Przygody kartografowie: Podróże

Przygody kartografowie: Podróże

Jak pokazuje praktyka, najtrudniejszy do podróży dla dzieci w przedszkolu i wieku szkolnym. Niemowlęta zwykle spać spokojnie. Ale siedmioletni czynna może stanąć na uszach i przez pięć godzin. Traktuj ze zrozumieniem i współczuciem. Są także trudne czasy na drodze. Który kołysał, ktoś – nudne, gorący, że nie rozumie, gdzie i dlaczego został podejmowane.

Tak więc twoim zadaniem jest, aby podróż znaczące. To ułatwienie życia dla każdego.

Zacznij od planowania. Normalny podróży do kraju może stać się ekscytującą przygodę, rysując mapę trasy z góry.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli dziecko wyciągnąć to sam. Możesz umieścić go na mapie w kategoriach zainteresowanie zerwać całą drogę na kawałki. Jeśli jest długo oczekiwany drogi, a to pozwoli kierowcy utrzymać się dłużej, ponieważ każdy punkt można zatrzymać. Map dziecko będzie śledzić swoje ruchy, nie ma wątpliwości: „A gdy mamy? I daleko? „Ewentualnie nauczyć dziecko korzystania z kompasu.

Album wycieczki rok wypełniony zdjęciami, wydarzenia, wspomnienia – ostatecznego celu.

Podejście Tematichnost

Wybierz się na wycieczkę rozrywki. Na przykład, misja szpiegowska lub pirackiego statku. Używaj słów tematyczne i trasy stanie się wtedy wojskowa karty rozpoznawcze. A jeśli dziecko już zaczął uczyć się języka obcego, podróż może być zamieniana na lekcji.

Uzgodniono, że dziś na drodze wolno mówić tylko w języku angielskim lub za pomocą kilku słów angielskich.

Jeśli dziecko nie zna słowa, mówić zabronione. Oczywiście, bez fanatyzmu. Awaryjne wynalazł specjalny sygnał słowo lub poprosić dziecko, aby zwiedzić dziesięć słów związanych z drogą.

Czy widzisz znak drogowy – nazywają go języka obcego. W zależności od stopnia zaawansowania wszystkich gier językowych można przetłumaczyć na język obcy.

Planowanie Nauka

Oprócz map, z udziałem dziecka do przechowywania żywności przed wyjazdem. Można nawet dać mu pewną sumę pieniędzy i poprosił, aby obliczyć, co jest ważne, a do tego niezbędne pieniądze można kupić. Według zachodnich psychologów, wczesne zaangażowanie dzieci w relacji rodzina-pieniądza czyni go odpowiedzialnym i mniej kapryśny. Przy okazji, w ten sposób można uczyć dzieci na zakup zdrowej żywności i myśleć strategicznie.

I to jeszcze nie nikomu krzywdy.

Lekcje Lingwistyka RV

Droga – świetna okazja, aby nie tylko bawić dzieci, ale również ich rozwój. Eksperci oferują szereg gier edukacyjnych dla grupy wiekowej dla wielkich dzieci. Pierwsza opcja – gra słów oparta na litery na liczby.

Można ich używać jako skrótów, wymyślając całych fraz. Na przykład, poproś dziecko, aby uzupełnić historię lub wiersz z nowymi propozycjami i wyrażeń. Albo zrobić tekst brakujące słowa. Jeśli urządzenie ma wiele dzieci, gra będzie interesująca, ponieważ będą musieli napisać dowolną listę słów, które zostaną podstawione do tekstu.

Często okazuje tekst zabawne, a czasem absurdalne. Eksperci rozwoju dziecka opracowali inną grę: dzieci powinny wpisać maksymalną liczbę słów rozpoczynających się wielką literą. A wszystko to w ciągu jednej minuty. Pisane słowa ponownie, możesz zrobić tekst.

Moc wyobraźni

Jeśli nie chcesz, aby dać dziecku do rąk pisarzy odnoszą się do wyobraźni. Można bawić się w chowanego w wyimaginowane. Na przykład, głównym graczem myśli o miejsce w domu, gdzie ukrywał się. Reszta musi odgadnąć.

