Rak pęcherza moczowego (guz pęcherza moczowego)

Rak pęcherza moczowego (guz pęcherza moczowego)

Rak pęcherza moczowego (guz pęcherza moczowego)

Rak pęcherza moczowego roku w Rosji chory od 11 do 15 tys. Człowiek. W tym przypadku, roczna liczba zgonów z powodu tej choroby jest nie mniej niż 7 – 8 tysięcy.

Ludzie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych częstość występowania – o 60 tysięcy. człowiek, a śmiertelność – nie więcej niż 13 tys.

Te znaczne różnice wynikają z niedoskonałości wczesnej diagnostyki, jak również brak upowszechniania nowoczesnych i bardzo skutecznych metod leczenia raka pęcherza moczowego w naszym kraju.

U mężczyzn, nowotwory pęcherza moczowego występuje 4-5 razy częściej niż kobiety.

Powodów.

Uważa się, że główną przyczyną efektu raka pęcherza moczowego substancji rakotwórczych wydalanych z moczem w błonie śluzowej pęcherza moczowego. Sprawdzone czynniki ryzyka raka pęcherza moczowego są:

  • pracy w bezpośrednim kontakcie z aminami aromatycznymi (tworzyw sztucznych, pigmentach, aluminium, gumy i innych. Production) – Zwiększa to ryzyko 30-krotnie;
  • palenie – Ryzyko wzrasta od 3 do 7-10 razy;
  • chlorowanej wody pitnej – 2 razy;
  • przewlekłe zastój moczu i zapalenie pęcherza moczowego (na przykład gruczolaka gruczołu krokowego) – do 2 razy;
  • narażenie na promieniowanie – do 3;
  • Pęcherz schistosomatoza – do 5 razy.

Symptomatologii.

Szczegółowe szczególnych zarzutów raka pęcherza moczowego, nie istnieje. Krwiomocz (krew w moczu) – Jednym z najczęstszych objawów. Często krwiomocz jest przemijające – pojawia się na «Poziom gruntu» i szybko znika. Pacjent nie może dać mu dużą wagę. Lub ograniczyć do określonej w klinice «hemostazy» lek.

Tymczasem nowotworu pęcherza rośnie. U niektórych pacjentów proces guza towarzyszy częste parcia na mocz, lub nie do zniesienia «apodyktyczny» popychanie. Jeśli dystrybucji spuchnięte do warstwy mięśniowej i może dołączyć tępy ból nad pochwy, w sacrum, krocza.

W zaawansowanych postaciach pojawiają jadłowstręt (brak apetytu), osłabienie, zmęczenie, utrata masy ciała.

Diagnostyka.

Do tej pory, główną metodą diagnozowania nowotworu pęcherza moczowego – Cystoskopia (badanie błony śluzowej pęcherza moczowego «od wewnątrz» za pomocą specjalnego urządzenia – endoskopu), która pozwala zobaczyć nie tylko nowotwór, ale także wziąć kawałek guza do badania histologicznego. Główną wadą tego sposobu jest znacznie ogranicza jego zastosowanie, – Wiadomo inwazyjne (dyskomfort dla pacjenta).

Share →