Rośliny Obszerne dla Twojego domu

Rośliny Obszerne dla Twojego domu

Na parapetach często nie jest wystarczająco dużo wolnego miejsca dla wszystkich roślin, a światło wystawione w kilku rzędach zielone mieszkańcy nie wystarczy. Ampelnye doniczkowe doskonała opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce lub przynieść nowe kolory do swojego wnętrza. Jest miejsce dla roślin i wiszące w kuchni iw łazience, będą one przyczynić się do nowych kolorów, ożywić nudne wnętrze lub działać jako ogniska pierwotnego.

Użyj osobnego kierunku ampelnyh roślin doniczkowych jest podział przestrzeni.

Wszystkie rośliny są hodowane w zawiesinie powinna być starannie dobrana, a nie tylko w odniesieniu do zakresu, ale także od wilgotności w wybranej lokalizacji. Cztery najlepsze rośliny, które mogą być uprawiane w ampelnyh są Eszynantus czoło, Skrętnik rock, skalnica i tseropegiya Drewno:

  • Eszynantus z maswerkami bujne, zielone tereny, preferuje jasne zabezpieczone przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i nie mogą rosnąć w warunkach niskiej wilgotności.
  • Skalnica z niezwykle pięknej zhilkovatimi nitkowate liście na pędów i pąków, miotły jest jednym z najbardziej oryginalnych obszernych roślin. Z powodzeniem może być uprawiana nawet w warunkach słabego oświetlenia.
  • Skrętnik kocha bardzo różnych warunkach wzrostu jasne światło i stałej wilgotności gleby i podmokłych, gdy należy unikać podlewania.
  • Długie pędy charakterystyczny tajemniczy tseropegiya kapryśny piękno z rundy, pokryte srebrzystymi wzór liści. Ta roślina nie lubi stagnacji wody, kiedy podlewanie jest konieczne, aby upewnić się, że gleba jest całkowicie suchy.

    Tseropegiya odnosi się również do lekkich kochający upraw.

Rośliny podwieszany sufit za pomocą haków, przy wykorzystaniu wiarygodnych układy lub szczególne przywiązanie do doniczek. Ampelnye garnki powinny mieć wielopoziomowe, próbując uniknąć wiszące roślin na tej samej wysokości (jeśli nie pod opieką niego z góry, nie będzie efektem zwężenie przestrzeni).

Każda roślina koszyk jest wyraźnie widoczne, a nie przeszkadzać sąsiadom nie je przyćmić.

Jak rosną rośliny ampelnye

Ampelnye rosną w doniczkach nie jest takie proste. Nowoczesne alternatywne pojemniki ampelnoe garnki z ustalonym tacy nie bardzo uważnie, a wszystkie problemy z nawadnianiem, że nie rozwiąże. Najczęściej do uprawy tych roślin stosować specjalne garnki ampelnye bez otworów, wykonanych z gliny nieszkliwione, co pozwoli na odparowanie wilgoci przez ściany.

Ponieważ możliwe jest, aby spuścić wodę w doniczkach wiszących w ogóle nie jest lub nie na tyle (ze względu na brak lub opóźnienie w wodzie spustowej po podlewania na patelni), szczególną uwagę należy zwrócić na r drenaż. Na dnie pojemników ampelnyh pewnością określonych warstwą drobnego żwiru.

Podlewanie roślin powinny być szerokie regularne, ale umiarkowane: lepiej jest wodą częściej, regulacji wilgotności podłoża, oraz w celu uniknięcia stagnacji wody i kolejne podgnivanie korzenie.

Share →