Robaki u dzieci

Robaki u dzieci

Worms – nieprzyjemny temat, ale to jest bardzo pilne. W przyrodzie istnieje ponad 12 tysięcy. Do gatunków tych pasożytów. A ponieważ jesteśmy częścią natury – coś z nich nie może uciec. Na szczęście, ciało ludzkie może żyć tylko 200 gatunków robaków. Jeśli można nazwać to szczęście, oczywiście. Wręcz przeciwnie.

Po tym wszystkim, musimy wykazać, że jest infekowanie robaki organizm może później prowadzić do poważnej choroby. Należą do nich: niedokrwistość. alergie, hemoroidy, zapalenie wątroby. cukrzyca, udaru, zapalenia jelit, osteoporozy, marskość wątroby, rak, łuszczyca, astma, zapalenie trzustki, i jeszcze nadpobudliwość u dzieci.

Najczęściej robaki żyją w ciele dziecka. Jak wnikają do niego? Istnieje wiele sposobów łapania robaków.

Sprzyjający czas jest lato-jesień. Dojrzewają owoce, warzywa, całe dni są dzieci na ulicy, w piaskownicy lub stawu. I nie ma infekcji.

Worms wprowadzić do organizmu przez skażoną żywność, nie pieczonego mięsa, ryb, wodą z kranu i źródeł naturalnych. Brudne ręce – brama dla wszystkich infekcji. Robaczyca (choroby spowodowane przez robaki – robaki) – nie jest wyjątkiem.

Umyte owoce i warzywa, artykuły gospodarstwa domowego zakażonych członków rodziny, krwiopijne owady, koty, psy i inne zwierzęta – to niepełna lista dróg zakażenia.

Z powyższego łatwo jest stwierdzić, że zapobiegania robaczycy jest koniecznością. I metody, takie jak jasne, ale jednak, nie ma osoby na świecie, która mieszka bez obcych mieszkańców organizmu. Najczęściej u dzieci są dwa rodzaje robaków – owsiki i glisty.

Objawy jelitowe robaki u dzieci

Ponieważ objawy robaków u dzieci? Skąd mam wiedzieć, że dziecko jest zarażone robakami?

Do tego można wskazać wiele objawów, które mogą być obserwowane w robaczycy w różnych kombinacjach:

  zły sen; osłabienie; zmęczenie i rozdrażnienie; ból głowy; Ból brzucha; nudności; zaparcia lub biegunki; sucha, blada skóra; cienie pod oczami; zmniejszenie apetytu; Swędzenie w kierunku nosa; swędzenie i podrażnienie odbytu; suchy kaszel bez oznak zimna; temperatura ciała 37-37,2 S.

Jeśli wiele objawów obserwowanych u dziecka – spędzić kontroli. Podejmuje się głównie na analizie kału dzieci. Pamiętaj, że dokładniejsze wyniki zostaną powtórzone w kałowych jaj robaków daty nie pojedyncza. Możesz przejść na analizie krwi dziecka.

Korzystanie z tej analizy ujawniają przeciwciała w organizmie robaków. Jeśli badanie krwi będzie zwiększona ilość eozonofilov być następnie przekazany ponownie do określenia krwi immunoglobuliny E w roundworm i inne robaki. Ale do identyfikacji bota na wczesnych etapach jest prawie niemożliwe, ponieważ te pasożyty nauczyli różnego rodzaju sposoby, aby ukryć się w organizmie człowieka.

Jak można dziecko działać robaki?

Podczas infekowania robaki w organizmie stopniowo zaobserwować zmiany, które prowadzą do złego stanu zdrowia. Worms mnożą się bardzo szybko. Ich produkty metabolizmu (zazwyczaj wydobyte z ciała i robaków jelitowych) mają toksyczny wpływ na organizm człowieka.

Mocowanie do organizacji tkanek, robaki wpływu na integralność narządów. Na przykład, glisty uszkadza ścianki jelit, powodując krwawienie. Często dostają się do żołądka dróg oddechowych dziecka, niszcząc je i powodując w ten sposób przewlekłe zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc.

Często zapalenie wyrostka, jeśli staje się „schronienie” robaki. Istnieją rodzaje robaków, które infekują płuca, serce i nawet dziecko mózgu. Produkty odpadowe robaków zatruwają organizm i często powodują alergie.

Tak na poszukiwania!

Leczenie jelitowe robaki u dzieci leków

Leki stosowane w leczeniu robaków bardzo. To leki homeopatyczne i ziołolecznictwo i ozonoterapia i chemioterapia. Każdy lek ma swoje wskazania i przeciwwskazania.

Dlatego leczenie powinno wyznaczyć gastroenterologa lub chorób zakaźnych.

Lekarze zalecają co pół roku robić profilaktyki medycznej robaków dla wszystkich członków rodziny, a także dla zwierząt (jeśli w ogóle). Zazwyczaj podjąć takich leków: pyrantelu, Worm, Dekaris et al.

Szczególnie popularne zawsze cieszył się Worm: według lekarzy jest nietoksyczny, więc jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Dużą zaletą jest jego bardzo Worm Szeroki zakres działań: lek zabija najbardziej szkodliwe dla człowieka robaków. Szkodnik jest dostępna w różnych formach – i niemowląt, w postaci zawiesiny, jak i dla starszych dzieci w postaci tabletek.

