Rodzaje miłości

Rodzaje miłości

Miłość. kocham … Można pisać tylko jeden z całego jej życia i nie zbliżył się do jej zrozumienia jednym etapie, ale można zrozumieć, doświadczyły go raz. I prawdopodobnie łączyć oba podejścia – Rozumiem, w praktyce, przyciąganie teorii. Innym dualistyczne podejście, które chcę przeżyć w dzisiejszym artykule – połączenie ciekawej i przyjemny informacji nie może być takie przyjemne (ze względu na jego prawdomówności), ale bardzo przydatne.

Więc dzisiaj będziemy rozmawiać o rodzaju miłości z punktu widzenia psychologii i filozofii greckiej.

Przyjemny

Starożytni Grecy wiele wspaniałych odkryć w dziedzinie nauki i wiedzy o świecie, a emocjonalna strona życia nie było im obce. Greccy filozofowie siedem rodzajów miłości, z których niektóre czujesz, inni mogą czuć się w przyszłości lub będzie wiedział kiedykolwiek. W każdym razie, mam nadzieję, że będą Państwo zainteresowani, aby dowiedzieć się trochę o nich.

Podstawowe rodzaje miłości w filozofii greckiej:

 • Na takiej miłości, jak Eros słyszał chyba wszystkie lub większość z czytelników. Eros – Ta pasja, kierują się chęcią posiadania przedmiotu miłości na planie fizycznym.

  Pełna własność innej osoby – nieosiągalnym celem, ponieważ eros – destrukcyjnej miłości, miłości uzależnienia. Erotyczne miłość jest często przedstawiany w filmach i literaturze, jest dobrze sprzedać, ponieważ pokazuje silne emocje (które często nie mają), pragnienie pochłaniająca wszystko, aby spróbować na doświadczeniach bohaterów i cieszyć się nim. Erotyczne miłość jest krótkotrwały i, moim zdaniem, jednostronne, pusty.

 • Ludus – To miłość, sport, gry, konkurencji.

  Uczucia miłości w takiej powierzchni, więc nie może spełniać w pełni człowieka. Ten problem został rozwiązany przez zwiększenie liczby partnerów, liczba jakości substytutów, konsument jest miłość, nie monogamiczne. Jednakże, jeśli oboje partnerzy w tej grze jest zabawa, nie ma prawa ich, ani ja, ani nikt inny sędzia.

 • Storge – Miłość, czułość, oparte na ciepłych, solidność, relacji partnerskich. Opisano także jako love-przyjaźni, mają partnerów i bliskich i znajomych do siebie.

  Często mówią o pochodzeniu storge w kontekście wielu latach szczęśliwego małżeństwa, ale również młode pary mogą doświadczyć tego rodzaju miłości.

 • Oddział – Miłość, że starożytni Grecy umieszczony powyżej wszystkich innych odmian tego uczucia, jak szczere i bezinteresowne. Oddział – miłość duchowa, czujemy to w stosunku do przyjaciół, rodziny, dzieci i rodziców, bezwarunkowej miłości.

Oprócz podstawowych rodzajów miłości, starożytni Grecy wydzielono trzy – połączenie głównych typów:

 • Agapa – Bezinteresowna miłość, zaangażowanie, ofiarna miłość. Urodził się z połączenia Erosa i storge. Połączenie delikatności i pasji, zaangażowania i rzetelności miłosierdzia. Agape – rzadki rodzaj miłości rozwija obie strony w takiej miłości, że są coraz lepsze, pozbyć się egoizmu. starania, aby dać.
 • Pragma – Połączenie Ludus i storge – miłość racjonalnego i realistycznego, miłość jest „Obliczenia” (nie mylić z małżeństwa z rozsądku). Pragma nie rodzi się z impulsu, ale z decyzji o miłości, tej decyzji opartej na dowodach umysłu („godnym człowieka, właściwe” lub „on mnie kocha”). Ten rodzaj miłości nie pochodzi z serca, i, przede wszystkim, z umysłu i spełnia umysł. a nie emocjonalny.

  Jednak wiele osób uważa, szczęście w miłości pragmatycznej.

 • Mania – Połączenie Erosa i Ludus – wybuchowa miłość obsesją. Mania lub niszczy się lub stać się inny rodzaj miłości, sama w sobie nie może przetrwać długo (z wyjątkiem pary, gdzie jedna lubi umieścić cierpienie i inne kocha je poczuć).

  Taka miłość jest zawsze towarzyszy zwątpienia, w zależności od przedmiotu miłości. Mania charakteryzuje emocjonalny ból, zazdrość. Zgiełk, stałe napięcie, nawet szaleństwo.

Przydatny

A teraz przechodzimy od starożytnych greckich rodzaju filozofia miłości, która odróżnia psychologii:

 • Prawidłowa krzywa i miłość. W miłości właściwy człowiek troszczy się o ludzi, których kocha, a przede wszystkim o tym, kto w przyszłym, stawia wysokie wymagania na siebie.

  W krzywej miłości człowiek troszczy się przede wszystkim o sobie, a wiele z nich wymaga oczekiwania na bliskiej osoby, nadal kochać kogoś, kto w lewo lub utracone. Krzywa towarzyszyć sentymentalną miłość, zazdrość, niepokój, zużycie bliskiej osoby. Prawidłowe miłość towarzyszy bezinteresownego oddania, troski o ukochaną osobą.

 • Miłość-love-i chcę dać. Miłość-Kupię: chęć otrzymywania miłości, troski, radości, uwagę. Miłość obdarza: pragnienie, by kochać i proszę, daj i dbać, aby stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę dla bliskiej osoby. Oba rodzaje miłości – skrajne, które indywidualnie nie są zdrowe, ale kiedy znoszą się nawzajem, jest harmonia. „Chcę” nie „daje” domaga się, uczucia, egocentryzm, kaprysy. „Daję” nie „chce” brak własnych pragnień lub zaniechanie ich na rzecz partnera, uleganie kaprysom, brak wiarygodności w oczach partnera.
 • Zdrowe i chore miłość.

  Zdrowe miłości, który kocha to w radości, pozytywne. Oczywiście, najlepsze i najgorsze dni stało w ogóle, ale głównym tło emocjonalne w miłości w zdrowej miłości – pozytywne. Miłość cierpliwa, który jest również nazywany neurotyczny, kochający ludzi nieustannie doświadcza negatywnych emocji i rzadko – pozytywne. W sercu chorej miłości – lokalizacji i konieczności cierpienia.

 • Prezenty i porozumienie.

  Umowa Miłość (barter) leży u podstaw większości relacji: daję wam, a od ciebie dostać coś. I na koniec relacji, wielu zaczyna notować, że „ten łajdak” lub „ten głupiec” została podana. Dawanie miłości – bezinteresowna, w oparciu o dążenie do nadania darmo i w czystej postaci rzadko istnieje. Umowa Miłość może być konstruktywna, jeśli ma miejsce talent: Biorę to, co mi daje, z przyjemnością, ale aby dać Ci więcej.

 • Kocham jako odpowiedź, jak i rozwiązania. Miłość Reakcja – mimowolna reakcja na osobę (emocji i zachowań), które wpływają na to.

  Miłość jest uważany za zjawisko, które wymyka się woli człowieka, niekontrolowany proces usuwa odpowiedzialność z siebie, jak w przypadku pojawienia się miłości, a za jej zniknięciem. Miłość jest decyzja – jest wybór ludzkiej miłości i czynu, przyjęcia odpowiedzialności i zaangażowania. Tutaj miłości – nie tylko uczucie, ale także zachowanie, to jest to, co człowiek robi na co dzień.

Share →