Przepukliny pępkowej i metody leczenia

Przepukliny pępkowej i metody leczenia

Specjaliści umieścić przepukliny pępowinowej dziecka zdiagnozowano? Czy jesteś zainteresowany? Tak przerażające, naprawdę?

Przepuklina pępkowa – Jest to jeden z najbardziej powszechnych schorzeń występujących u noworodków. Najczęściej przepukliny jest spowodowane przez wadę przedniej ściany jamy brzusznej osłabienia pierścienia pępowinowej. Prowokując punkt jest długotrwały wzrost ciśnienia w jamie brzusznej w wyniku silnego kaszlu, zaparcia, długi i płacze. Choroby takie jak krzywica, niedożywienie, zmniejszenie napięcia mięśni, tworzenie korzystnych warunków dla powstawania przepuklinę pępkową.

Przepuklina występuje najczęściej u wcześniaków.

W normalnej struktury ściany brzucha, składa się z następujących warstw: skóry, tkanki podskórnej, gęsta rozcięgna, mięśni i otrzewnej. Główne nośne warstw rozcięgna i warstwy mięśni, których siła zależy utworzona przepukliny, czy nie.

Do powstania przepukliny przyciąga obecność słabego miejsca w warstwie mięśniowo-rozcięgnową. Pod wpływem ciśnienia w jamie brzusznej, elastyczna występ otrzewnej przez „Pasy”. Wraz ze wzrostem „worka przepuklinowego” idzie pod skórę, tworzą uchyłek, które mogą być odczuwalne i widoczne.

Najczęściej uwidoczniono wysiłku przepukliny lub w pozycji stojącej, natomiast w pozycji leżącej, przepuklina zawartości się do jamy brzusznej.

Tak, przepuklina pępkowa składa się z:

• «worka przepuklinowego» – wewnętrzne skorupy przepukliny.

• «przepuklinowego treści» – narząd położony w „worka przepuklinowego.” Najczęściej jest to pętle jelit.

• «przepuklinowego» – słaby punkt w ścianie brzucha, przez które przechodzi „worka przepuklinowego.”

Jednym z powodów, dla tworzenia przepukliny jest osłabienie tkanki łącznej, która leży na podstawie braku kolagenu. To z kolei prowadzi do zakłócenia naturalnej zawartości kanałów istniejących w organizmie (kanału pachwinowego, kanału udowego, pępka). Po porodzie, gdy skórnych pępka, wewnątrz jest jeszcze pusta przestrzeń (pierścień pępowinowej), gdzie wcześniej nie było naczynia krwionośne.

Dzieci często płaczą, brzuch w tych samych szczepów i przez pustej przestrzeni pępowinowej rozbrzmiewają zawartości worka przepuklinowego.

Jak zachowywać się rodziców, jeśli dziecko zdiagnozowano przepuklinę pępkową?

Po pierwsze, nie martw się, ponieważ w procesie prawidłowego rozwoju dziecka, normalizacja jelita, wystarczy aktywność ruchowa może wystąpić samoleczenia Przepuklina pępkowa: w czasie, przednią ścianę brzucha jest wzmocniona, a przepuklina może zamknąć na własną rękę. Zjawisko to występuje najczęściej w ciągu trzech lat.

Po drugie, trzeba wzmocnić mięśnie brzucha przedniej ścianie dziecka. Aby to zrobić, zaleca się korzystanie z usług profesjonalnego masażysty i gimnastyka trener dzieci.

Masaż całego ciała zaczyna się od 2-3 tygodni życia dziecka. Sztuczki są wykonywane łatwo i bezboleśnie, bez powodowania płaczące dziecko. Przed użyciem specjalnych technik przepukliny musi zmniejszyć lekki dotyk palców jednej ręki, utaplivaja ją, a druga wykonuje niezbędne ruchy. W specjalnych trików wykonywanych na mięśnie brzucha zawierać okrągły głaskanie brzucha w prawo, w kierunku przeciwnym do głaskania (wzdłuż jelita grubego), głaszcząc skośne mięśnie brzucha. Szczotki masażysta pokrycie tylno powierzchni klatki piersiowej i wykonać ruch w kierunku do siebie od góry do dołu, z przodu.

W tym przypadku, pępek jest ukryty w fałd skóry.

Cele leczenia wysiłkowego wrodzonej przepukliny pępowinowej jest regenerujący wpływ na organizm dziecka, wzmocnienie układu mięśniowego, zwłaszcza bezpośrednie i skośne mięśnie brzucha, normalizację pobudliwości nerwowo-refleks, aby zapobiec wzrostowi ciśnienia w jamie brzusznej, utrzymanie rozwoju psychoruchowego na odpowiednim poziomie wiekowej. Wszystkie ćwiczenia są ćwiczenia terapeutyczne są wykonywane dopiero po redukcji przepukliny i ustalenie jej opatrunek gipsowy) (.

Ponadto do leczenia przepukliny pępkowej szeroko stosowane stanowisko obróbki. Dziecko na brzuszku spread promuje odprowadzania gazów, zwiększa możliwości aktywnych ruchów ramion, nóg i tułowia, zapobiega wybrzuszenia przepukliny, zmniejszenie ciśnienia w jamie brzusznej.

Rodzice muszą wiedzieć, że obecność przepukliny może prowadzić do powikłań – narusza, zapalenie, uraz, mechaniczną niedrożność jelit i nowotwory. Naruszenie jest zwykle spowodowane przez kompresji zawartości przepukliny w ringu podczas podnoszenia ciężkich przepuklinowego, stres, kaszel, itp Natychmiast zaczyna obrzęk jelit zwiększa ilość ciała niekorzystnej sytuacji, że nie pozwala na położenie i towarzyszy silny ból brzucha, niepokój, a czasem nawet wymioty. Prowadzi to do rozwoju martwicy (zgorzel jelita) i dalsze (otrzewnej zapalenia otrzewnej).

W tym przypadku operacja awaryjnego.

Operacja nie da się uniknąć, a także przepukliny duży lub gdy zamknięcie pierścienia pępowinowej i zniknięcie przepukliny nie stało w jednej letniego dziecka. Celem operacji usunięcie pierścienia pępowinowej wady. Małe nacięcie produkcji powyżej pępka w fałdach skórnych.

Pooperacyjna blizna jest prawie niewidoczna. W praktyce międzynarodowej w leczeniu przepukliny w wieku przedszkolnym.

Drodzy Rodzice, Jeśli dziecko skarży się na ból brzucha, zalecamy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Data publikacji 23-04-2007

Share →