Przyczyny i objawy choroby Parkinsona

Przyczyny i objawy choroby Parkinsona

Choroby Parkinsona, – przewlekłe choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego, w których osoba traci zdolność do kontrolowania ich ruchu. Choroba rozwija się stosunkowo wolno, ale ma tendencję do progresji. Jest to dość powszechny problem – 4% populacji osób starszych cierpi z powodu objawów choroby Parkinsona.

W centrum rozwoju choroby są zmiany, które pojawiają się w istocie czarnej mózgu. Komórki w tym obszarze są odpowiedzialne za produkcję dopaminy chemiczną. Zapewnia przesyłanie sygnałów pomiędzy neuronami w istocie czarnej i ciele prążkowanym mózgu.

Naruszenie tego mechanizmu prowadzi do tego, że osoba traci swoje zdolności do koordynowania ruchów.

Przyczyny

Przyczyny choroby Parkinsona, nie są jeszcze w pełni zrozumiałe. Naukowcy przedstawili wiele teorii. Niektóre z nich możemy teraz rozważyć.

 1. Powodem może być uszkodzony w inny tkanki mózgu zatrucia toksynami zewnętrzne. Toksyny wewnętrzne, które są utworzone z naruszeniem nerki i wątrobę, i wywołują objawy choroby Parkinsona.
 2. Dziedziczenie jest również uważana powodować zwiększone ryzyko choroby. Na przykład, 20% pacjentów ma krewnych z objawów choroby Parkinsona.
 3. Obecność genu zmienione.

  Naukowcy, genetycy odkryli kilka genów, których obecność u ludzi powoduje Parkinsona w młodym wieku.

 4. Niedobór witaminy D, które jest utworzone w korpusie po wystawieniu na działanie światła słonecznego. Wraz z wiekiem organizm traci tę zdolność i zwiększa ryzyko choroby.

  Witamina D chroni komórki mózgu przed skutkami toksyn i wolnych rodników. Dlatego w dorosłym życiu musi płynąć z substancją żywności (ryby, zboża).

 5. Występowanie mutacji mitochondrialnego wadliwy. Występują one w neuronach w mózgu i prowadzić do zwyrodnienia tych komórek.
 6. Zapalenie mózgu pochodzenia wirusowego i bakteryjnego. Inna tkanka mózgu zapalenie prowadzi do powstania parkinsonizmu.
 7. Miażdżycy tętnic i innych chorób naczyniowych są również uważane za czynnik ryzyka.
 8. Urazowe uszkodzenie mózgu. Kontuzje, zwłaszcza wielokrotne może powodować nieprawidłowe działanie komórek substancji czarnej.

Objawy

PKD rozwija się stopniowo. Większość pacjentów – ludzi, którzy ukończyli 50 lat kamień milowy. W początkowych stadiach objawy są praktycznie nieobecne, i zidentyfikować choroby może być tylko wynikiem głębokiej analizy. Stopniowo postępem choroby wzrost liczby zaatakowanych komórek i objawy stają się bardziej wyraźne. Zmiany prowadzą do praw osób niepełnosprawnych i pełnego unieruchomienia.

W krytycznym funkcjonowało tylko 20% komórek istoty czarnej.

Pierwsze objawy choroby Parkinsona

 • Chód staje się chwiejne kroki krótkie i niepewne
 • Język staje się nosa, pacjent zapomni opinię, nie przynoszą propozycję przed końcem
 • Zmiany pisma – litery mniejsze i kanciasty „drżenie”
 • Zaznaczone zmiany nastroju i okresy depresji
 • Mimika staje się mniej emocjonalny osoby mogą nabyć rodzaj maski
 • Sztywność mięśni – znacznie wzrasta napięcie mięśni, które pacjent boleśnie napięta
 • Drżenie – szybkie rytmiczne ruchy mięśni. Na początku, 70% pacjentów drżenia obserwuje się jedną ręką. Z biegiem czasu, skurcz mięśni stosuje się do wszystkich części.

Wczesna diagnoza i skuteczne leczenie w tym etapie pomaga zachować jakość życia przez długi czas.

Główne objawy choroby Parkinsona

Następujące etapy choroby pojawiają się główne objawy:

 • Osoba nie zmienia ekspresję postaci maski
 • Ręce i nogi są stale w stanie wygiętym.

  Przy próbie wyprostować rękę pacjenta nie jest „zjawisko biegu” – ruch jest przerywany.

 • Drżenie kończyn – ma specyficzny charakter. Ruchy palców przypominają aukcji monety lub toczenia piłki. Wstrząsy można zaobserwować nie tylko w rękach, to wpływa na stopy i dolną szczękę.

  Objawem może być obserwowane jako stres i odpoczynek. Znika w czasie snu

 • Spowolnienie ruchowe – ostre slow motion. Mycie, ubieranie i innych codziennych czynności może potrwać kilka godzin.
 • Istnieje silna garbić – „stanowią petycję”
 • Ból wszystkich mięśni ciała, wywołane przez stałą skurczu i skurcz
 • Całkowity zanik aktywności mimicznym
 • Utrata koordynacji w przestrzeni, chwiejny chód, częste upadki
 • Pacjent jest w trudnej sytuacji
 • Skurcz mięśni pęcherza i jelita prowadzi do utraty kontroli nad procesem oddawania moczu (nietrzymanie moczu lub opóźnienia), zaparcia
 • Jest ciężka przewlekła depresja i okresy letargu.

  Pojawia się, nieśmiałość i nieufność, strach imprez publicznych, stracił motywację. Zachowuje zdolność rozeznania, ale wyraźne zaburzenia pamięci.

 • Nosowy głos, monotonia i bez skrupułów mowy, powtarzanie tych samych słów
 • Zmiany w gruczołach skóry spowodowanych przez zaburzenia autonomicznego układu nerwowego. Pacjenci cierpią z powodu nadmiernego pocenia. Ponadto, nie może być suchość skóry, lub odwrotnie – niektóre obszary stają się tłuste, pojawia się łupież.
 • Zaburzenia snu. Parkinsonizm trudne ruchy podczas snu. Prowadzi to do zaburzenia jej jakości, koszmary senne i bezsenność. W rezultacie, pacjent odczuwa senność w ciągu dnia.

W tym artykule można znaleźć sposoby leczenia choroby Parkinsona.

Warto zauważyć, że choroby każdy człowiek indywidualnie. Dlatego niektóre objawy mogą dominować, a inne mają łagodne. Objawy choroby podatnym na leczenie lekiem.

W niektórych przypadkach, skutecznie walczyć z chorobą pomaga operacji.

Share →