Rośliny, które lubią cień

Rośliny, które lubią cień

Rośliny cebulowe

Minimalna konserwacja.

Wśród wiosennych roślin cebulowych istnieje wiele rodzajów wymagające minimalnej konserwacji.

Miniaturowe żonkile, krokusy, muskarp. Anemone (Anemone) Dubravnaya, irys oczek i Eranthis Orantis) Piękny zimowy wczesną wiosną. Później kwitnie orodpeya.

Liriope (tak zwany pokój mysich hiacynt) preferuje obszary słoneczne, ale w cieniu, wśród bylin zimozielonych okrywowa, wygląda bardzo imponująco. Kwitnie w lecie.

W obu zakładach (konwencjonalne i Pestrolistaya) tworzą małe pachnące owoce. Jeśli nie fatskhederu League uprawy, może dorastać do trzech metrów! Rodzaje rododendronów z małych liści (np, rododendron Williams i Elizabeth hybrydowy) dobrze rosną w pojemnikach znajdujących się w półcieniu. Te rośliny – prawdziwe Niezastąpiony dla tych ogrodników, podwórkach, gdzie kwaśne gleby, jak wiele zielony zwierzęta nie tolerują takiego otoczenia! Dla miłośników kwaśnych gleb jest prawdziwe narciarskie mmiya japoński.

Aby kompaktowy krzew uformowany piękne jagody, trzeba wybrać jeden samiec (np klasy Rubellite) i trzy kobiety (klasy Rogers) lub pobytu w dioica kopiowania ski mmii Japoński Reeves.

Odpowiednia mieszanka ziemi

Przypadki kontenerów wolą podatny kompost gliniastą, która dodaje około 1/4 ogrodu żwiru. Przed sadzeniem w otwartym terenie nawożenia gleby dobrze rozłożony obornik, kompost, liść ogród formy lub inny odpowiedni nawóz organiczny. Nie możemy ignorować wymagania zakładu do poziomu pH! I w końcu, w miejscu, gdzie są przypadki otwartym terenie, nie powinno być chwasty.

Top dressing

Oprócz nawozów organicznych do gleby powinien czynić przygotowania w zwolnionym tempie. Takie nawozy po raz pierwszy wprowadzone na wiosnę, przed wznowieniem wzrostu zielone zwierząt, a następnie – w razie potrzeby. Przypadki, kontenerów, zazwyczaj co trzy lata przeniesione do świeżej mieszanki gleby jednocześnie prowadzącej separację.

Rośliny otwartej przestrzeni nie może być przesadzone w dłuższym okresie czasu.

Szkodniki i choroby na zielonym zwierzęta, które rosną w wilgotnych obszarach zacienionych, często atakowana przez ślimaki. W suchym upałów, rośliny mogą rozwijać mączniaka.

Wieloaspektowe CIEŃ

Ważne informacje.

Przed wybraniem roślin do zacienionych obszarach, konieczne jest, aby określić jego typ.

Przypadki, kontenerów, które rosną w cieniu, nie jest łatwo stworzyć wilgotny mikroklimat – wystarczy regularnie podlewać je. Obszerniejszy od pojemnika, lepiej.

Grunty przeznaczone pod łóżka ogród (granice) może być bardzo suche lub bardzo wilgotne.

Wilgoć i cień -udachnoe kombinacji. Konieczne jest jedynie, aby przygotować grunt prawidłowo i odebrać kopie Shade.

Gęsty odcień jest typowe dla piwnicy. Na północnej stronie rośliny otrzymują światło rozproszone, a pod choinką swoje zwierzęta będą w cieniu ażurowej.

Suche tereny zacienione są położone wzdłuż wszelkiego rodzaju ogrodzeniach, ścianach domów i innych budynków. Poprzez okapu opadów nie mieści się w glebie, więc rośliny mogą cierpieć z powodu braku wilgoci. Aby tego uniknąć, gleby przed sadzeniem uczniów muszą być odpowiednio przygotowane. I oczywiście, rośliny powinny być często i obficie podlewać, zwłaszcza w pierwszym miesiącu po posadzeniu.

Share →