"Psoriasis"

«Łuszczyca»

PSORIAZ.SOVREMENNY SPOJRZENIE leczenia i zapobiegania.

O łuszczycy

Łuszczycy jest najczęstsze przewlekłe choroby skóry, która wpływa również na paznokcie i stawy. Łuszczyca rozwinąć się w każdym wieku, to dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiety.

Łuszczyca jest jedną z najbardziej tajemniczej choroby nawrotowej. On nie jest zaraźliwa. Cierpią 3-5% światowej populacji.

Istnieje kilka teorii wyniknąć. Wirus, zakaźne-alergiczne, metaboliczny, neuroendokrynnych, genetyczne i inne. Łuszczyca charakteryzuje się przewlekłym przebiegiem i skłonnością do nawrotów. Łuszczyca nie jest konwencjonalna klasyfikacja klasyczna.

Etnogeneza i patogeneza nie zostały ustalone. Istnieją trzy rodzaje łuszczycy, w zależności od sezonowości nawrotu: zima, lato i niepewne.

Wybuchy w zwykłym łuszczycy składają się z małych elementów, wyraźnie wyznaczonych od zdrowej skóry, różowo-czerwony lub czerwono, bogaty pokryte luźne Wagi charakterystycznym srebrzystobiałymi kolorze.

Łuszczyca pojawia się zazwyczaj samotne grudki lub zarazę w typowych miejscach. Mogą spotkać się i rozległa wysypka, a na pierwszy rzut oka małe czerwone grudki, które stopniowo zwiększać, biorąc łzy lub Moneta kształt. W wyniku połączenia grudek i blaszek pojawiać duże, a nawet ogromne kieszenie dziwacznych konturów, których luźno siedzących srebrzysto-białe łuski.

Gdy znaleziono poskablivanii grudki charakterystyczne objawy łuszczycy: «stearyna miejscu», «Terminal filmu», «rosy krwi»,

Wysypka może być zlokalizowany w dowolnym miejscu na skórze, ale typowe lokalizacje to: skóry głowy, łokcie i kolana, pleców, pośladków. Wysypka może towarzyszyć świąd, często wymawiane.

Zaawansowanego stadium charakteryzują się występowaniem na skórze nowych miejsc duża liczba małych, guzki. Istnieje tendencja do wzrostu i rozwoju obwodowych elementów łuszczycowych na miejscu urazu mechanicznego na powierzchnię skóry lub na miejscu określania biodozy (objawów «izomorficzna reakcji»).

W nieruchomej scenie nowych elementów nie pojawiają. Dostępne na grudki skóry przestają rosnąć.

Cofa się etap charakteryzuje spłaszczenie łuszczycowych, zmniejszając obierania i rozproszenie elementów, często zaczyna się od części centralnej.

  • Łuszczyca wysiękowa (łuszczyca exudativa) różni się od typowego obrazu klinicznego łuszczyca zwykła znaczący wysięk, co doprowadziło do powstania złogów na powierzchni płytki skalach żółtawe skorup. Przez usunięcie z powierzchni grudki, strupy narażone waga płacz, krwawienie.
  • Artropaticheskom (łuszczyca arthropathica) charakteryzuje się obecnością typowych wysypka, wraz z chorobą stawów, najczęściej małych (dłoni i stóp) rzadko dużych stawów. Znaczny obrzęk, ból, ograniczenie ruchomości stawów w wyniku infiltracji i uszczelniających para-stawowe tkanki. W dalszym przebiegu procesu mogą być utworzone dyslokacje, podwichnięć, zesztywnienie, prowadząc do deformacji stawów i jest dostarczany niepełnosprawność pacjenta.

