Psychologiczne gry dla dzieci

Psychologiczne gry dla dzieci

Gra dla dzieci – to nie tylko i nie tyle zabawy. Dla dzieci do gry – to jest główny rodzaj działalności. Ona pomaga mu rozwijać i uczyć się o świecie.

Dlatego rodzice i nauczyciele często korzystają psychologiczne gry dla dzieci w wychowaniu dziecka. Niektóre z tych gier, będziemy z wami podzielić.

Psychologiczne gry dla dzieci mogą być kierowane do rozwoju pamięci, reakcji, dowcipu, uwagi, wyobraźni, ucho do muzyki. Będą one pomóc w identyfikacji liderów w kolektywie dzieci, przyjaciół i zebrać drużynę, przezwyciężyć nieśmiałość i budować zaufanie. Plus psychologiczne gry dla dzieci, że dziecko będzie szczęśliwe grać, nie wiedząc nawet, że w tym momencie to przyniesie.

Rozważmy kilka rodzajów psychologicznych gier dla dzieci.

Psychologiczne gry dla dzieci. Rozwój pamięci

"Śmieszne zdjęcia", Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym i podstawowej pamięci pociągów dla nazw obiektów. Na dziesięć arkuszy papieru należy narysować śmieszne nieistniejących przedmiotów – owoce, warzywa, zwierzęta, itp Każdy osobnik wymyślił niezwykły nazwę. Następnie pokazać dzieciom zdjęcia i powiedzieć nazwę każdego z nich, po ostrzeżeniu, że trzeba pamiętać. Następnie wyjąć rysunki, aw ciągu kilku sekund wyświetlić ponownie, a dzieci odgadnąć ich nazwy.

Jeśli grasz z jednym dzieckiem, to po prostu będzie musiał odgadnąć, jak wiele elementów. Jeśli wielokrotne – zorganizować konkurencji poprzez pobieranie opłat za każdy domyślił przedmiot jeden punkt lub dając wsparcie. Jeśli gracze są bardzo młodzi, trzeba wymyślić prostszej nazwy oraz karty ze zdjęciami, aby mniejsze.

"Degustator", Ta gra jest dla przedszkola i szkoły podstawowej dzieci rozwijają smak i pamięć wzrokową. Można grać z grupą dzieci, ale może razem z dzieckiem, będzie wiodącym togę. Dzieci pokazują kosz z różnych owoców, muszą pamiętać. Następnie poproszono ich o opuszczenie sali, a kapitan podejmowania sałatka owocowa, drobno posiekać i dodać śmietanę. Musimy wykorzystać wszystkie owoce i koszyk ukryć.

Dzieci spróbować sałatki, a następnie spróbuj zadzwonić te owoce, które nie są zawarte w sałatce, a były w koszu. Możesz wziąć tę grę i warzyw. To pozwala upiec dwie pieczenie na raz: trenować pamięć i karmić dziecko przydatne i smaczne owoce i warzywa.

Psychologiczne gry dla dzieci. Rozwój myślenia i wyobraźni

"Jak połączyć dwa słowa?" Gra rozwija wyobraźnię i umiejętność zestaw asocjacyjne (znaczenie) połączenie. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkoły średniej. Arbiter prowadzi w tej grze służy dorosłych. Wymaga on jakichkolwiek dwóch słów, na przykład "pietruszka" i "babcia", Dzieci powinny wyjaśnić, jak te słowa są związane. Opcje mogą być bardzo różne: babcia rosną pietruszkę na parapecie; babcia kręcone, jak pietruszka, włosy, itp

Dla każdej opcji gracz otrzymuje jeden punkt. Możesz dalej promować ciekawe i niezwykłe możliwości, ale wciąż nie może być pozbawione sensu i logiki.

"Czyje Jasny tęczy?" Ta gra jest dla młodzieży w wieku szkolnym i wtórny nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także pomaga dowiedzieć się, jak mają swoje emocjonalne oświadczenia i kompetentnie wyrażania myśli na piśmie. Każde dziecko dostaje kartkę z propozycją na nim napisane. To jest – początek historii.

Gracze muszą zakończyć historię sami, i używać i wykrzyknikowy zdania – więcej, lepiej. Wstępne propozycje powinny być dość proste (oczywiście kierować się wiekiem graczy), ale muszą zawierać na pomysł, że można łatwo rozwijać.

Psychologiczne gry dla dzieci. Pozbądź się kompleksów

"Nasz salon fryzjerski", Niektóre dzieci kompleksy z powodu swoich fryzur – nie może, jak długie włosy lub kolor włosów, co mają kręcone lub proste włosy, a ktoś – wręcz przeciwnie. Gra "Nasz salon fryzjerski" pomóc im pozbyć się tego kompleksu. Zagraj to lepiej z dziećmi w wieku licealnym.

Gracze są podzieleni na pary, każda para ma "klient" i "fryzjer", "Fryzjer" Klient powinien dokonać fryzury oryginału. Może to być wykonane przy użyciu różnych zacisków i gumki, pianki, żele, pianki. Ale wszystkie środki powinny być łatwo wypłukiwane wodą.

Nie zaleca się używać lakieru do włosów – może dostać się do oczu, a zapach nie miał zawsze przyjemny. Banned nożyczki – nieudana fryzura trudne do naprawienia. Gdy wszystkie fryzury są gotowe, można trzymać konkurs fryzjerów i modeli oraz do określenia najbardziej niezwykłą fryzurę, ale można zachęcać każdą parę.

Następnie gracze w parach zmienić role.

"Umiejętność zachowania się w społeczeństwie", Dzieci często kompleksy, nieśmiałość i brak pewności siebie ze względu na fakt, że dziecko nie wie, jak się zachować w danej sytuacji, nie wiem zasad etykiety. Ta gra jest dla dzieci w wieku licealnym pomogą poradzić sobie z tym kompleksie. Ołów (lepiej jeśli jest dorosły) oferuje dzieciom dramatyzować różnych sytuacji życia codziennego. Co zrobić, jeśli są zaproszeni do odwiedzenia? Lub odwrotnie, goście mają przyjść do Ciebie?

Po chcąc pokazać swoje sceny, mogą one zostać omówione i rozwiązane – jak zrobić dobry uczynek.

Psychologiczne gry dla dzieci. Jak zdefiniować lidera?

"Szczęśliwe czasy, sprawia, że ​​dwa", Gra dla dzieci w wieku szkolnym. Główny mówi, że jego zespół, wszystkie dzieci muszą jednocześnie wykonać pewne działania. Na polecenie "przesiedzieć" oni odebrać krzesła i przechowywane aż ktoś mówi im, aby nie pominąć krzesła.

Wiodący zespołu "zrobić dwa" gracze zaczynają biegać krzeseł. Gdy jeden z graczy będzie wydać polecenie, powinni usiąść w tym samym czasie. Te dzieci, które były karmione zespół spadł krzesła i siadaj, najprawdopodobniej – przywódców, zwłaszcza jeśli była to jedna i ta sama osoba.

"Rymy", Gra dla nastolatków. Gracze zamykają oczy, ich zadanie – policz do dziesięciu. Należy uznać za handel detaliczny, czyli jeden z graczy nie może powiedzieć dwa numery w jednym rzędzie, nie można negocjować. Jeśli dwóch graczy rozmowy na raz – Gra zaczyna się od nowa.

Lider może zawodnik, który nazwałbym najwięcej numerów.

Psychologiczne gry dla dzieci może pomóc w edukacji Twojego dziecka. Mamy nadzieję, że te gry, które wprowadziły pomoże Ci w przyszłości.

Share →