Rodzaje niedokrwistości i jej możliwości leczenia

Rodzaje niedokrwistości i jej możliwości leczenia

Zmniejszenie ilości hemoglobiny na jednostkę objętości krwi, często przy jednoczesnym zmniejszeniu erytrocytów anemia. Samodzielnie, określenie „anemia” nie określono konkretnej choroby, a jedynie wskazuje na zmiany w analizie, która jest objawem wielu stanów patologicznych.

Istnieją różne rodzaje anemii. Dlatego też, leczenie tego stanu jest zmienna i zależy od przyczyny, które doprowadziły do ​​zmniejszenia stężenia hemoglobiny.

Leczenie niedokrwistości kwasu foliowego

Anemia niedobór kwasu foliowego ze względu na spadek zawartości kwasu foliowego w surowicy krwi wynoszącym mniej niż 4 mg / ml. Ten rodzaj niedokrwistości występuje najczęściej nadużywanie alkoholu i przewlekłe podawanie niektórych leków.

Leczenia anemii jest wykonywane za pomocą terapii substytucyjnej kwasu foliowego. Ponadto, pacjent powinien zrezygnować z otrzymywania dalszych wywołać leki niedokrwistość.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Niedokrwistość z niedoboru żelaza (IDA) — jest najbardziej popularny rodzaj niedokrwistości. Statystyki pokazują, że ARP obserwuje się w 25% dorosłej populacji.

Niedokrwistość z niedoboru u niemowląt w 90% przypadków, spowodowanych niedoborem żelaza.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza — powodów może być inna — wymaga obowiązkowego leczenia, który zawiera leków i żywności dietetycznej.

Dieta powinna zawierać odpowiednią ilość białka i produktów zawierających żelazo można wzmacniać witaminami. spożycie mleka przez granicę dorosłych.

Podawanie leku odbywa się z żelaza. Z ich użyciem za dwa tygodnie hemoglobiny zacznie rosnąć. Leczenie prowadzi się przez 2 — 6 miesięcy.

W ciężkiej niedokrwistości z niedoboru żelaza Leczenie rozpoczyna się od podawania dożylnie lub domięśniowo preparatów żelaza, a następnie przejść do postaci tabletek leków.

Leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza u dzieci

U dzieci i młodzieży obserwowano zwiększone wymagania żelaza. Z brakiem żywności w zeszłym rozwijają IDA. Bardzo często choroba występuje u dzieci są karmione butelką.

Leczenie niedokrwistości u dzieci jest najlepiej zrobić Ciekłe postacie przy użyciu preparatów zawierających żelazo, które zwykle są przypisane stopę 3 mg żelaza pierwiastkowego na kilogram na dzień u dziecka.

Dzięki leczeniu ARP u dzieci należy pamiętać, że mleko i produkty mleczne zmniejszają wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. W związku z tym starsze dzieci ograniczyć ilość produktu mleczarskiego w diecie, a dane preparaty niemowlęta żelaza między karmieniami.

Jak radzić sobie z chorobą w czasie ciąży?

IDA często występuje w czasie ciąży. Choroba ta u kobiet w ciąży powinny być zawsze traktowane tak, niedokrwistość prowadzi do niedotlenienia, nie tylko ciała matki, ale także jej nienarodzonego dziecka. Poza tym niedobór żelaza w ciąży sprawia, że ​​gromadzą się wystarczającym płodu.

W efekcie leczenia anemii u dzieci, aby rozpocząć od pierwszych miesięcy życia.

Leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza u kobiet w ciąży prowadzi suplementów żelaza. Gdy podawane kobietom w ciąży często cierpią zaparcia. Do zapobiegania im zaleca się zwiększenie zawartości w diecie spożywczych bogatych w błonnik.

Aplasticheeskaya niedokrwistość

Ten anemia powstaje zmniejszoną produkcję krwinek w szpiku kostnym.

W ciężkiej niedokrwistości, czerwone transfuzji komórek. Krwotok (krwawienie) jest transfuzje płytek krwi.

Konserwatywne obróbkę prowadzi się przy użyciu globuliny antimonotsitarnogo lub cyklosporyna. W ciężka niedokrwistość aplastyczna, zwłaszcza u młodszych pacjentów, pokazano trzyma przeszczep szpiku kostnego.

Leczenia choroby środki folk

Leczenie niedokrwistości za pomocą środków ludowych zawiera bogatą i urozmaiconą dietę, bogatą w białko, witaminy i minerały.

Absorpcji żelaza wymaga kwas askorbinowy. Więc ludzie anemię powinny regularnie jeść truskawki, jesion, czarne porzeczki, agrest.

Jedz jak najwięcej, pigwy, jabłka, które są bogate w żelazo.

Share →