Przygotowanie do porodu

Przygotowanie do porodu

Przygotowanie do porodu

Ciąża i poród są ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Na pierwsze oznaki nowego życia i świadomości świat przyszła matka tak wiele zmian, że nie uznają nawet bliskich krewnych i ludzi. Wraz z radosnego oczekiwania wynikają z doświadczeń i strach szpitala położniczego i kontynuacja opieki nad dzieckiem.

W celu przetworzenia narodzin dziecka nie staje się tragedia i nie spowodowała awaria kolejnych ciąż, konieczne jest, aby rozpocząć jak najszybciej Przygotowanie do porodu .

Niektóre wystarczy przeczytać książkę o jak przygotować swoje ciało do porodu. i ktoś zwrócić się do specjalistów. Celem rodzenia, szkoły dla kobiet w ciąży i wszystkie literatury na ten temat jest zapewnienie opieki fizycznej i psychicznej dla kobiet w ciąży. Program zawiera klasy takiego zintegrowanego podejścia, łącząc sesje z psychologiem, zajęcia teoretyczne i ćwiczenia, nie tylko pomaga radzić sobie z wątpliwościami i obawami, aby utrzymać kondycję fizyczną, ale także, aby uniknąć niepożądanych następstw i powikłań (złamania, wypadanie macicy, …) w okresie poporodowym ,

Przygotowanie teoretyczne i praktyczne do porodu

Najczęściej odczucia odnośnie ciąży i porodu występuje z nie wiedząc, jak wygląda proces rozwoju i urodzenia dziecka. Dlatego też, w czasie ciąży nie będzie zbędne, aby dowiedzieć się materiał teoretyczny na ten temat.

Z książek i seminariów w szkołach dla kobiet w ciąży może dowiedzieć się o anatomii kobiecego ciała, jak się dzieje, Przygotowanie do porodu macicy. wszystkie stadia rozwoju płodu i jej odczucia w organizmie matki. Często, dla jasności oglądane filmy tematyczne i diagramy.

A „próbę generalną” umiejętności opieki nad dziećmi w klasach specjalnych z użyciem przynęty będzie służyć jako gwarancja, że ​​nie ma problemów z Swaddled, kąpiel, ubieranie i innych procedur niezbędnych do dziecka.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia w przygotowaniu do porodu

Przygotowanie fizyczne do porodu na celu zachowanie zdrowia matki oczekującej, i to nie tylko ćwiczenia dla różnych grup mięśni i ćwiczenia oddechowe, masaż z przerwano i.

Zestaw ćwiczeń do wykonywania lepiej ze specjalistą, który odbędzie uwzględnieniem wieku, poziomu kształcenia i obecności chorób współistniejących, zestaw indywidualnych ćwiczeń reżimu, zapewnić pomoc w odpowiednim terminie do pogorszenia stanu zdrowia i zapobiec zmęczeniu ciąży.

Powinien zatrzymać wykonywania, jeśli nie był ból w dolnej części brzucha, wysokie ciśnienie krwi, owoców został brutalnie mieszanie pojawił przydziału, zakłócone widzenie i oddychanie. I na przeziębienia, zaostrzenie chorób przewlekłych, ryzyko poronienia, krwawienia, nisko położone łożysko i Zatrucie sportu jest przeciwwskazane.

Ćwiczenia oddechowe można nauczyć się dobrze w sesjach grupowych, pod instruktora konta. Nauczył się oddychać „jak pies”, powoli i z długimi wydechów. Zastosowanie tych technik podczas porodu może zmniejszyć ból, zrelaksować i uciec.

I ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy mogą być wykonywane niezależnie. Nazywane są „intymne”, ćwiczenia Kegla, które oparte jest na skurcz i rozkurcz mięśni pochwy i odbytu.

Możesz zacząć od świadomego zatrzymania moczu, należy przejść do normalnego kurczenia zmiennego i rozluźnienie mięśni krocza. Wykonaj te ćwiczenia lepiej z 15-16 tygodni ciąży 25-30 razy dziennie. Łatwiej jest nauczyć się kontrolować mięśnie w pozycji leżącej na boku, a następnie spróbuj siedzi na krześle, w kucki na czworakach, siedząc ze skrzyżowanymi nogami i stojących.

Przy regularnym ich wydajność nie tylko uniknąć rozdarcia podczas porodu, ale również odzyskać szybciej w okresie połogu.

Za przydatne i ćwiczenia rozciągające. Jakiś czas (około 10 minut), można siedzieć na swoich biodrach, ze skrzyżowanymi nogami, w postawie „motyla” i „Żaba”.

