Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Przewlekłe zapalenie oskrzeli (B. Chronica) – symptom uszkodzenia drzewa oskrzelowego, spowodowanych przewlekłym zapaleniem oskrzeli.

Według danych statystycznych z różnych krajów, przewlekłe zapalenie oskrzeli – Jednym z najbardziej powszechnych form choroby oddechowej dorosłych.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli nie wyróżnia się odrębną chorobą (jednostek chorobowych), ponieważ w większości przypadków rozwija się w dzieciństwie jako proces wtórny. Jest istotnym elementem patogenezy wielu chorób układu oddechowego u dzieci, występujących z zaburzeniami oskrzeli:. Przewlekłe zapalenie płuc, wady rozwojowe (niedorozwój niedorozwój oskrzeli nieprawidłowości shatomich oskrzeli Rozgałęzianie, graheobronhomegalii – zbyt duża średnica tchawicy i oskrzeli, objawem Williams – Campbell – spadek amplitudy oddechowego Ruchy przedniej ściany klatki piersiowej i wsp.), astma, mukowiscydoza. migawkowy naruszenia i inne. Rozwój przewlekłego zapalenia oskrzeli związane z powtarzającego się narażenia na wirusa i mnożenie flory bakteryjnej w obszarach śluzówki drzewa oskrzelowego z funkcji upośledzenia. W ścianie oskrzeli obserwowano zapalić, naciek, obrzęk i uszkodzenia nabłonka błony śluzowej, AGROFIT proliferację zwłóknienia tkanek i granulacji, przerost i collagenization atrofii mięśniowej ściany oskrzeli, sklerotycznej deformacji.

Ciężkości i przebiegu przewlekłego zapalenia oskrzeli jest określana przez jej występowania (lokalne, rozproszone), lokalizacja (obturacyjna – w klęsce małej oskrzeli), głębokości uszkodzenia (endobronchitis, panbronhit) zaangażowanych w patologicznego procesu okolicy oskrzeli tkanki śródmiąższowej (peribronhit). W przypadku przewlekłego zapalenia oskrzeli w dużej mierze decyduje samej choroby klinikę.

Objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli

Charakterystyczny kaszel, zwłaszcza w godzinach porannych, które mogą być suche, hacking (na początku zaostrzenia) i wilgotny, z absolutorium ropnej plwociny śluzowej i. W okresie ostrej temperatury ciała lub stan podgorączkowy normalny, umiarkowanie wyraźne objawy zatrucia. Flegma i pus zawartych w nim jest bardzo zróżnicowana w zależności od charakteru stanu zapalnego i w obecności oskrzelowo deformacji. Objawy przewlekłego zapalenia oskrzeli jest tworzony stopniowo: częste nawroty ostrego zapalenia oskrzeli, coraz przedłużający się kurs, zwiększa ilość plwociny w czasie zaostrzenia stają się bardziej wyraźne spłycenie oddechu, niewydolność oddechowa zewnątrz obturacyjna typ. Kaszel rano i po treningu w remisji (częściowej remisji). Niektórzy pacjenci przyjmują formę gwoździ "szkiełka",

Gdy wyrażone anomalie systemu oskrzeli może rozwinąć B. przewlekła w pierwszych miesiącach życia. Osłuchiwanie oznaczone ciężko oddychając, suche i wilgotne rozrzucone szmery zmienny; sztuczki sapanie stale na podsłuchu na porcje zniekształceń oskrzelowej. Radiologicznie: okołooskrzelowego tyazhistye, wzrosła korzeń płuc i rysunek, na zaostrzeń – cień nacieku zapalnego, niedodma płuc.

Przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli – zwiększenie przezroczystości (rozedma płuc), w górnej i środkowej części płuc.

Rozpoznanie przewlekłego zapalenia oskrzeli

Diagnoza zostanie potwierdzona przez bronchoskopię (nieżytowe, ropne, subatrophic wrzodziejące endobronchitis) bronhografii który pozwala nam udoskonalenie lokalizacji dysfunkcji charakter odkształcania oskrzeli zazwyczaj zmniejszona w miejscach rozgałęzień kąty oskrzeli w wyniku zmian sklerotycznych.

Leczenie i profilaktyka – zobacz przewlekłe zapalenie płuc.

Share →