Rozpoznanie ciąży

Rozpoznanie ciąży

Ustanowienie obecność ciąży jest niezwykle ważna, ponieważ decyduje o czasie odpowiednie taktyki pacjentów. Ustalenie, czy ciąża jest bardzo ważne nie tylko dla kobiet w wieku rozrodczym, ale także u pacjentów z menopauzą przed menarche u dziewcząt, gdy nieregularne miesiączki lub ich brak nie wyklucza możliwości ciąży.

Wczesne rozpoznanie ciąży jest bardzo ważne nie tylko dla lekarzy położników i ginekologów, ale także dla lekarzy różnych specjalności, jak i fizjologiczne i hormonalne, zmiany anatomiczne, które towarzyszą ciąży może znacząco wpływać na przebieg choroby extragenital (zob. Rozdział 13).

Rozpoznanie ciąży, zwłaszcza we wczesnych etapach, często sprawia pewne trudności. Niektóre zaburzenia endokrynologiczne, stres, jak również otrzymujących środków farmakologicznych może naśladować stan ciąży, oszukuje i jest kobieta i lekarz.

W związku z ciążą zmienia funkcje wszystkich narządów i układów z kobietą, która ma wpływ na samopoczucie (subiektywny charakter), a towarzyszy obiektywnie określonych zmian.

Najbardziej typowe objawy ciąży może być najważniejsze dla rozpoznania podzielić na trzy grupy: wątpliwe, prawdopodobne i wiarygodne.

Przybliżone (wątpliwe) objawy ciąży. Funkcje te obejmują różne rodzaje subiektywnych doznań.

1. Nudności, wymioty, szczególnie w godzinach porannych, zmiany apetytu (niechęć do mięsa, ryb, itp).

2. Zmień doznania węchowe (niechęć do duchów, dymu tytoniowego, etc.).

3. Naruszenie układu nerwowego: złe samopoczucie, drażliwość, senność, niestabilność nastroju, zawroty głowy i inne.

4. pigmentacji skóry na powierzchni, w oparciu o białej linii na brzuchu, w złączką PASMA ciąży.

5. Częste oddawanie moczu.

6. Zwiększenie brzucha, uczucie obrzęku.

Prawdopodobne objawy ciąży. Grupa ta obejmuje obiektywne oznaki, które określone są w genitalia, piersi, pozytywnych biologicznych testów ciążowych immunologicznych.

1. Zaprzestanie miesiączkowania (brak miesiączki) u zdrowych kobiet w wieku rozrodczym.

2. Zwiększenie gruczołów mlecznych, ich intensywność, wygląd otwarcia mleka siary na brodawki porusza się po naciśnięciu gruczołów sutkowych (pierwiastek).

1.

Strip ciąży

Share →