Rozlane Zmiany trzustki

Rozlane Zmiany trzustki

USG – badanie to za pomocą fal ultradźwiękowych.

W Stanach Zjednoczonych  trzustka  określa wielkość, kształt i kontury ciała, jednorodność miąższu, obecność wszelkich formacji. Ale do zdefiniowania – to torbiele, kamienie, guzy lub inne pozwolenie na dalsze badania. Uzi – konieczne, ale nie wystarczające badania w tym przypadku.

Ponadto gazy będące w jelitach, wyniki trudne do interpretacji.

Przeczytaj więcej o pracy trzustki – tutaj.

Musisz wiedzieć:

  • Rozlane Zmiany trzustki –  nie jest rozpoznanie, nie leczonej choroby. To odchylenie od normy w dławiku spowodowane przez czynniki lub czynników. Ta informacja jest dla lekarza.
  • Lekarz, łącząc skargi pacjenta, dane USG –   rozlane Zmiany trzustki wyniki analiz klinicznych i biochemicznych i innych danych stawia właściwą diagnozę (np przewlekłe zapalenie trzustki) oraz zawiera zalecenia dla leczenia, żywienia i stylu życia.
  • Ponieważ mówimy o rozlane zmiany w trzustce. Chciałbym w jakiś sposób uspokoić go ten wniosek USG pokazuje, że jest rozproszony, czyli równomiernie rozłożone zmiany, ale nie złe – guza, kamienie, torbiele.

Więcej na ten temat:

1. Trzustka ma endokrynologiczne funkcji (hormonalny), produkujących insulinę enzym, który reguluje poziom cukru we krwi i zewnątrzwydzielniczej funkcji (trzustki), produkujących enzymy trypsyny, lipazy, amylazy, laktazy i innych enzymów trzustkowych, które rozkładają białka, tłuszcze i węglowodany żywności.

Jeśli są zaburzenia w organizmie, a następnie diagnostyce ultrasonograficznej (US) będzie stosowana rozproszone zmiany trzustki (trzustki miąższu).

Zalecenia:

  • Jeśli naruszania funkcji wydzielania wewnętrznego, co prowadzi do rozwoju cukrzycy. Choroby podstawowej traktuje cukrzycę.

    Rozlane Zmiany trzustki. w tym przypadku, jest konsekwencją choroby podstawowej.

  • Jeżeli naruszenie czynności zewnątrzwydzielniczej, a następnie stosuje się terapię zastępczą, leczenie przepisane przez gastroenterologa lekarz po przeprowadzeniu badania.

2. Preferencje smakowe do tłustych, pikantnych, słonych pokarmów, alkohol powoduje zwiększone obciążenie trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego. W rezultacie, narządy trawienne i obserwuje się błędów dyfundować zmiany trzustki.

Zalecenia:  Oceń swoją dietę. W przeciwnym razie, ta moc może prowadzić do zapalenia trzustki, w zapaleniu trzustki.

Rozlane Zmiany trzustki i trzustki

Różne choroby trzustki powodować różny dyfundować zmiany trzustki. Na przykład, w ostrym zapaleniu trzustki, zgodnie z USA, odnotowano wzrost wielkości nowotworu, rozlanego zmiany małej gęstości i małej echogeniczności, czyli zmniejszoną zdolność tkaniny do odbicia dźwięku, prawdopodobnie z powodu ostrego zapalenia.

W przewlekłych rozmiarach trzustki gruczołu jest normalne, ale rozproszone zmiany w niskiej gęstości i echogeniczności.

Aby wiarygodnie zdiagnozować – zapalenie trzustki, z wyjątkiem USG jest konieczne do przeprowadzenia dalszego badania pacjenta. Więcej na ten temat można przeczytać artykuł "Rozpoznanie zapalenia trzustki"

Zalecenia:   Leczenie zapalenia trzustki jest prowadzone pod nadzorem lekarza gastroenterologa. W przewlekłym zapaleniu trzustki podstawą terapii dieta. W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki jest ostre stadium liczba dieta 5P.

Przeczytaj więcej o sekcji 5P numer diety odczytu "Dieta dla trzustki " i szorstka menu dla zapalenia trzustki.

Ostre zapalenie trzustki jest traktowana w szpitalu.

Rozlane Zmiany lipomatozy trzustki i zwłóknienia trzustki

Stłuszczenie trzustki – częściowa wymiana tkanki tłuszczowej ciała. Stłuszczenie trzustki obserwuje się u diabetyków i osób starszych. Nagrane rozlane zmiany trzustki, zwiększona echogeniczność, wielkość trzustki normalne.

Zwłóknienie – uszczelnienie z tkanki łącznej (blizn), który jest zazwyczaj po procesach zapalnych. Zwłóknienie trzustki, zgodnie z US, odnotowano spadek wielkości gruczołu krokowego lub z normą, rozproszonych zmian zwiększonej gęstości i zwiększonej echogeniczności. Zwłóknienie trzustki występuje w wyniku procesów zapalnych w żelaza lub na skutek naruszenia procesów metabolicznych.

Podsumowując rozlane Zmiany trzustki może być wynikiem przewlekłych procesach zapalnych, zmiany związane z wiekiem zmian sklerotycznych -, infiltracja tłuszczowego.

Diagnoza jest tylko przez lekarza na podstawie kompleksowego badania. Rozproszone zmian trzustki – jest tylko wynikiem USG, która wymaga określającymi charakter tych zmian, które są dodatkowe badania.

Share →