Ropne zapalenie migdałków u dzieci i jej leczenia

Ropne zapalenie migdałków u dzieci i jej leczenia

Wielu rodziców nie ropne zapalenie migdałków choroby rozważyć niebezpieczną, staram się traktować dziecku siebie, a czasami do szkoły, nie zostały odzyskane. Jest to niebezpieczne i może prowadzić do przewlekłych chorób do leczenia, że ​​konieczne do życia, takie jak zapalenie mięśnia sercowego, ostry gościec stawowy, zapalenie kłębuszków nerkowych. W zależności od postaci niszczenia tkanki limfatycznej, ropne zapalenie migdałków dzieci oddzielone pęcherzyków oraz kasetonów. Jeśli migdałki widoczny żółty punkt ropa, mówimy o zapaleniu migdałków.

Kasetonów migdałków charakteryzuje ciągłe naloty ropne. Zarazki mogą być gronkowce, pneumokoki, paciorkowce, wirusy.

Zazwyczaj taki ból gardła u dzieci zaczyna się gwałtowny wzrost temperatury ciała do 39-40 stopni. Migdałki są nabrzmiałe usta, głos staje się brzdęk. Czasami zapalenie węzłów chłonnych obok migdałków. Dziecko odczuwa ból podczas połykania, bóle głowy, złe samopoczucie, a czasami ból w stawach.

Zaleca się niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Ropne zapalenie migdałków u dzieci leczonych terapią antybiotykową, środki przeciwgorączkowe, roztwór płukania gardła nawadniania, furatsilina antyseptyczne (Hexoral, stopangin i t.).

W tej choroby, zaleca się, leżenia w łóżku i pije dużo płynów. W ciężkich przypadkach leczenie jest wskazane w szpitalu. Przy odpowiednim leczeniu dziecka odzyskać w ciągu 5-7 dni. Ale nie wystarczy załadować studia, jej organizm jest osłabiony przez zatrucia, odporność jest obniżona.

Przez pewien czas potrzebuje delikatnego traktowania i żywienia.

Share →