Dozwolone, aby ukryć w dowolnym miejscu, jednak ukryć między ścianami oraz w wodzie nie może. Odtwarzanie obiektów zgadywania – wariacja na ten sam temat. Niektórzy z uczestników uważa, obiektu, który widziałem na drodze i daje wskazówki dla innych.

Oni domyślił. Kto odgadł, bierze pałeczkę. Cóż, najbardziej zabawne – pisanie artykułów na temat ludzi w przejeżdżające samochody lub mieszka w domach wzdłuż drogi.

Pompowych

To proste: dziecko pamięta ciągi słów, a następnie odtwarzać je jak najdokładniej. Jest to świetny sposób, pamięci asocjacyjnej, ponieważ słowa są pamiętane lepiej, jeśli połączyć je logicznie. A kiedy w samochodzie wiele osób może mieć rzeczywisty konkurencji. Pierwszy gracz wywołuje słowo, drugie – pojawia się i mówi swoje pierwsze słowa. I tak dalej.

Najważniejsze – nie stracić.

Prosta matematyka

Obiekty mogą być uznane za ekscytującą rozrywką. Zwłaszcza, jeśli się go do gry. Na przykład, czy myślisz, że czerwone samochody i dziecko – błękit. Warunkowo należy wykręcić 20 samochodów. Kto pierwszy dotrze do pożądanej ilości, i wygrał. Tu wynik nie jest tak ważne, jak proces.

Podczas gry dziecko będzie ćwiczyć konto. I w końcu on i grać razem.

Spójrz mi w oczy

Zrób listę rzeczy, które dziecko może spotkać na drodze. Wymagane jest, aby znaleźć je wszystkie. Możesz utworzyć listę w taki sam sposób, w prawo w drogę na podstawie alfabetu. Dopóki dziecko nie widzi lub zadzwoń obiekt na literę „A”, to nie można obecnie ocenić wynik i przejść do następnej litery.

Gry hazardowe będą konkurować ze sobą, starając się szybko dostać się do „ja”.

Rzemiosło grono

Kreatywność w sposób nie powinien być ograniczony rysunek i działania literackie. Jeśli jeść czekolady i folii w lewo, dać go do dziecka. Jest doskonałym materiałem do rękodzieła.

Jednak nawet serwetki okazuje piękny lalkę, którą można następnie pomalować. To rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić, jeśli zabawki z tyłu. Zajmuje dużo czasu dla dzieci zestaw origami.

High tech

Ludzie, którzy kwestionują potrzebę multimedialnych systemów w samochodach i ekrany w zagłówkach, po prostu nie mają dzieci. Kreskówki, programy edukacyjne przykuwa uwagę dzieci na „raz-dwa”. Jeśli taki system nie jest, obzavedites przenośne zabawki. Jednak, aby wziąć udział w cyfrowej rozrywki nie jest konieczne, ponieważ połączenie małego ekranu i wstrząsając w samochodzie może iść do wyświetlenia w bok. Dlatego, audiobooki – bezpiecznym rozwiązaniem.

Wraz z nimi, dzieci szybko zasnąć. Dla bezpieczeństwa kierowcy jest lepiej, że dziecko słuchał i obserwował to wszystko w izolacji – niektóre sterowniki audiobooki produkują efekt nasenny. To nie przypadek, krzesło wykonane dzieci z głośnikami i wyjścia słuchawkowego w WP.

Gdy wszystkie opcje zostały wyczerpane

W deszczowy dzień, dziecko może brać krople wyścigu. Powinien obserwować krople, które płyną na szybie i odgadnąć, kto jest na dole pierwszy. Ostatnia opcja – miły dla rodziców i nie bardzo zabawne dla dzieci – praca domowa na drodze.

Wyjaśnij, że będzie to zaoszczędzić wiele czasu gry. Wtedy na pewno będziesz w stanie wykroić godzinę lub dwie ciszę.

Share →