Rak płaskonabłonkowy, rak szyjki macicy. Gruczolakorak szyjki macicy.

Rak płaskonabłonkowy, rak szyjki macicy. Gruczolakorak szyjki macicy.

Rak płaskonabłonkowy w zależności od stopnia zróżnicowania według klasyfikacji WHO dzieli się na: 1) dojrzałe, w którym nie jest widoczny keratynizacji z wytworzeniem perełki rogów; 2) na dużą neorogovevayuschy; 3) małe neorogovevayuschy komórek. W dojrzałych keratinizing płaskonabłonkowego raka objawy utrzymują pionową anizomorfnost. Chociaż komórkowej i jądrowej atypią, zróżnicowanie komórek obserwuje się do powstawania materiału rogowej. Rogowej perełki są umieszczone w środku warstwy nabłonka i na obwodzie.

Wraz z nich pokazano niektóre martwe komórki lub małych grup.

Komórki nowotworowe ploskokletochngo warstwę zawierające glikogen, ale nie jest to ta sama ilość niekiedy nawet w tym samym guzie.

Raka wielkokomórkowego bez rogowacenia jest najczęściej. Jest on reprezentowany przez warstwy stałych cząstek, które są przechowywane w pionowym objawów anizomorfnost, ale nie keratynizacji, przy czym poszczególne komórki mogą się bardziej gruboziarniste. Komórki zalewu wystarczająco duże, często z mitotycznych figur.

Rak płuca, bez keratynizacji warstw małych komórek atypowych niemal kompletną utraty pionowego znaków anizomorfnost i brak keratynizacji.

Wśród płaskonabłonkowego neorogovevayuschy a zwłaszcza postacie o niskim stopniu złośliwości jest tzw metailastichesky rak płaskonabłonkowy, który jest źródłem komórek rezerwowe pryzmatyczną nabłonka. Elektron-badanie mikroskopowe, różnią się one od prawdziwego raka płaskonabłonkowego charakter relacji i międzykomórkowych cytoszkieletu. W metaplastycznych raka płaskonabłonkowego znaki i gruczołowej i nabłonkiem wielowarstwowym płaskim.

Podobnie jak w przypadku rezervnogennih dysplazji i raka in situ zamocowania głównej komórek sposób równoległy do ​​styków, które są charakterystyczne Mullerowskiego nabłonka.

Jednak są kontakty za pośrednictwem procesy cytoplazmatyczne. desmosomy formie. W porównaniu z prawdziwymi raka komórek nabłonka płaskiego belki niewiele lub brak tonofilaments. Kompozycja komórkowa heterogenicznej, przedstawione jasnymi i ciemnymi komórek. W ostatni przeważa ustawić charakterystyczne dla komórek organelli wydzielniczych: ziarnistej siateczki śródplazmatycznej, złożona płyta (aparat Golgiego), czasami wydzielniczych granulek.

W takich postaciach raka można również wytwarzać małe gruczołów.

Na poziomie światła Ten rak jest często przedstawiane warstwy wrzecionowatych komórek, które składają się w pęczki i orientirovapnih w różnych kierunkach; lub stałe warstwy dużych komórek z bladym szklisty, lekko zasadochłonnej cytoplazmie i jądrze. polimorficznych W warstwach nie są zachowywane podpisuje pionową anizomorfnost.

Rak gruczołowy rozciąga się głównie w kanale szyjki macicy, ale może być w części pochwowej w endocervicoses i ekyupy. Raki gruczołowe są różne struktury histologicznej, kierunku i stopniu dafferentsirovki. Mogą one składać się z czystego żelaza, solidne, sitową, struktur brodawkowatych. W tych samych guzach może występować albo jeden z wyżej sgruktur lub różne ich kombinacje.

Gruczołowe komórki nowotworowe często tworzone śluzu szyjki macicy posiadającą różne stopnie slizeobrazovaniya. Śluz znajduje się w cytoplazmie komórki lub poza na powierzchni stelyachis zbiornika i gromadzi się w przestrzeni wewnętrznej gruczołowej sgruktur.

Wiele gruczołowe komórki nowotworowe może zostać pozbawiony śluzu. Wraz z typem nabłonka szyjki macicy występują w komórkach nabłonkowych gruczołów typów matki i rur. Z przewagą komórek nabłonkowych nowotworów macicy, zwane endometrialnego typu. Wszelkie osobliwości w klinicznym przebiegu endometrialnego gruczolakoraka, ale w porównaniu do adsnokarninomami nabłonka macicy Tina obserwowano.

Rzadkie śluzowaty i raki sygnet, nie różnią się od tych form w przewodzie pokarmowym.

Gruczołowy rak płaskonabłonkowy NIE yavlyaehsya rzadki nowotwór szyjki macicy, jak się powszechnie uważa. Morfologicznie nowotwory te neodnotipnyh. Charakteryzują się one do powstawania ognisk płaskonabłonkowego różnicowania i gruczołów, które są ściśle ze sobą powiązane, w siebie.

Paleniska zbudowany przez warstwowej typu nabłonka płaskiego, może składać się z dużej płytki z komórkami, które naplastovivayas sobą tworząc strukturę typu żarówek. W cytoplazmie tych komórek viyavlyae1sya glikogenu. Czasami gruczołowy rak płaskonabłonkowy prezentowane warstw stałych, w którym jednostka jest grubszy ki szlam Klet lub gruczołowej gniazdo zawierające śluz.

Badanie mikroskopowe elektronów wykazano, że gruczołowy rak płaskonabłonkowy związane odżywczo komórek rezerwowe, które w trakcie nietypowe i iperilazii i wchodzą różnicowanie nloskokletochnie metaplastycznych i gruczołów.

Treść tematu "Nowotwory trzonu macicy i szyjki macicy.":

Share →