Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Przewlekłe zapalenie oskrzeli – jeden z najbardziej przedłużającym dolnych dróg oddechowych (co najmniej 3 miesiące w roku na kilka lat). Podejrzewać, w obecności przewlekłego zapalenia oskrzeli możliwe dzięki pojawieniu się odkrztuszanie plwociny.

Główne objawy choroby

  Kaszel. Plwociny.

  Zwiększenie duszność. Pocenie się (szczególnie w nocy). Nieznacznie podwyższona temperatura ciała.

  Osłabienie, niska wydajność.

Należy pamiętać, że nie wszystkie formy przewlekłego zapalenia oskrzeli, kaszel jest obserwowany. Jeśli proces rozpoczyna się mała głęboko zakorzeniony i oskrzeli, pierwsze to nie jest. Ale to objawem jest duszność, zawsze obecny.

Regały kaszel z flegmą trudnootdelyaemoy wskazuje na obecność skurczu oskrzeli i zwężenie oskrzeli.

Rodzajów przewlekłego zapalenia oskrzeli

Zgodnie ze sposobem z przewlekłym zapaleniem oskrzeli może być pierwszorzędowe, spowodowane wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. I może występować jako wtórne, towarzyszą inne choroby płuc.

Pierwotne oskrzeli zazwyczaj wpływ na cały system oskrzeli. W średnim częstego miejscowego niszczenia poszczególnych regionów.

W zależności od stopnia udziału tkanki oskrzelowo w patologicznych proces uwalniania

  obturacyjne, w których światło oskrzeli zwęża obturacyjnych gdy szerokość oskrzelach nie ulega zmianie.

Od charakteru plwociny określić rodzaj choroby.

  Nieżytowe – slimy, bez ropnej wydzieliny jest przejrzysty. Nieżytowe-ropne zapalenie oskrzeli ropna i określone przez nieprzezroczyste przeplatane w plwocinie.

do zawartości

Przyczyny przewlekłego zapalenia oskrzeli

Zmuszanie czynniki

  Wdychanie dymu tytoniowego. Wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Infekcji. Działalność związana z produkcją.

Jednak istnieją wewnętrzne cechy poszczególnych organizmu, co może prowadzić do rozwoju choroby.

  Patologia nosogardzieli, oddychania nosa zapobiega. Predyspozycje dziedziczne (brak enzymów). Zaburzenie metaboliczne.

do zawartości

Leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli

Jest cały szereg działań. W zależności od stadium choroby, pacjent jest – remisji lub zaostrzenia lekarz dobiera grę leczenia.

W zaostrzeniach ważne:

W okresie względnej tłumienia choroby jest koniecznością:

Leki stosowane w przewlekłym zapaleniu oskrzeli

Środków Folk leczeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli

Błędne, że gorące wdychaniu na garnku z gotującą się bulionu z ziół lub gotowanymi ziemniakami dobre na zapalenie oskrzeli, grał niemiły rolę w wielu przypadkach. Pamiętać, że kiedy chodzi o inhalacja, temperatura wdychanego powietrza może być nieznacznie wyższa niż temperatura ciała. W przeciwnym razie oskrzeli frustrujące i bardziej prawdopodobne przystąpienie zakażenia ropne! Korzyści przyniesie ciepły rosół inhalacji, tymianek, z dodatkiem olejków eterycznych z eukaliptusa, jodły.

Bardzo dobrze przyczynić się do poprawy stanu pacjenta nieżytowe zapalenie oskrzeli takich środków ludowej:

  Szklanka mleka, ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej, łyżeczka masła, łyżeczka miodu. W gorącego mleka dodać wszystkie składniki i napoić pacjent leży pod kocem, 2 razy dziennie. Ciepły okład z gotowanymi ziemniakami. Nieobrane ziemniaki ugotować, gorące składany do torby i zagnieść lekko.

  Połóż ręcznik na klatce piersiowej pacjenta, aby utrzymać do ostygnięcia. Zagotować mleko (0,5 litra), dużą cebulę. Szczep. W gorące dać jedna trzecia szklanki trzy razy dziennie.

Ćwiczenia oddechowe – Bardzo ważnym elementem leczenia domowego przewlekłego zapalenia oskrzeli. Możesz użyć specjalnych symulatorów oddychaniu.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli – raczej poważna choroba, nie do przyjęcia i poważne podejście do jego leczenia. Wymagane leczenie kroki – skonsultować się z lekarzem, terapeutą lub pulmonologa. Badanie plwociny wymazu.

Wyniki wszystkich wskazówek lekarza. Pozbycie palenia.

Klinika w Moskwie w tej sprawie (zobacz wszystkich lekarzy)

Share →