Przepuklina rozworu przełykowego

Przepuklina rozworu przełykowego

Przepuklina rozworu przełykowego – Wyjście żołądka z jamy brzusznej w klatce piersiowej przez przełykowego otworu.

Przepuklina rozworu przełykowego – Powoduje.

Czynnikiem jest wrodzona szeroki otwór. Powodem może być coraz czynnik funkcjonalny — odwrócenie perystaltyki, co jest przejawem choroby refluksowej przełyku (GERD). Te same czynniki ograniczające mogą procesy prowadzące do wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej — urazy, zaparcia, długotrwałe kaszel, ciąża, otyłość, i tak dalej. n.

W zasadzie, dane przepuklin są podzielone na przesuwne i paraesophageal. Wystarczy przepuklina może być stałe, a nawet błędne.

Główne metody diagnozowania rozworowa.

Powodem badania objawów funkcji przejścia przełyku do żołądka (zgaga, zarzucanie, goryczy lub kwasu w ustach, zwracanie pokarmu, uczucie «dżem jedzenie w dolnej części mostka, ból zamostkowy, podczas jedzenia i noc, noc kaszel, brak motywacji).

Początkowa metoda diagnozowania jest (fibrogastroduodenoscopy) EGD, w którym jest oczywiste, że część żołądka, czasowo lub na stałe stanowisko wyższego poziomu (nogi przepony). Aby potwierdzić rozpoznanie i ostateczne rozpoznanie form przepukliny niezbędne rentgenowskie przełyku i żołądka do przeprowadzenia specjalnych badań. Inne metody diagnostyczne są komplementarne

Celem jest ustalenie diagnozy kształt przepukliny i szybkość zmian przełyku z obowiązkowym badania histologicznego celu określenia typu i ilości wymaganej pomocy.

Główne metody leczenia przepukliny rozworu przełykowego.

Leczenie przepukliny przesuwne na wczesnym etapie może być konserwatywne (dieta, diety, przyjmowania leków). Gdy guzki przepukliny stałe i alternatywne leczenie chirurgiczne nie jest. Z bolesnych problemów funkcjonalnych, że pacjent uważa za nie do przyjęcia i nieskuteczności leczenia zachowawczego, a także pojawienie się zmian przedrakowych przełyku (przełyk Barretta, ciężkim metaplazji) – wymaga leczenia chirurgicznego.

Niezawodna metoda pracy z udowodnionej skuteczności jest ezofagofundoplikatsiya Nissen z tylnego kruroraffiey (usunięcie przepukliny oraz stworzenie warunków do normalnego funkcjonowania esophagogastric skrzyżowania).

Najważniejsze dla pacjenta: zachowawcze i chirurgiczne leczenie przepukliny rozworu przełykowego należy przeprowadzić w specjalistycznym zakładzie z wystarczającym poziomie urządzeń diagnostycznych i chirurgicznych.

Należy rozumieć, że leczenie chirurgiczne rozworowa odbywa się jasno wskazują, że gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia rakiem przełyku, przepuklina uwięzienia lub ból i zaburzenia funkcjonalne nie są podatne na leczenie zachowawcze. W okresie pooperacyjnym i mogą się zapisać pewnych zaburzeń funkcjonalnych wynikających złożoność stosunków anatomicznych i funkcjonalnych zmienił się w pozytywnym kierunku w czasie pracy, ale wymaga kilku tygodni do kilku miesięcy adaptacji.

W naszym centrum oferujemy pełny zakres środków diagnostycznych i terapeutycznych. Leczenie chirurgiczne rozworowa jest wykonywane laparoskopowo, co może znacznie zmniejszyć ryzyko powikłań pooperacyjnych. Długość pobytu w szpitalu po operacji jest zwykle 1-2 dni.

Share →