Rui u psów: muszą wiedzieć właściciela

Rui u psów: muszą wiedzieć właściciela

Każdy właściciel psa. bez względu na płeć psa, w każdym razie do czynienia ze zjawiskiem ciepła lub pustovki: właściciele suk – bezpośrednio zjawiska, właścicieli psów – mówią pośrednio

Nawet jeśli nie będzie angażować się w lepką psa. musisz mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat fizjologii tego procesu, w celu uniknięcia różnych przykrych niespodzianek. Co właściciel psa powinien wiedzieć o rui?

ruja u psów – Naturalny proces psychofizjologiczne, cechą większości samic ssaków w przyrodzie

wiek wystąpienia pierwszych rui – 6-12 miesięcy. czasami 1,5 roku (w zależności od tego, jak duże i małe rasy).

Czas rui – 20-22 dni. czasem nawet do miesiąca

Częstość występowania rui home – suki 1-2 razy w roku, w odstępie 6 miesięcy.

– fizjologiczny oznaki ciepła – Obrzęk zewnętrznych narządów płciowych psa, plamienia, czasami oznaczone częste oddawanie moczu

-psychologiczne objawy – pies zmiana zachowania się w szerokim zakresie od agresywna słaby

Psy ciepła lub pustovka esterus obejmuje kilka etapów, charakteryzuje się określonym zestawie cech fizjologicznych i behawioralnych:

1. 1 – 9 dni (proestrus). Pojawienie się krwawienia. W tym czasie mężczyźni mają zwrócić uwagę na psa, ale nie do tego przyznać i może nawet pokazać agresję.

Stopniowo, pies zaczyna zapoznanie się z psami, co ogrody na znane kobiety, ale nie pozwala na łączenie się w pary.

2. 10 – 16 dni (rui). Spotting zmieniać Translucent śluzu. Pies gotowy do zapłodnienia.

Gdy pies zajmuje stanowisko do krycia: usuwa ogon na bok i zaciska pętlę pozwala samce zrobić na ogród. Jest to najbardziej korzystny czas do zapłodnienia … i najbardziej niebezpieczne, jeśli nie zamierzasz robić na drutach jej ulubionym.

3. 17-20 dni (metaestrus). „Miłość zapał” Pies jest do niczego, to nie jest już sami sobie psy zmniejszyć prawdopodobieństwo poczęcia.

Warunki mogą się zmieniać w zakresie od + – 2 dni!

Jeśli nie jesteś zainteresowany szczenięta z psem w ciepło muszą być przestrzegane przygotowania :

– spacer z psem na smyczy tylko: nawet najbardziej posłuszny indywidualne te dni może po prostu uciec, nie zważając na zespół

– Nie pozwalają na ogród psy psów: w przypadku współżycia seksualnego jest praktycznie niemożliwe, aby je rozciągnąć

– idzie dosłownie pilnować psa, nawet kupując chleb w namiocie

– wyeliminować lub zmniejszyć do minimum kontaktów z mężczyznami

Nie licz na leki do przerywania ciąży u psów: One istnieją, ale mają wiele skutków ubocznych i przeciwwskazań. W tym przypadku, zapobieganie działa znacznie lepiej niż przyjęcie środków „po fakcie”. I warto przypomnieć, że poród psów poniżej 1 uważa się za dostatecznie szkodliwe dla organizmu zwierzęcia.

Ważną cechą pierwszego biegu psów: krótko przed jego początek można zaobserwować nieznaczne kolor ropny z pętli. Zjawisko to nazywa się "nieletni zapalenie pochwy "To nie wymaga leczenia i całkowicie zdać się na początku rui. We wszystkich innych przypadkach, każdy absolutorium z pętli w suki nie jest w ciepło – Powodem wizyty u weterynarza.

Aby pies w upale nie jest jeleń w domu, można kupić specjalne „Dog” majteczki. Jednak wielu ekspertów zaleca, aby przyzwyczaić ją lizać z pierwszej grupy. W każdym przypadku, w czasie dywanów pustovki w domu lepiej użycia.

Share →