Reflex łuku. Receptor, dyrygent i odprowadzające neurony.

Reflex łuku. Receptor, dyrygent i odprowadzające neurony.

Proste refleksyjny łuk składa się z co najmniej dwóch neuronów, z których jeden jest związane z pewnym wrażliwych powierzchni (na przykład, skóra) i za pomocą jego drugim końcu w neurytów mięśni (lub żelaza). Podczas stymulacji powierzchnia dotykowa wzbudzenia jest połączony z nim przez neurony w kierunku dośrodkowym) do (tsentripetalnym Centrum reflex. w którym związek (synapsy) obu neuronów. Tutaj wzbudzenie jest przenoszony do innego neuronu i jest już odśrodkowe (odśrodkowe) Mięśnie gruczołu.

Wynik jest skurcz mięśni zmiany lub gruczołu wydzielania. Często w prostym odruchu łuku wchodzi trzeci neuron czarterowy, który jest stacja przeładunkowa z wrażliwy sposób motoryzacji.

Oprócz prostego (trzech członków łuku odruchowego). Są to skomplikowane multineural łuk odruchowy. przechodzą przez różne poziomy mózgu, w tym kory. W wyższych zwierząt i człowieka na tle prostych i złożonych odruchów także za pomocą neuronów utworzonych tymczasowych połączeń odruchowe na najwyższym poziomie, znane jako zwane odruchy warunkowe (Pavlov).

Zatem wszystkie układu nerwowego można sobie wyobrazić, składający funkcjonalnie z trzech rodzajów elementów.

1. Receptor (perceivers) przekształca energię wzbudzenia zewnętrznej w procesie nerwowego; jest to związane z doprowadzającą (dośrodkową lub receptorem) neuron rozciąga zaczął wzbudzenia (impulsów nerwowych) do środka; Zjawisko to rozpoczyna się analizie (Pawłowa).

2. Dyrygent (drut) upoważniony lub asocjacyjne neuron wykonywania układu, t. e. przełączania pobudzenie neuronu do dośrodkowa odśrodkowej. Zjawisko to stanowi syntezę, która jest „oczywiście zjawisko obwodów nerwowych” (Pavlov).

Dlatego Pawłow nazwał to neuronów urządzenia do zamykania stycznika.

3. Efferentna (odśrodkowa) neuron prowadzenie odpowiedzi (silnik lub wydzielnicze) Poprzez nerwowego podniecenia od centrum do peryferii, w efektora. Effector – Nerw ten neuron wysyła kończąc odprowadzającej nerwów impuls do organu roboczego (mięśni, gruczołów). Dlatego też, ten neuron jest również nazywany efektorowej. Receptory są wzbudzane przez trzy lub pola powierzchni wrażliwych receptorów ciała: 1) na skórę zewnętrznej powierzchni nadwozia (Pole eksteroceptywnej) pośredniczył związane genetycznie wyczuwa odbioru stymulacji z otoczenia; 2) z wewnętrzną powierzchnią korpusu (Pole interoceptywnej). Host podrażnienie głównie z substancji chemicznych wprowadzanych do trzewi jamy, i 3) grubość ścian własnego ciała (Pole Proprioceptywne). które zawarte kości, mięśni i innych narządów, które posiadają podrażnienie postrzeganej przez specyficzne receptory.

Receptory tych pól są związane z doprowadzających neuronów, które docierają do centrum i nie są włączane za pomocą czasem skomplikowanego systemu przewodów dla różnych przewodów odprowadzających; przeszłość, łączący się z organów roboczych, daje to czy ten efekt.

Share →