Rodzaje złamań:

Rodzaje złamań:

oraz – rodzaj złamania „wiklina”; b – wpływ na pękanie

Kości dzieci są pokryte grubą i gęstą a) / / 5) kadłuba – okostnej, który służy również jako źródło tworzenia kości i bardzo dobrze ukrwionych. Na przełomie okostnej jest łatwo odkleić, a gdy jest uszkodzony, część między fragmentów i mogą stać się przeszkodą dla dokładnego dopasowania fragmentów.

W związku ze specjalnym sprężystości okostnej złamań kości kształt jest różny u dzieci niż u dorosłych. Istnieje podłużny podział kości, charakteryzującej się małą pękanie bez odchylenia i wywiera wpływ złamań, kiedy jedna z części kości jest osadzony w drugim. Gruby elastyczne fragmenty okostnej często uniemożliwia przesuwaniu, a te złamania przypominać złamaną zielony wikliny.

Lekarze czasami nazywają te złamania „, w zależności od rodzaju zielonych gałązek.”

Kość jest w stanie całkowicie odzyskać poprzez etap formowania kalusa bez blizn. Impulsem do powstania uszkodzeń tkanek kalusa są produkty w miejscu złamania. Wyrazistość Kalus zależy od dokładności dopasowania fragmentów i sztywność ich zawartości.

Duża pojemność zastępcza kostno tkanki u dzieci i dalszego wzrostu kości w długości i szerokości umożliwiają pozostawienie tzw „dopuszczalne niedostosowania”, które na własny skorygowane w czasie.

Obowiązkowe uraz zadaniem lekarza jest wyeliminowanie offset stawowych działów kości przez strefy rozrodczych i przemieszczenia fragmentów wokół własnej osi, a także zbyt dużych przemieszczeń kątowych. Ta procedura jest bolesne i przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Dzieci rzadko mają miejsce otwarte złamania, gdy uszkodzoną skórę nad miejscu złamania i groźba popełnienia zakażenia kości i późniejszego rozwoju zapalenia kości i szpiku (zapalenie tkanki kostnej). Jeszcze rzadziej obserwowano postrzałowa (zawsze dodatnia) kości i stawów urazy. Zapalenie złamań często komplikacje leczenia i rozwija się 5-7 dni po zakażeniu.

W leczeniu zakażonych złamań należy koniecznie antybiotyki.

Wszelkie szkody jest uszkodzenie całego ciała jako jeden zintegrowany system odzysku, który zawiera absolutnie wszystkie mechanizmy obronne. Dlatego, uszkodzenia kości towarzyszy miejscowych i ogólnych objawów, które różnią się od tych z dorosłymi. W większości przypadków child złamaniach i przemieszczenia się kości zadowalające.

Ciężkie lub bardzo ciężki stan z przejawów traumatycznego wstrząsu, jeśli wiele złamań lub w połączeniu z urazem narządów wewnętrznych, mózgu.

Specjalne inimanie należy zwrócić się do warunków, które wystąpiły szkody, jak również skarg dotyczących dziecka, położenia i kształtu kończyny, jej ranny mobilności. Należy pamiętać, że dzieci, zwłaszcza małe dzieci, nie zawsze można jednoznacznie powiedzieć, co się z nimi stało, nie są w stanie dokładnie zlokalizować ból. Komunikacja z dzieckiem nawet trudniejsze ze względu na ogólną reakcją: krzyk, płacz, niepokój, podwyższoną temperaturę. Dziecko ma ochronę kontuzjowany, więc powinien się zachowywać dorosłych w ręce, wygląda pewny siebie i spokojny, nie panikuj, jeśli to możliwe, i uspokoić dziecko.

Gdyby nie od razu spróbować rozważyć dotykania chorej kończyny. Całe jego wygląd i zachowanie trzeba pokazać dziecku, że wkrótce będzie on pomóc i wszystko będzie dobrze skończyć.

Musimy starać się zidentyfikować zaburzeń pokrewnych oraz ilość lokalne uszkodzenia – otarcia, rany, krwawienie, oceny adekwatności reakcji dzieci na uszkodzenia, w tym uczucie zdrowej kończyny.

Objawy kliniczne złamań i zwichnięć kości można podzielić na prawdopodobne i wiarygodne. Były to ból, obrzęk, zasinienie, krwiak, odkształceń, upośledzoną, na drugim – odczuwają kryzys fragmenty kości w miejscu złamania i wygląd nie niezwykłej mobilności, zaburza normalne stosunki kostnych zabytków stawu.

Manifestacje złamań i zwichnięć specyficzne lokalizacji mają swoje własne cechy. Oprócz kontroli i uczucie, w celu postawienia diagnozy tapotement czasami stosowany, zwłaszcza w złamań kręgosłupa i pomiar długości uszkodzonej części obwodu kończyny i inne.

Zawsze trzeba zwracać uwagę na kolor skóry na peryferiach szkody w dłoniach i stopach, sprawdzić mobilność palców. Wyraźna bladość, „marmur” wzór, stagnacja, niebieskawy kolor skóry, w połączeniu z brakiem jakichkolwiek ruchów może być spowodowane przez uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych lub nerwów. Na poważne uszkodzenia, czego dowodzi brak impulsu kończyny górnej w typowym miejscu, w tętnicy promieniowym zanikania impulsu na grzbiecie stopy, czy w obszarze podkolanowej, jak również sprzeczne z wrażliwością skóry lub uczucia „mrowienie” nieprzyjemne pieczenie, kłucie.

W takich przypadkach, jak tylko jest to możliwe, zasięgnąć porady lekarza i zrobić wszystko, co możliwe, aby szybko doprowadzić dziecko do lekarza, szpitala ratunkowego chirurgiczne działu. Odnosi się to również do szkód, które towarzyszą obfite krwawienia zewnętrznego lub naruszenia istotnych funkcji życiowych.

Zawsze trzeba określić dopływ krwi nie jest zakłócony peryferyjnych części kończyny.

W typowych przypadkach rozpoznanie złamania lub zwichnięcia nie jest skomplikowane, ponieważ jest wskazanie obrażeń i ma wszystkie objawy złamania lub zwichnięcia. Funkcje diagnostyczne urazy u małych dzieci jest to, że mają one duże ilości tkanki miękkiej i często brak offsetu podokostnowa fragmenty kości na złamania lub zabitych. Wszystko to sprawia, że ​​trudno jest wskazać złamania przez inspekcję i uczuć oraz dokładne informacje na temat zdarzenia mogą być bardzo trudne do uzyskania.

Wiarygodne określenie uszkodzenia kości i stawów jest możliwe tylko z badania rentgenowskiego chorej kończyny w dwóch projekcjach o zdobyciu najbliższego stawu. W ciężkich, przypadku wątpliwości, jest X-ray i zdrowe kończyny porównać poszczególne rozmiary i proporcje kostnych zabytków. Na podstawie rentgenowskiego widać na charakter złamania i przemieszczenie fragmentów kości, w obecności jednego lub więcej fragmentów zaburzeń pokrewnych.

Tylko zgodnie z X-ray może zbudować odpowiedni plan leczenia chorego dziecka.

Share →