Rodzaje miłości

Rodzaje miłości

Tak znane i tak dziwne, najbardziej popularna i najbardziej nieuchwytne uczucie. Są wypełnione życia codziennego, a w tym samym czasie, to jest – zawsze specjalne. Jasny i niezapomniane, przytłaczające i czas spalone – wszystko to miłość. Czym jest miłość, jej istota, dlaczego jest to konieczne?

Te pytania niepokoi ludzkość od nadejściem pierwszych ludzi i pierwszego pierwszego dziwne uczucie, które później stały się nazwa – "miłość",

Starożytni filozofowie i myśliciele próbowali wyjaśnić, czym jest miłość, stara się sklasyfikować ten sens, typologię.

W rezultacie wydaje się klasyfikację samo jak myśliciele – w niektórych mi występować w trzech formach innych gatunków tego uczucia było więcej niż tuzin. To prawda, tylko jeden – że miłość jest inna.

Jeśli nie ma uczucia między ludźmi, ich relacje są bardziej przypomina przyjaznej interakcji, mają wiele wspólnych interesów, a czasem całkowita działalność jest przyjazna miłość. Starożytni filozofowie greccy nazywa tę miłość – oddział. Partner przede wszystkim ważne cele inwestycyjne i ogólne, mają tendencję do siebie zaufanie.

Od strony czasami wydaje się, że takie miłość pozbawiony "ogień", Jest trochę romans, emocje, relacje często stabilne i wytrzymałe.

Jeśli ludzie są zjednoczeni przez namiętności, pragnienia, emocje, relacje nacisk kładzie się przede wszystkim na bliskości i "łóżko"Ten rodzaj miłości jest nazywany "Eros", Pochodzenie erotyczne stanowi wspólną wiele par często inne relacje ręka zniknęły w tle, a to przede wszystkim zainteresowanych partnerów do siebie w kategoriach miłości fizjologicznej.

Biorąc pod uwagę, miłość i relacje w pary, gdzie wszystko opiera się na klasycznej frazy "w miłości – jeden kocha innych pozwala się kochać", Nie jest to moment samodzielnego zaniechania, poświęcenia. Gdy człowiek w miłości chce dać się całkowicie, robi wszystko dla dobra obiekt jego miłości, czasu, nie prosząc o nic w zamian. Miłość – ofiara, lub jako starożytnych Greków – agape – które daje miłość wzniosłości.

Wiele marzenie spotkać człowieka, który cię kocha, bez względu na to, które będą podejmowane po czym jesteś, będzie dążyć, aby dać Ci wszystko, bez oczekiwania na ofiary, których to dotyczy.

Groźny pożar lekkomyślna miłość – mania. Obsesja miłości często występuje u osób, które nie znalazły wzajemności, służą one przedmiotem jego miłości, porozmawiać o ich uczucia często przychodzą dość odpowiednio. Manic miłość – to także sposób manipulować ludźmi, często towarzyszy nieuzasadnionej zazdrości i płonącym pasją. Czasami człowiek sam przyznaje, że go kocham "zachmurzenie umysł",

Przeciwieństwem miłości jest taka miłość do obliczenia lub pragmatyzmu. Co dziwne, ale ludzie, którzy rozwiązuje wszystkie umysł i umysł też poczucie miłości. Starożytni Grecy nazywali tę miłość – Pragma. Relacje są oparte na obliczeniach, co można dostać od swojego partnera.

Relacje pragmatyczne pozbawione romantyzmu, wszystko jest obliczone i planowane miejsce tu na emocje i namiętności.

Często te dni, miłość staje się grą. Flirt, pickup, lub niewiążące, relacji krótkoterminowy, podczas której tak naprawdę nie da się zrozumieć, a co to za osoby, z którymi można spotkać, i miłość w ogóle? W miłości z działając jako myśliwy, chce dostać jego następną ofiarą, grać, flirt, podnosząc w ten sposób ich poczucie własnej wartości.

Jednak mimo wielu podobieństw do obecnych realiów, ten rodzaj miłości nie było teraz, Ludus – nazwany tak przez starożytnych Greków miłości – gra, w której każdy odgrywa rolę.

Starożytni Grecy wierzyli, że wszystkie rodzaje miłości najbardziej pełny i harmonijny miłość – storge. To wzniosłe uczucia oparte na jedności duchowej. W relacji, opartej na storge, ma roszczenia wobec siebie, bez chamstwa i egoizmu, bez kłamstwa, oszustwa, zdrady.

Dyskusja o tym, jak wiele może być rodzajów miłości, może być długi, ale jeśli nie jest to wielki sens? Miłość pojawia się w ludzkiej duszy, to na każdego, specjalne, indywidualne, i niezależnie od rodzaju miłości, która łączy kilka, co najważniejsze, co związek zbudowany na harmonii, wzajemnego szacunku i garnitury że obie strony miały wzajemne.

Share →