Przeżyliśmy Aralia: Instrukcja obsługi, cena, opinie

Przeżyliśmy Aralia: Instrukcja obsługi, cena, opinie

Przeżyliśmy Aralia, których zastosowanie w medycynie klasycznej rozpoczął stosunkowo niedawno, rośnie w północno-wschodnich Chinach, na Dalekim Wschodzie, w północnej części Japonii. U osób, to się nazywa "Cierń drzewa" lub "cholerne drzewo", Przeżyliśmy Aralia – Mały zakład, którego wysokość jest nie więcej niż sześć metrów, pokryte kolcami bezpośredniego tułowia. Kwiaty są małe, żółto-biały kolor.

Roślin jagodowych niebiesko-czarny, bardzo soczyste. W medycynie, liście, kora, owoce, pąki i korzenie Aralia. Łacińska nazwa drzewa – mandshurica Aralia lub Aralia elata.

Skład i właściwości tych elementów

Skrobia występuje w zakładzie. Substancja ta ma działanie zmiękczające otaczając i. Jego stosowanie zaleca się w patologii układu pokarmowego. Skrobia chroni błonę śluzową w chorobach takich jak choroba wrzodowa, zapalenie błony śluzowej żołądka.

Jest to również środek zaleca się nerwowość, uszkodzenia skóry, oparzenia, skaza dzieci. Do korzystnych właściwości skrobi są jej zdolności do przyspieszenia metabolizm, zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi. Olejki eteryczne obecne w Aralia, mają właściwości antyseptyczne, wykrztuśne, rozkurczowe działanie.

Te składniki mają działanie uspokajające, przeciwzapalne, moczopędne.

Fitosterole i flawonoidy

Substancje te są aktywnie zaangażowani w zapewnienie stabilnego funkcjonowania różnych systemów. Fitosterole jest substratem dla tworzenia witaminy D hormonów, kwasów żółciowych. Wykazują one również działanie przeciwzapalne i działanie immunoregulacyjne, hipoglikemiczne, stymuluje aktywność gruczołów dokrewnych i układu nerwowego. Obecny w flawonoidów roślinnych pomocy wzmocnienia naczynek, poprawy odżywiania i pobudzenia mięśnia sercowego. Na korzystne właściwości tych związków obejmują obniżenie ciśnienia, eliminowanie skurcze, aktywność żółciopędną.

Flawonoidy pomagają pobudzać wątrobę antytoksyczny wykazują działanie właściwości moczopędne i hemostatyczne. Ze względu na smole Przeżyliśmy Aralia ma przeczyszczające, gojenie ran, bakteriobójczo. Jako część Aralia obecnych tanin.

Posiadają one przeciwbakteryjną, działanie przeciwzapalne, działanie ściągające.

Witaminy i minerały zawarte w roślinie

W składzie zawiera saponiny triterpenowe, żelazo, magnez, wapń, potas, aluminium, chrom. Wśród pierwiastków śladowych powinno również przeznaczają wolframu, stront, selen, molibden, mangan, cynk i nikiel. W roślina zawiera witaminy z grupy B tiaminy (B1) okazał się w profilaktyce przeciw zapalenia nerwów obwodowych i paraliż. Witamina jest wskazane w przypadku zmian skórnych (świąd, ropne zapalenie skóry, egzema, łuszczyca). W ramach kompleksowego leczenia tiaminy stymuluje aktywność mózgu, poprawia zdolność uczenia się, likwiduje objawy zmęczenia, depresji, zaburzeń psychicznych.

Ryboflawina (B2) chroni siatkówkę przed promieniowaniem UV, syntezę hormonów stresu, zwiększa adaptację i ostrość widzenia w ciemności. Ponadto, B2 jest zaangażowany w przekształcaniu cukrów i tłuszczów w energię, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Ryboflawina jest konieczne dla normalnego wzrostu i rozwoju płodu w okresie prenatalnym elementem chroni komórki nerwowe przed negatywnym wpływem różnych czynników w układzie immunologicznym.

