Przeszczepione do doniczek

Przeszczepione do doniczek

Nadejście wiosny to czas, aby przesadzać rośliny doniczkowe. O tej porze roku to najlepszy czas dla takiego postępowania, ponieważ jest rośliny wiosną zdobyć siłę, rosną i kwitną.

Należy przesadzać?

Woda roślin, a więc wraz z bryłą nim można wydostać się z garnka. Jeśli roślina jest zbyt mały garnek i gruda ziemi splątane korzenie najbliższych, to rośliny doniczkowe potrzebują więcej. Jeśli te czynniki nie są tam, możesz zostawić garnek do przyszłego roku.

Nowa pula

W dnie garnka musi być koniecznie otworem do korzeni roślin nie gnić. Jeśli wybór większego garnka, dla małych i średnich przyznał dodać do wewnętrznej średnicy 4-8 cm i wysokości 7-10 cm. W przypadku dużych doniczkach 8-16 cm i wewnętrznej średnicy i 15 cm wysokości.

Teraz łatwo znaleźć wiele gleb w sklepach, które są wykonane do potrzeb wszelkiego typu instalacji. Ponadto mieszanka gleby mogą przygotować się:

1/3 torfu;

1/3 piasku;

1/3 kompostu.

Kompost jest stosowany tylko dojrzałe i prokalyaetsya do 01:00 w piecu w temperaturze 250 ° C.

Słabszy system korzeniowy roślin, tym bardziej powinna być warstwa drenażu. Ponadto, gruba warstwa drenażu stosowane, gdy przeszczepione rośliny w bardzo dużej, głębokiej puli dla niego, lub kwiat bez otworów do odprowadzania wody.

Odwadniania wylano na powierzchni ziemi w dół do rośliny w doniczce. Wypełnić go po brzegi, bez ziemi, i tak, że było to miejsce, do nawadniania (1,5 cm). Staraj się umieścić roślinę w centrum puli, tak aby wszystkie korzenie były ukryte pod ziemią.

Na dnie naczynia wlano odwadniania. Następnie 2-5 cm. Z gleby.

Ziemia podany do garnka powoli, uszczelnienie drewniane donice. Seal ziemię wzdłuż ścianek garnka można przyczynić się do dobrych roślin ukorzenienia.

Po przeszczepie, podlewanie ciepłą wodą i rozpyla dobrze. Pierwsze 3-4 dni, rośliny równomiernie nawilżyć. A następnie podlewać jak zwykle, nie wylewanie.

Po przeszczepie wazony procedura zawsze osłabiona. Aby przyspieszyć adaptację, rośliny powinny być w ciepłym miejscu światła, nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zaleca się okresowo warstwy ornej rozluźnić po podlaniu i nawożenie.

Share →