Przydatne właściwości jagody cloudberry

Przydatne właściwości jagody cloudberry

Cloudberry – niezwykłe jagody. Na przykład fakt, że rośnie na torfowiska mchu. I tylko w północnej części centralnej Rosji, na Syberii i na Dalekim Wschodzie. Cloudberry dojrzewa, korzystne właściwości, które są znane od dawna, zwracając się z zielonego na różowy berry, a następnie w końcu na czerwony i pomarańczowy.

Moroszki piękne kwiaty duże białe kwiaty. I jagody cloudberry kuliste osiągnąć dwa cale średnicy. Moroszki korzystne właściwości związane są nie tylko wartości odżywczych, ale także narkotyków.

Cloudberry zwykle kwitnie na początku czerwca, a owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu. Czasami cloudberry można znaleźć w regionie Wołogdy, Nowogród, Smoleńsk, Vladimir. Częściej – w torfowiska, bagna sosna, modrzew.

Smakuje słodko-kwaśną jagoda, pożywne, o przyjemnym smaku specyficznego.

Zebrane w jagodach bagna mogą być przechowywane przez długi czas w sosie własnym. W ciągu pierwszych 1,5 miesiąca jagody kompozycja nie zmieni, ale przez dłuższy czas zmniejsza ilość witaminy C cloudberry jagody spożywać w różnych formach: świeże, gotowane na parze, marynowane, suszone. Z cloudberry się doskonałą dżem, soki, napoje bezalkoholowe.

Cloudberry – właściwości użytkowe

Cloudberry Berry jest bogaty w witaminę C (za to, że jest nawet nazywana „północna Lemon”), garbniki, pektyny, kwas cytrynowy i jabłkowy. Zawiera także glukozę, fruktozę, karoten, magnez, potas, wapń, chrom, sód, miedź, krzem i aluminium.

Lista chorób, które mogą być leczone przy pomocy tego przetargu jagody, ogromne. Przede wszystkim, owoce są traktowane niedobory witamin. Wielkie moroszka i diety, leczenie żywieniowe. Jagody mają napotne, przeciwbakteryjne, ściągające, hemostazy efekt.

Jest to doskonała przeciwskurczowe. W cloudberry jak tokoferole, że dwie łyżki jagód, jedzą w ciągu dnia i zapewni przyszłej matki i dziecka w dobrym zdrowiu. Potasu zawartego w jagód, przywraca normalne funkcjonowanie serca i chroni naczynia krwionośne.

Maliny moroszki, zmieszane z miodem – skuteczne narzędzie do zdrowia w długiej chorobie osłabiony organizm. Jednakże, jeśli nadkwaśności, zapalenie żołądka jest stosowanie cloudberry lepiej powstrzymać — przez Rowana. zwiększa kwasowość żołądka.

Przydatne nie tylko jagody, liście i korzenie rośliny. Są one z powodzeniem stosowane w kamicy układu moczowego, zaburzeń metabolicznych, przeziębienia i malarii. Napar z liści pomaga pozbyć się krwawienia wewnętrznego, tego niezwykłego uzdrowienia i środek przeciwzapalny.

Metody stosowania cloudberry

  • Cloudberry świeże – doskonała gratka multiwitamina. Jest on używany do produkcji soków, dżemów, kompotów, dżemów, dżem.
  • Dodać wywar z liści (moczopędne) doskonałe.
  • Zastosuj moroszka i jako nalewki (na artretyzm, choroby metaboliczne, na kamienie nerkowe).
  • Na podstawie obecnie cloudberry się produktów do pielęgnacji skóry: balsamy do ciała, mydła w płynie, żele pod prysznic, szampony, maseczki na twarz i włosy (cloudberry spowalnia proces starzenia, nawilża skórę, przywraca i koi).

Wysłany w dniu 6 kwietnia 2012 roku.

Share →