Przepuklina, leczenie środków ludowej

Przepuklina, leczenie środków ludowej

Jedną z najczęstszych chorób w naszych czasach stała przepukliny lub w sposób naukowy – Extrusion (również występ). Przepuklina – wystająca część pękła dysk międzykręgowy. To wywiera presję na korzeni nerwowych, które wychodzi z kanału kręgowego. To powoduje stanów zapalnych i bólu.

Częste przyczyny przepukliny – ból dolnego odcinka kręgosłupa, zakażenia rdzenia kręgowego, choroby metaboliczne, choroby tkanki łącznej, ciężkie obciążenia kręgosłupa, uszkodzenia rdzenia, złą postawę.

Jakie są objawy przejawy tej przepukliny? Ból może być w dowolnym miejscu w organizmie, lecz najczęściej – kurcze nóg w czasie snu zaczyna i na jawie. Wtedy zaczynają się znieczulić stopy, a najgorsze – przyszedł silny ból w plecach i nogach.

Do zapobiegania przepuklina rdzenia potrzebie:

 • wykonywać okresowe korekty kręgosłupa – raz w roku. Konieczne jest, aby przemieścić się z miejsc kręgów nie rosną chrząstki. Następnie, w leczeniu kręgosłupa zajmuje mniej czasu i wysiłku.
 • Okresowe czyszczenie ciała. Odnosi się to do czyszczenia wątroby, dróg żółciowych, trzustki, a co najważniejsze – jelita.

  Metody oczyszczania można przeprowadzić dowolny jeden lub dwa razy w miesiącu.

 • Nie nadużywaj kiełbaski, majonez, makaron, pieczywo z mąki pszennej (bułki, ciasta, ciastka), bogatej bulionu, gorąco.
 • – nie nadużywać alkoholu, palić.

  W walce z palenia papierosów elektronicznych może pomóc, który jest w użyciu i wygląda prawie nie różni się od tradycyjnego papierosa. Jest możliwe, aby zmienić poziom nikotyny z dużej liczby i kończący beznikotinovye, więc można stopniowo pozbyć się tego złego nawyku.

 • mają mnóstwo sałatek owocowych i warzywnych. Cały czas jeść chrzan.
 • nie spożywać owoce i warzywa w puszkach, jak to "martwy" Produkt. W zimie, grzane owoców z cukrem.

  Solone warzywa.

Leczenie przepuklina rdzenia środków ludowej

Możesz iść pod nóż, ale można spróbować alternatywnych metod, w tym tradycyjnych metod leczenia kręgosłupa przepukliny.

Pakiety z chrzanem

Chrzan okłady stosowane co drugi dzień, wieczorem o 2:00 spać. Kuracja składa się z 3 takich okładów.

Kompresja №1. Weź 1 kg chrzanu. Umyj je dobrze i posiekać. Ten zawiesinę umieścić w dwulitrowy słoju i 70 gramów (trzecia z 200-gramowych opakowaniach) masła. Bank umieszcza się w kąpieli wodnej.

Aby to zrobić, wlać wodę do miski, umieścić na dole kawałek materiału lub papieru na górze – w banku. Pokrywając je z tyłu pokrywy nylonu i umieścić ładunek na górze, że bank nie jest wciśnięty wody. Pan podpalony. Gdy woda zagotuje, zmniejszyć ogień. Masło Chrzan powinny "pokutować" na jedną godzinę.

Następnie trzymając słoik, zdejmij pokrywę i ładunku. Dobrze zagnieść ciasto do garnka z drewnianą łyżką. Bank ponownie przykryć pokrywą umieścić ładunek i umieścić w łaźni wodnej przez kolejne 15 minut. Po tym, wyłączyć grzanie i dobrze wymieszać ponownie zagnieść.

Na łóżku, jak zwykle, kładziemy poduszkę. Gdzie będzie spin Blanketed ceratą, a na nim – ręcznik. Na ręcznik, który pomieści kręgosłup, rozłożonych mieszaniny rozstawie 16 cm. Gdy mieszanina jest fajne chrzan, naraża pacjent leży na plecach i śledzić mieszaninę chrzanu. Top pacjent ukrywanie ciepły koc. Gdzieś po 15 Mieszanina minut chrzan zaczyna działać.

Burns nie powinno się ich bać chroni masło. Po upływie 30 minut, pacjent wstaje, wytrzeć do sucha ręcznikiem, ubrani w ciepłe ubrania. Mieszanina Chrzan powinny być złożone w tym samym banku.

Kompresja №2 w leczeniu przepukliny kręgosłupa środków ludowych. Bank mieszaniną chrzanową ogrzewa się przez 30 minut w łaźni wodnej. Dobrze wymieszane.

W tym okład są 40-45 minut. Po zakończeniu dodawania, po czym mieszaninę zebrano w słoju.

Kompresja №3. Chrzanowa Mieszaninę ogrzewa się i miesza. Na kłamstwie 01:00 kompresji w ciągu 30 minut.

Po tym, mieszanka chrzanu odrzutów.

Po takim leczeniu przepukliny wielkości 2 – 3 mm znika. Jeśli jest więcej, to dwa tygodnie później można przygotować nową mieszankę chrzan i chcą kontynuować leczenie.

Istnieje dość oryginalny środek ludowej do leczenia przepukliny kręgosłupa.

Ten przepis wspólny jeden dziadek w pobliżu szpitala. Powiedział pomaga całkowicie. W dawnych czasach, po prostu cieszył.

Aby to zrobić: zwykłym piaskiem, serwatkę (która pozostaje po podgrzaniu ser), siano, konopie (można wziąć całą roślinę, posiekać z korzeniami i suche).

Po prawej szerokość płyty (aby móc wrócić) zalać gorącą piasku (można podgrzać w kuchence mikrofalowej) warstwę około 6-7 cm, przykryć bawełnianą ściereczką, położyć warstwę siana konopi, dotyczą tego samego szmatki, wlać surowicy i kłamstwo Pacjenci do tej strony «Grzałka», Połóż się na co najmniej 30 minut. Takie procedury należy poświęcić 5-10, w zależności od wielkości przepukliny.

Ale znaczna ulga przychodzi po pierwszej sesji. Piasek, oczywiście, mogą być ponownie wykorzystane. Jedno i to samo siano może wysuszyć, użyć 04 lutego razy.

Innym popularnym leczenie przepukliny kręgów receptę

Idź do łóżka z plecami do aplikatora Kuznetsova, rozłożone na podłodze i kłamstwa na szpilkach pół godziny. Po procedura ta ma zastosowanie do całego kręgosłupa gorącą kompres oleju kamfora, położyć koc, podgrzewany przyjemnego ciepła (gorąca żelaza). W godzinach porannych, pocierać plecach mocno ręcznikiem do nacierania przepukliny maści «Finalgon», Przytulnie ubrany. Spać na twardym łóżku bez poduszki.

Równolegle do podjęcia «Glukozamina» dla chrząstki. Procedura ta jest powtarzana pięć shestraz, a będziesz zdrowy. Po miesiącu, można powtórzyć leczenie.

Polecamy do odwiedzenia sekcji strony "Diety " i odebrać dietę do swoich potrzeb, lub podzielić się swoimi doświadczeniami z utratą masy ciała na forum "Jak schudnąć, dieta, odżywianie.

Najbardziej interesujące wieści!

Share →