Zmniejsz brak tlenu, poprawy samopoczucia długich spacerów, wiejskie powietrze, relaks specjalista masażu i Bicze.

Należy pamiętać, że od drugiej połowy ciąży nie może leżeć na plecach i wykonywać ćwiczenia w tej pozycji (możliwe z utratą przytomności). A co najważniejsze, nie przemęczać.

Wytwarzanie szyjki do porodu

Jeśli kobieta jest zdrowa, z problemów hormonalnych systemowych nie, po czym szyjki „dojrzałe” przed samym porodem. Jednakże, jeśli nie jest zaburzeniem gospodarki hormonalnej może mieć do podjęcia dodatkowych środków Przygotowanie szyjki macicy do porodu.

Przygotowanie leku (prostaglandyn) jest przeprowadzane w szpitalu, gdy owoc jest gotowe do odbioru, sworzeń – nie. Preparat ten jest dość kosztowny, w pewnych przypadkach, doprowadzić do nadmiernego zmniejszenia raka i alergii.

Możesz spróbować przygotowanie szyjki macicy   bez pomocy leków. Najlepszym sposobem jest seks z 36 tygodniu ciąży, bez użycia prezerwatywy. W kompozycji plemników prostaglandyny, które mają wpływ na proces „dojrzewania” do szyjki macicy.

W czasie ciąży należy jeść ryby bardziej tłusta, olej lniany, czarna porzeczka, Napój kapsułki oleju z wiesiołka. Zawierają one substancję, która pobudza wytwarzanie prostaglandyn.

Zalecenia dotyczące korzystania z oliwek i innych olejów roślinnych, jest częściowo prawda, że. To one zawierają witaminę E, która pomaga poprawić elastyczność tkanki, a nie „dojrzewania” szyjki macicy.

Napar z malin na więcej przygotowanie macicy do porodu (Stymuluje skurcze), nie szyi.

Przygotowanie psychologiczne do porodu

W okresie dziewięciu miesięcy kobieta towarzyszy nie tylko ekscytujące uczucie oczekiwania, ale strach przed zbliżającym się porodzie. Lee pójdzie gładko? Jak mogę znieść tego bólu? Dość mojego dziecka mlekiem? Czy mogę odkupić?

Te i wiele innych pytań, mieszając w głowie cały czas.

Aby pozbyć się negatywnych myśli i zyskuje spokój zastosowanie technik, takich jak wizualizacje i szkolenia słuchowego. Może być spokojny wyobrazić radosne chwile rooming z malucha, beztroskie spacery z wózkiem dziecięcym, spokojnie śpi dziecko, a drugi pozytywny „obraz” w przyszłości.

Eksperci doradzają, aby powiesić w domu tabliczek-deklaracje (np, „Jestem w pełni gotowi do wyjazdu”, „proces powstania narodzin mojego dziecka odbędzie się łatwo i bezboleśnie!”)

Najważniejsze w wszystkich instalacji psychologicznych musi być dodatnia. Przynieść dobry wynik i zajęcia grupowe psychologiczne przygotowanie do porodu, których udział nie tylko przyszłych matek, ale również ich mężowie, ze względu na wsparcie bliskich, zależy bardzo wiele. Większość ludzi martwić i martwić się przed pojawieniem się dziecka w świat nie mniej niż ich ciąży żony.

Psychologowie radzą, aby odpocząć i cieszyć się ciekawą sytuację, bo w ciąży – nie jest chorobą, ale radosnym oczekiwaniu na cud i małą fortunę!

Wytwarzanie szpitala

Pod koniec ciąży, pożądane jest, aby wybrać szpital, w którym urodzi się dziecko, i inne informacje na temat obowiązujących zasad pobytu w nim, i poprosić o listę – wykaz niezbędnych materiałów dla dostawy i po porodzie okres (produkty higieniczne, ubrania dla matki i dziecka).

Pożądane jest, aby przygotować z wyprzedzeniem torby wszystko, czego potrzebujesz (paszport, pieniądze wymiany karty, rzeczy osobistych, leków, naczynia, itd. D), bo od początku wspiąć myśleć byłoby niemożliwe.

Cóż, jeśli w czasie ciąży znaleźć czasu i pieniędzy na kompleksowe szkolenia dla porodu. Ale nawet jeśli nie zostały brakowało kilku punktów, nie martw się, bo wszystko przychodzi z doświadczeniem. Powstało crying „kawałek” wymaże z pamięci wszystkie lęki i niepokoje, pełne szczęścia i radości do granicy.

A co najważniejsze, kobieta ma instynkt macierzyński, który przyszedł na ratunek w trudnej sytuacji i proponował odpowiednie rozwiązanie.

Share →