Wydarzenia dla gromadzenia, przechowywania, przygotowania

Korzenie wydobywa na jesieni, głównie we wrześniu, a wiosną przed liśćmi. Optimum age drzewa – od pięciu do piętnastu lat. Do wytwarzania leków stosowanych średnica rdzenia 1-3 cm. Cut części rośliny dokładnie umyć z gleby, usuń zgniłe lub zaciemnione obszary.

Surowce suszy na powietrzu pod okapem (jeśli nie rain) lub w temperaturze nie wyższej niż 60 ° w suszarce. Przechowywane korzenie zbierane na dwa lata. Liście i kora drzewa są zbierane w trakcie i po kwitnieniu.

Te drewno suszy się w temperaturze do 55 ° C.

Właściwości lecznicze

Przeżyliśmy Aralia ma stymulujący wpływ na centralny układ nerwowy. Efekt ten jest bardziej widoczny niż w roślinach, takich jak żeń-szenia syberyjskiego żeń-szenia lub. Aralia nie mandshurica mają silny wpływ na ciśnienie krwi. W tym samym czasie nie była trochę cardiotonic działania, stymuluje aktywność układu oddechowego. Narkotyki Aralia polecam osoby zaangażowane w prace do wykonania tego stężenia potrzebie, precyzyjną koordynację ruchów. Gdy podjęte w dawkach terapeutycznych są bezpieczne.

Jednak większe dawki leków mogą powodować poważne skutki uboczne. Do korzystnych właściwości roślin powinny obejmować również hipoglikemii, tonik, immunomodulujące.

Wskazania do stosowania

Preparaty, w których występuje Mandżurska Aralia zalecane w chorobach układu krążenia. Wyznaczony poprzez reumatyzmu, dystonia naczyń, anemii. Przez stosowanie oznaczeń obejmują choroby zakaźnej natury zapalnej dróg oddechowych. Aby stymulować układ odpornościowy zaleca się przyjmować na grypę, zapalenie krtani, ostre infekcje dróg oddechowych, przewlekłe zapalenie migdałków.

Skuteczne leki na katar, zapalenie płuc. Fundusze są przeznaczone dla pacjentów z zaburzeniami endokrynologicznymi, układu moczowo-płciowego, chorób skóry. Zalecane leczenie tarczycy, cukrzyca, przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych, impotencja, zapalenie gruczołu krokowego.

Wg wskazań obejmują nieprawidłowości miesiączkowania, krostkowa zmian skórnych.

Wpływ na innych systemach ustrojowych

Stymulacja układu nerwowego – Inną ważną właściwością, która ma mandżurski Aralia. Recenzje wielu ludzi, którzy brali lek na bazie roślin wskazują na spadek psychicznego zmęczenia, zwiększenie motywacji, dopływem sił. Pacjenci mówią, że zwiększa nastroju, normalną zdolność koncentracji.

Roślin może spowodować stan euforii. Kolejną przydatną funkcją jest efekt hipoglikemii. Przez obniżenie poziomu cukru we krwi zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu, prawdopodobnie efekt anaboliczny.

To pozwala używać produktów, które zawierają mandżurski Aralia, w kulturystyce. Po otrzymaniu środka poprawiły apetyt, przyrost masy ciała.

Przygotowanie "Saparal"

Środki

Alkoholanową (jest również głównym składnikiem jest mandżurski Aralia), cena to 30 rubli, jest uważany za dość popularnym środkiem. Zaleca się nie tylko na zmęczenie, utrata wytrzymałości, depresję. Lek jest przepisywany jako część kompleksowego leczenia ostrych infekcji dróg oddechowych, ból zębów, przyzębia. Narzędzie to pomaga wyeliminować objawy nerwicy wynikające z TBI z zespołem asteniczny. Pokazano otrzymania napary i moczu.

Środki powinny pić przed posiłkami przez pół godziny. 30-40 kropli rozpuszcza się w 50 ml wody i przyjmować doustnie. Czas trwania terapii – trzy do pięciu tygodni. W trakcie leczenia, należy pamiętać, że obiekt ma wyraźny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, więc nie ma potrzeby wykorzystywania.

Ponadto, w przypadku zbyt długotrwałe stosowanie zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienia i leki wieczorem mogą powodować zakłócenia snu.

Share →