym worka przepuklinowego jest w kanału pachwinowego; udowy — worka przepuklinowego poza duże naczynia wzdłuż wewnętrznej strony ud w miejscu uwalniania tych naczyń z jamy brzusznej; pępkowy — worka przepuklinowego przechodzi przez pierścień pępowinowej lub wyjazdowego miejscu naczyń łożyskowych; przeponowy — worka przepuklinowego przechodzi przez otwór w membranie; brzuszny — w konsekwencji uszkodzenie ściany brzusznej, jeżeli warstwy mięśni nie są w pełni odzyskane.

Przepukliny zachodzi wewnątrz jamy brzusznej, jeśli worka przepuklinowego się, na przykład przez kulszowy otworu; te przepukliny są rzadkie i mało ważne. Przepuklina jest wrodzone i nabyte. Czy ze względu na wrodzone «Słabości»Pierścienia przepuklinowego lub potencjalny, istniejące od urodzenia.

Niektóre przepukliny może być prawda, inni nie mogą. Większość nieredukowalnej przepukliny naruszone i powoduje objawy podobne do objawów niedrożności jelit. Do worka przepuklinowego może być mniejsza lub jelita grubego, pęcherza moczowego, jajnika lub fałd otrzewnej.

Przepuklina pachwinowa. W czasie rozwoju embrionalnego jąder u chłopców stopniowo zejść z jamy brzusznej przez kanału pachwinowego do moszny. W celu obniżenia jaj wyciąga część otrzewnej — Etui z pochwy, która rośnie w większości przypadków. Jednak jego szczelina prowadzi do powstawania wad wrodzonych przepukliny lub tworzy potencjalne pierścienia przepuklinowego. W pewnym stopniu podobny proces obserwuje się także u kobiet i jest związany z okrągłą więzadła macicy.

Przepuklin pachwinowych są bezpośrednie lub ukośne w zależności od miejsca osłabionej ściany jamy brzusznej.

Przepuklin pachwinowych chorzy skarżą się na uczucie ciężkości w brzuchu, wyglądu zmian w wielkości wypukłości w okolicy pachwiny, która znika w pozycji leżącej. Pojawia się to zwykle przy napięciu lub kaszel. Typowy początek — Występowanie bólu po podnoszenie ciężarów lub napięcia, a następnie (kilka dni), powstawanie pęcherzy.

Guzki przepukliny. Gdy ograniczenia przepływu krwi do jelit jest uszkodzony obszar w niekorzystnej sytuacji oraz martwicze ścianę. Ta część jelita muszą być usunięte.

Opłacalne koniec ligacji i zmniejszenie w jamie brzusznej.

Przepuklina udowa Zawsze nabyte; charakter choroby i objawy podobne do przepukliny. Przepuklina brzuszna jest zwykle spowodowane przez zakażenie rany brzucha. Czasami te przepukliny są bardzo duże i trudne do rozwiązania; ich objawy — stan zapalny i ból. Jeżeli naruszenie powoduje ostry ból, obrzęk staje się bolesne.

Przepuklina pępkowa — Objawy są podobne do objawów przepuklin brzusznych.

Przepukliny przeponowej występuje jako wrodzona lub nabyta. Często służy jako narzędzie do przełyku otwór (wlotu przełyku do jamy brzusznej). Worka przepuklinowego zwykle zawiera tylko żołądek. Inne przepukliny przepony występują w miejscach, gdzie nie było wiadomości w zarodku między piersi i jamy brzusznej. Powyżej przepukliny — wrodzona.

Urazowe przepukliny występują w słabszych obszarach diafragmy — w kopule i części lędźwiowej. Przepuklina przeponowa zachodzi zawsze po lewej stronie, jak wątroba chroni prawej stronie membrany. Objawy tych przepuklin są niepewne, zależne od organów, które przechodzą przez otwór przepuklinowego, a są typu żołądka, serca i układu oddechowego. Jeśli żołądek — jedynym organem, który był w klatce piersiowej, ból pacjent skarży się, uczucie ucisku w klatce piersiowej, towarzyszą nudności i wymioty. W wyniku ściskania pierścienia otwór żołądek rozwija się wrzód.

Może powodować objawy niedrożności jelit. Rozpoznanie opiera się na badaniu rentgenowskim po zażyciu narkotyków (kontrast baru mediów).

Leczenia. W dowolnym rodzaju zabiegu przepukliny jest wymagane, ponieważ zawsze niebezpieczeństwo uszczerbku. Leczenie polega na usunięciu worka przepukliny. Jej zawartość zmniejszenie w jamie brzusznej. Pasy otwór jest zamknięty, łączące mięśnie i przywrócenie warstwy mięśni.

Podobnie traktowane i przepuklina pachwinowa. W niektórych przypadkach, wada jest tak wielkie, że konieczne jest przeszczep w miejscu, z dużą powięzi stopy.

Przepuklina pępkowa — Objawy są podobne do objawów przepuklin brzusznych.

Przepukliny przeponowej występuje jako wrodzona lub nabyta. Często służy jako narzędzie do przełyku otwór (wlotu przełyku do jamy brzusznej). Worka przepuklinowego zwykle zawiera tylko żołądek. Inne przepukliny przepony występują w miejscach, gdzie nie było wiadomości w zarodku między piersi i jamy brzusznej. Powyżej przepukliny — wrodzona. Urazowe przepukliny występują w słabszych obszarach diafragmy — w kopule i części lędźwiowej. Przepuklina przeponowa zachodzi zawsze po lewej stronie, jak wątroba chroni prawej stronie membrany.

Objawy tych przepuklin są niepewne, zależne od organów, które przechodzą przez otwór przepuklinowego, a są typu żołądka, serca i układu oddechowego. Jeśli żołądek — jedynym organem, który był w klatce piersiowej, ból pacjent skarży się, uczucie ucisku w klatce piersiowej, towarzyszą nudności i wymioty. W wyniku ściskania pierścienia otwór żołądek rozwija się wrzód.

Może powodować objawy niedrożności jelit. Rozpoznanie opiera się na badaniu rentgenowskim po zażyciu narkotyków (kontrast baru mediów).

Przypominamy, że żaden artykuł lub strona nie będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy. Trzeba skonsultować się z lekarzem!

Share →