Reanimacyjny w astmie oskrzelowej

Reanimacyjny w astmie oskrzelowej

Astma odnosi się do chorób alergicznych, w których system jest aktywowanych oskrzela, a w związku z tym jest zagrożenie zadławienia podczas ataków.

Objawy ciężkiej astmy i dlatego istnieje potrzeba pomocy w nagłych wypadkach, ponieważ istnieje zagrożenie życia ludzkiego – skurcz oskrzeli, zwiększone wydzielanie błony śluzowej, które również pęcznieje, a światło oskrzeli zawęża znacznie.

Jeśli potrzebujesz pomocy?

Potrzebna jest pomoc w nagłych wypadkach, jeśli atak klinika astmy jest następujący:

 • ostre objawy ataku;
 • Pacjent trudne do wydechu (tzw wydechowa duszność);
 • oddech jest głośny i gwizdki;
 • skóry pacjenta będzie miał odcień niebieski (zwany sinica);
 • podczas słuchania płuc do słuchania świszczący oddech;
 • pacjent jest w pozycji, w której był najbardziej komfortowe – siedzi z naciskiem na ręce.

Awaryjne astma oskrzelowa pierwszej pomocy powinny być wykonywane w przypadku, gdy istnieją dowody na to, że astma oskrzelowa jest zamiast serca. Określenie, które opracowano astmy u ludzi, to możliwe jest podzielenie postać: if osób z astmą jest trudne wydychanie powietrza, a następnie w przypadku astmy serca jest utrudnia oddychanie.

Astma – algorytm awaryjnego

 1. Podczas pierwszego ataku astmy pomieszczenia awaryjnego jest dostarczenie resztę pacjenta i zapewnia dopływ świeżego powietrza, w przypadku ataku był w pomieszczeniu. Przenieść pacjenta nie powinien, powinien zająć stanowisko siedzi, poprawia mięśni oddechowych i ułatwia odkrztuszanie.
 2. Pacjent musi być rozpiąć ubranie jeśli ściska piersi.
 3. Daj pacjenta do korzystania z inhalatora, który pomaga rozwinąć światło oskrzeli (albuterolem, metaproterenol lub terbutalina).
 4. Podaj pacjent Difenhydramina lub podobnych działań leków.
 5. Wezwać karetkę, jeśli stan pacjenta jest bardzo poważny, lub lekarz, jeśli stan pacjenta jest szacowana w pobliżu stajni.
 6. Wszystkie możliwe alergeny wokół pacjenta muszą zostać usunięte.
 7. Jeśli poprawa nie następuje, pacjentowi podaje się 60 mg prednizolonu – usunie podczas zapalenia i ostrego ataku.
 8. Prednizolon jeśli nie złagodzić stan pacjenta, to nie jest zagrożenie stanu astmatycznego, pozostawia poważne konsekwencje dla zdrowia ludzkiego – pacjent traci przytomność i może stracić życie.

  W tym przypadku, istnieje pilna potrzeba hospitalizacji.

Share →