Przyczyny i objawy zgagi, co robić?

Przyczyny i objawy zgagi, co robić?

  • Zgaga w ciąży
  • Jak pozbyć się zgagi w domu?
  • Środki ludowe zgaga leczenie

Opis chorób

Zgaga – To uczucie dyskomfortu lub uczucie gorąca, pieczenie za mostkiem, rozprzestrzenia się w górę od nadbrzuszu (w nadbrzuszu) obszaru wzdłuż przełyku. Pojawienie się zgaga występuje okresowo, głównie godzinę po jedzeniu, szczególnie jeśli jedzenie było obfite i ostre. Rzadko występuje podczas wysiłku fizycznego, lub gdy korpus jest nachylona w położeniu poziomym.

Zazwyczaj, aby usunąć (obcięte) zgaga, pić tyle wody, można aresztować leki zobojętniające sok żołądkowy zgaga (substancje, które neutralizują kwas). Jednak ataki zgagi może być powtarzane wystarczająco często i zakłócają normalne życie.

Zgaga, że ​​martwi się człowiekowi więcej niż trzy razy w tygodniu, co znacząco wpływa na jakość życia. Chociaż istnieje pewien związek pomiędzy okresami zgagi, przełyku klirensu i czas obecności lub braku uszkodzeń błony śluzowej przełyku, nie zawsze jest wystarczająco wyraźne. U niektórych pacjentów cierpiących na ostre zapalenie przełyku (zapalenie przełyku), nie skarżą się na zgagę.

Zgaga może towarzyszyć zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenie pęcherzyka żółciowego, toksemii ciąży, występuje w przepukliny przeponowej, nietolerancję niektórych substancji spożywczych. Jeśli zgaga połączeniu z niedomykalnością (zwłaszcza kwaśnym), może to być oznaką zapalenia błony śluzowej żołądka lub wrzodu żołądka. Jeśli ból jest wzmacniany w pozycji leżącej na plecach, to jest prawdopodobne, że problem w przełyku.

Przyczyny zgaga

Przyczyny zgaga – Zwiększona kwasowość żołądka, co najmniej – szczególną wrażliwość błony śluzowej żołądka i przełyku o niskiej kwasowości. Zgaga towarzyszy często chorobami żołądka, ale może również wystąpić w zaburzeniach neuropsychiatrycznych, po jedzeniu.

Niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia pogorszyć zgaga i są jedną z najczęstszych przyczyn.

Palenie, alkohol, napoje gazowane, kawa i ostre przyprawy w dużych ilościach podrażnia błonę śluzową żołądka, prowadzi to do wzrostu kwasu zaworu i relaksu żołądka.

Zgaga wyzwala stosowanie dużych ilości owoców cytrusowych, pomidorów. różne pikle, świeże pieczywo, ciasta i potrawy smażone.

Przejadanie prowadzi do rozciągania brzucha i wywołuje nadmierne wydzielanie kwasu.

Przyjmowanie takich leków jak aspiryna, ibuprofen i inne Ortophenum wywołuje amplifikacji kwasu żołądkowego i zawartości odlewanych kwasu do przełyku.

Na sobie obcisłe pasy, podnoszenie ciężarów, ciąża, nadwaga przyczynia się do ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, co może prowadzić do zgagi.

Przyczyną zgagi mogą spać po jedzeniu.

Share →