  • Łuszczycowe erytrodermia (erytrodermia psoriatica) – ostrorazvivayu-scheesya, choroba uogólniona, hrakterizuyuscheesya na wysokości jego rozwoju, następujące funkcje: ostrym przekrwienie, obrzęk, infeltratsiey i lichenifikacji skóry z dużą ilością warstw duże łuski na powierzchni płyty. Pacjent ma gorączkę, jest bóle stawów, pogorszenie ogólnego stanu zdrowia.
  • Łuszczyca krostkowa (. Rsor Pustulosa) – choroba jest zlokalizowana głównie na dłoniach i stopach, które gwałtownie hiperemię i lihenizirovannoy tle położonych wewnątrz krosty naskórka.
  • Łuszczyca w niektórych przypadkach powoduje uszkodzenie paznokci. objawia punkt (objaw «naparstek») Zmętnienie płytki paznokcia lub pojawienie podłużnych lub poprzecznych rowków. Czasami płytki paznokciowej zagęszczony, zdeformowane, ich powierzchnia jest nierówna, w innych przypadkach, ich kruszyć, łamać i odrzucane.

    Większość naukowców świata zobaczyć pojawienie się choroby w czynnikach genetycznych. U 60% pacjentów stwierdzono krewni i przodkowie cierpieli i cierpią z powodu łuszczycy. Ale nawet jeśli człowiek wie, jego głębokość drzewo genealogiczne na sto lat i okazało vnem chory, to nic nie znaczy.

    Patologia może zasnąć przez wiele lat, a dzieci będą chore rodzice starość hit czystość i piękno otaczającej skóry na «zazdrość» wnuki.

    Istnieją przypadki, gdy rodzina dostaje chore dziecko. Spójrz na łuszczycę w rodowodzie – to nie jest. Po chwili jeden z rodziców jest chory. Raczej nie przypadek. Choroba w rodzinie na pewno, po prostu nie wiedzą o tym. I nie ma nic dziwnego w tym, że pojawił się w słabszej, ciała dziecka, a później «dogonił» co silniejszy. To dzieje się inaczej: rodzice dzieci zdrowych i chorych w odstępie 15-20 lat.

    Więc o dziedziczności. Jednak tak zwane «predyspozycje genetyczne» jest potencjał przejawów choroby. Łuszczycowe wysypka skórna, błon śluzowych zmiany i stawów zwykle powstają w wyniku ekspozycji na wytrącenie czynniki, które należy znać, a jeśli to możliwe, aby uniknąć ich wpływu na organizm.

  • Najważniejsze czynniki wywołujące łuszczycę spowodować uraz psychiczny. długotrwały stres, przewlekłe stany stresowe. Główną rolą chorób zakaźnych, urazów fizycznych, uraz skóry, hipotermia dla powstania i zaostrzeń (nawrotów) łuszczycy.

    Są ważne i intensywna farmakoterapia (szczególnie antybiotyków), zmiany hormonalne w organizmie (w okresie dojrzewania, ciąży i karmienia piersią), zatrucia alkoholem, długotrwałe pobyty w słońcu, zmiany klimatu, nadużywanie jedzenia, które mogą pogłębić daną chorobę (cytrusy, czekolada, jaja, itp), wiele urazów, oparzeń (w tym słoneczne), skaleczenia lub zadrapania, może wywołać pojawienie się łuszczycowe peelingu. Ponadto, przebieg choroby może mieć wpływ zmian sezonowych przynosząc ulgę latem jak i zimą może powodować obostrenie.Psoriaz stres lub zakażenia wirusowe, niektóre leki, takie jak te powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i chorób serca, zaburzeń depresyjnych. oraz leki przeciwzapalne.

    Łuszczyca nie umierają, ale nie mieszkają. Jak wielu ludzi doprowadza się do nerwic łuszczycy, zmiany w psychice, i rozbitych rodzin, nie udało losy i powiedzieć nie.

    Niektóre samoleczenia, często wiele metod i leków w tym samym czasie. Perspektywy takiego leczenia na podstawie «może coś pomoże» bardzo korzystne, nawet groźne.

  • Share →