Ropne zapalenie migdałków - jak rozpoznawać i leczyć?

Ropne zapalenie migdałków – jak rozpoznawać i leczyć?

Ropne zapalenie migdałków! Takie straszne zdanie! I nie bez powodu: chory dławicy łatwo zranić poważnie, powikłania się łatwiejsze, ale to jest trudne do całkowitego wyzdrowienia. Ale wszystko po kolei.

Jak dostać się ropne zapalenie migdałków

Ropne zapalenie migdałków wywołane przez bakterie, zazwyczaj gronkowce i paciorkowce. Z pewnością nie są tak niestabilne, jak wirusy, ale jednak, w przepełnionym pokoju (przedszkole, szkoła, supermarket), dziecko może z łatwością odebrać tego „efektu domina”. Ryzyko zakażenia jest wysokie, a kiedy chory dzieciak cieszy jakieś talerze i kubki z osobą chorą.

Ale częściej zakażenia dochodzi po kontakcie z chorym nie jest, jako „nośnik” – tych, którzy nie chora, ale znajduje się na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła jego niebezpieczne mikroby, mijając go, gdy mówi i kichanie są blisko ludzi.

Ropne zapalenie migdałków: cechy charakterystyczne

Ostre ropne zapalenie migdałków objawia się wyraźnie w dziecku następujące funkcje:

  • poważne osłabienie;
  • ciężkie zatrucia;
  • wysoka temperatura ciała (38-40 stopni Celsjusza);
  • silny ból w gardle;
  • bladość;
  • trudności w połykaniu, a czasami do żucia.

Co zobaczyć, patrząc na ustach dziecka

Doświadczony matka z tych objawów z pewnością spojrzeć w ustach dziecka. Co ona widzi w ropne zapalenie migdałków?

Oto co:

  • migdałków jest zwiększenie rozmiarów, jakby one eksplodować do siebie, wyglądają jak dwa czerwone kulki;
  • na ich powierzchni są ropiejące naloty. Mogą pojawić się w postaci kropek, jak wyspy. W ciężkich przypadkach ataki mogą pokrywać całą powierzchnię migdałków. Na pierwszych ataków dzień nie może jeszcze przyjść, ale migdałki musiała zostać zwiększona.

Na które skupia lekarza

Oczywiście, pozostawić dziecko bez pomocy niemożliwe. Konieczne jest, aby pokazać je lekarzowi. Lekarz oceni ogólny stan zdrowia dziecka określi przyspieszone bicie serca, zwiększone perednesheynyh węzłów chłonnych, egzaminu ustnego, za pomocą szpatułki spróbować przenieść nalot.

Zazwyczaj działa się łatwo. Idealnie, lekarz powinien natychmiast podjąć wymazy z migdałków, aby określić, które mikroby „osiadł” na nich, i do których jest ono wrażliwe na antybiotyki.

Jak leczyć ropne zapalenie migdałków

Główną metodą leczenia ropnego zapalenia migdałków jest przemyć. Należy rozpuścić łyżeczkę soli kuchennej w szklance ciepłej przegotowanej wody. I ten roztwór do płukać każdą godzinę. Jeśli dziecko może płukać gardło – nie ma problemu. Ale jeśli to jest mały, a następnie płukać gardło niego, można użyć strzykawki, dla których rozwiązanie wciągane do małej strzykawki, umieścić dziecko na kolanach – krzyczy i to podczas krzyku w ustach szybko rozwiązanie wstrzykiwane. To gwarantuje, że dziecko nie dusić.

Jednak to wymaga pewnych umiejętności manipulacji, więc najlepiej zaufać jej wiedzę osoby, lub nie stosuje się w ogóle.

W standardowym leczeniu ropnego zapalenia migdałków muszą obejmować antybiotyki. To sprawia, że ​​lekarz, skupiając się na wiek pacjenta, „obraz” w gardle, ciężkość choroby. Później antybiotykoterapii można regulować do wybranej powierzchni mikroorganizmu migdałki.

Podczas leczenia potrzebie pić dużo wody. z których część może być zakwaszone z plasterkiem cytryny. Kwaśny smak nie jest jak mikroby i zwiększoną reżimu picia pomoże pozbyć się zatrucia.

Reszta leczenia ( okłady , witaminy. leki przeciwhistaminowe ) jest spółką zależną. Pomaga ból gardła i łatwiej poruszać się szybciej odzyskać.

Dlaczego ważne jest nadzór lekarski

Ropne zapalenie migdałków fakt, że niestety słynie z powikłaniami. Często cierpi na serce i nerki. Więc lekarz nie spieszy się, aby napisać dziecka w placówce, a po przebiegu leczenia do przepisywania kontrolowane badania krwi i moczu.

W razie potrzeby – EKG i kardiolog lub nefrologa. Pomoc musi napisać absolutorium zwolnienia od wysiłku fizycznego.

Jak nie zachorować ból gardła?

Share →