Przyszła mama

Przyszła mama

Wysoka zawartość hormonów wpływa na samopoczucie i zdrowie. Istnieje zwiększona drażliwość, wahania nastroju. W sensie fizycznym – zaczynasz przybierać na wadze, dziąsła stają się luźne, tarczyca nieznacznie wzrosła.

Twoja talia powoli zanika! Teraz nie zapomnij zmierzyć talię i brzuch!

Twoje dziecko

10. tygodniem – rodzaj punktu startowego dla twojego dziecka. Już dostarczone przez General parametrów ciała, aw następnych 6,5 miesięcy bloków komórkowych przyniesie "budynek", Twoje dziecko jest już coraz bardziej podobne do siebie. Palce już rozdzielone, nie ma smaku język brodawki i zarazki zębów.

Ogon już (znika w tym tygodniu), mózg rozwija się, a w fenomenalnym tempie: w każdej minucie stworzył ćwierć miliona nowych neuronów. Sercu zarodka jest już uformowane.

Chociaż zewnętrzne narządy płciowe jeszcze nieokreślone, ale teraz jąder – czy to chłopiec – zaczynają produkować testosteron – męski hormon, który przekształca ją w wielki facet! Jeśli do 10 tygodni z zarodka OK, a następnie – bum! – On nie dostał żadnych wrodzonych anomalii.

Ramiona, nogi, palce, kolana, już obecne w miniaturze. Wkrótce dziecko zacznie ssać duży palec. On jest już w ruchu, do tej pory z własnej woli. Oczy zamknięte na wieki i będzie trwać do 25-27 tygodni.

Obecny pinna. Obecny górna warga.

Długość i masę zarodka

Długość od korony do zadu wynosi około 27 do 35 mm.

Waga – około 4 m

Materiał jest pobierany z książki "Ektsiklopediya przyszła mama", Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee Hathaway.

Share →