Rośliny domowe bluszcz i metody opieki nad nimi

Rośliny domowe bluszcz i metody opieki nad nimi

Ivy – jest jedną z najczęstszych roślin doniczkowych. Ivy jest bardzo bogaty w jej różnorodnych form i typów, które z pewnością może zadowolić każdego, nawet najbardziej wybredny plantatora. Ivy mnoży, więc jeśli chcesz miłośników kwiatów można zebrać dużą kolekcję, która zawiera do 30 gatunków bluszczu. Ludzie bluszcz jest często nazywany Loach, prawdopodobnie z powodu swojej wspinaczki i oddziałów przytulona.

Niektóre rośliny domowe rosną tyle bluszcz obejmujące jego kręcone oddziałów nie tylko ściany, ale nawet pod sufitem pomieszczenia. Ivy zawsze szuka wsparcia i znalezienie go, przymocowany do niego za pomocą korzeni powietrznych. A zatem, ponieważ potrzebują pomocy: może być wykonany w postaci rury pionowej, mechatej lub więcej linek pociągowych.

Ivy kwiaty są raczej niewielkie, pojawiają się one u dorosłych roślin w gałęzi pokrytych całych liści.

Opieka Porady bluszcz

Optymalna temperatura dla bluszczu – umiarkowanym lub nawet nieco chłodne w nocy do 16 stopni w zimie – co najmniej 12 stopni. W ciepłej, suchej rośliny pokojowej często będą dotknięte chrząszcz. Ale jeśli jest regularnie spryskiwać go doskonale perezimuet iw normalnej temperaturze pokojowej.

Ivy jest wystarczająco trudne do tolerowania bezpośredniego światła słonecznego, ale wolą dobrze oświetlonych pomieszczeniach, a trudno jest dostosować się do nowego oświetlenia, więc często nie zmienić roślinę. Zielony bluszcz można przypisać do roślin cieniu tolerancyjny, ale wciąż jest pożądane, aby umieścić w jasnym miejscu. W zimie, roślin powinny być ustawione na maksymalną oświetlone pomieszczenia.

Podlewanie roślin doniczkowych bluszcz w okresie letnim trzeba dużo, dobrze, gdy gleba jest stale wilgotne. W zimie podlewanie może być zmniejszona do umiarkowanego, w glebie nie powinno suche, ale nie jest zbyt mokry.

W okresie od marca do sierpnia, roślin karmione złożonych nawozów dla roślin doniczkowych ozdobnych liściastych specjalnych. Karmienia podawany raz co dwa tygodnie. Ivy kocha karmienia infuzji dziewanny.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że częste podawanie prowadzi do tego, że liście bluszczu się zbyt duże i roślina staje się mniej atrakcyjny, przestaje spełniać funkcję dekoracyjną.

Ivy kocha pełne wilgoci powietrze, więc to musi być bardzo często spryskiwane zarówno latem, jak i zimą (jeśli znajduje się w ciepłym pomieszczeniu). Od czasu do czasu można zorganizować kąpieli pod prysznicem.

Share →