Ten lek jest odpowiedni dla wszystkich członków rodziny.

Teraz na rynku farmaceutycznym, nowy skuteczny środek na robaki – Gelmintoks. Niektórzy pediatrzy wolą wyznaczyć jego nazwisko, bo, jak zwykle, dopóki nie jest nowa, to jest mniejsze prawdopodobieństwo fałszerstwa.

Ogólnie, terapia anty-pasożytniczym przepisane przez lekarza, według własnych argumentów o tym, jak leczyć robaki jelit u dzieci.

Środki ludowe dla robaków dzieci

Jednak większość rodziców uważa, że ​​nie tak przeciwrobacze leki i nieszkodliwe, jak to mówi lekarzy. I wolą traktować swoje dzieci od środków robaki ludowych.

W tradycyjnych farmacji, istnieje wiele sposobów, aby zniszczyć robaków, które mogą być stosowane do leczenia dzieci. Lekarze często nie mają nic przeciwko tych przepisów, ale wierzą, że leczenie nie nadają – tylko dla zapobiegania. I ostrzegają, że w niektórych przypadkach mogą nawet zaszkodzić dziecku zbyt agresywnych środków.

To jest w istocie, ponieważ uciekając się do traktowania narodowego robaków u dzieci, być bardzo ostrożnym i ważyć każdą decyzję. Pod uwagę wiek, obecność przewlekłych chorób i zaburzeń ciała i tolerancji różnych elementów dzieci.

Najbardziej popularne wśród rodziców używać takich środków ludowych robaki w dzieci

  Daj dziecku do picia na pusty żołądek 100-200 g świeżego soku z marchwi na 2-3 tygodni. W tym przypadku należy pamiętać, że gdy należy unikać nieprawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego od jakichkolwiek świeżych soków. Działa także na robaki mają soku pomidorowego domu – dać dziecku zbyt 100 g na czczo. Jeśli soki są przeciwwskazane, można podawać jedzenie świeże marchewki, ale bardzo wyraźny efekt w tym przypadku, nie należy się spodziewać.

  Bardzo korzystne, szczególnie dla dzieci z chorobami jelit są nasiona dyni. Aby przygotować jedną antihelminthic leków potrzebnych surowców nieprzetworzonych nasion dyni-pekuchki z z włóknami zmiażdżonych w maszynce do mięsa lub blendera i dać dziecku codziennie rano na pusty żołądek 1 łyżka. Tymczasem przechowywania mieszaniny w lodówce. Zaprosił również zjeść 200 g obranych nasion na pusty żołądek, ale pierwsza metoda jest bardziej skuteczna. Obróbka nasion dyni powinien być długi – co najmniej miesiąc.

  Absolutnie bezpieczne i korzystne dla wlewu nasion lnu: Wlać 1 łyżkę siemienia lnianego 200 g wrzącej wody i zamknąć pokrywę jar. Obracać zawartość na 10-15 minut, jakby pukanie shakerze. Następnie przecedzić i pozwolić dziecku pić na pusty żołądek (jak można, nie życie). Tak więc w ciągu miesiąca.

  Ten przepis jest przydatna w ogóle do oczyszczania organizmu z toksyn i trucizn, polecam trzymać takie kursy po leczeniu lekami chemicznymi (lub nawet lepiej – zarówno w celu ochrony organizmu przed trochę ich szkodliwych skutków). Spróbuj dać dziecko w ciągu dnia pić słabą rosołu rumianek – do jednego litra. Skuteczny i bezpieczny środek ludowej na robaki jest czosnek. Jeśli dziecko ma trudności z połykaniem, pozwól mu codziennie rano na czczo wokół małe ząbki czosnku, Niech przełknięcia i zapet wody. Tak więc, w ciągu 10 dni.

  Uwzględnia się średnią szef czosnku i zalać 250-300 gramów mleka. Gotować w kąpieli wodnej przez 30 minut i pozwól pić dziecko rano na pusty żołądek, jeśli prowadzi normalnie mleko. Powtórz tę procedurę na kilka dni. Posiekać cebulę oczyszczone, zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na noc (na 12:00). Następnie przecedzić i pozwolić dziecku pić 3 razy dziennie przez 3-4 dni, podzielone na równe części.

  Po 12 latach w leczeniu jelitowe robaki u dzieci mogą być wykorzystywane piołun Weź miąższ chleba, pamiętam „prisolit” jego szczypta suszonego piołunu i zawinąć jak pie. Pobierz w piłkę i niech dziecko połykać wodą. Również na czczo.

Należy pamiętać, że większość skutecznie „chase” robaków podczas wysokiej aktywności – podczas pełni księżyca. Najlepiej zdecydować się na to w marcu lub wrześniu, ale można o każdej porze roku.

Należy również pamiętać, że leczenie robaków jelitowych u dzieci będzie nieskuteczna, jeśli bot zostanie z innymi członkami rodziny. W związku z tym, zapobieganie i leczenie przeciwpasożytnicze powinny być razem.

Niech was Bóg błogosławi!

Share →