Różowy półpaśca Gibert

Różowy półpaśca Gibert

Różowy półpaśca Gibert

Różowy półpaśca Gibert zawarte w chorobę skóry Grupa polietiologic, które łączy jedna nazwa – „. Gontów” Grupa ta obejmuje liszaj płaski. półpasiec, łupież pstry i grzybicy. Typowe elementy tych chorób jest swędzące plamy, charakteryzujące ich kształtu, lokalizacji i charakteru cech morfologicznych przepływu.

Różowy półpaśca Gibert jest najczęściej u osób 20-40 lat. W starszych i dzieci do lat 10 przypadki są niezwykle rzadkie. Na różowym porostów Gibert zazwyczaj znaczny wzrost częstości występowania w okresach wiosennych i jesiennych.

Taka sezonowość jest typowe dla przeziębienia, przeciwko którym występuje zwykle różowy półpaśca Gibert.

Przyczyny różowy porostów Gibert

Dokładna przyczyna i patogeneza różowy porostów Gibert nie została jeszcze ustalona. Przyjmuje się, charakter zakaźny alergiczne choroby, w związku z czym dotyczy to modern dermatologii do grupy rumień zakaźny. Potwierdza zakaźną teorię wykrywania u pacjentów z różowy porostów Gibert pozytywnej reakcji na śródskórne wstrzyknięcie szczepionki paciorkowcami. Jednak większość autorów są skłonni do wirusowego pochodzenia choroby, ponieważ często pojawiają się jego sprawy po przejściu SARS.

Niektórzy badacze twierdzą, że różowy wietrznej powoduje Gibert wirusem opryszczki typu 7.

Objawy różowy porostów Gibert

Według różnych źródeł w 50-80% pacjentów z pityriasis rosea Gibert rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na skórze w postaci jednej (co najmniej 2-3) płytki matki. Charakteryzuje się jasny kolor różowy, łuszczenie się powierzchni i duży rozmiar około 3-5 cm. Około 7-10 dni w wielu zmian skórnych są obserwowane w postaci małych plamek różowe mają owalny lub okrągły kształt. Ich typowa lokalizacja – skóra kończyn i tułowia.

Zazwyczaj pojawia się tablica z rodziców na klatce piersiowej, a następnie rozprzestrzenił się wysypka na brzuchu, pachwiny, biodra, ramiona, ręce, nogi i szyję. Cechą charakterystyczną różową porostów Gibert jest lokalizacja elementów erupcji wzdłuż linii Langer – linie warunkowe wzdłuż której można dotrzeć do maksymalnie rozciągania skóry.

Różowe plamy porostów na kilka dni wzrostem wielkości do 2 cm lub więcej, ale prawie nie łączą się ze sobą. Ich główną częścią staje się żółtawe zabarwienie zaczyna jej warstwy rogowej do postaci drobnych płatków płatka. W tym przypadku, na skraju plamy utrzymuje swój kolor różowy i bez obierania, który daje elementy różowe porosty Gibert zobacz medaliony. Podczas powstawania nowych zmian trwa średnio 2-3 tygodni. Następnie plamy stopniowo wygasać i znikają, pozostawiając odbarwień obszary lub przebarwienia skóry.

Z biegiem czasu, skóry w tych obszarach zostaje normalny kolorowy.

Połowa pacjentów Gibert różowy półpaśca pojawia się lekki świąd, 25% pacjentów nie stwierdzono żadnych subiektywnych odczuć. O czwartej pacjentów skarży się na swędzenie jest wystarczająco silny, może być ze względu na dodatkowe podrażnienia skóry lub zwiększoną neuro-labilność emocjonalna pacjenta. Czasami podczas progresji zmian u pacjenta może wystąpić lekkie gorączka, złe samopoczucie, zwiększoną węzłów chłonnych szyjnych i podżuchwowego.

Osobliwością obecnej różowy porostów Gibert to jest ściśle ograniczony czas trwania. Podczas leczenia lub bez występuje po 6-8 tygodniach odzysku. Nawroty zwykle nie różnią. Istnieją kliniczne warianty różowy porostów Gibert z pyatnosto, pokrzywka lub wysypka grudkowo-znak.

Występują one zazwyczaj bardzo długo.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić powikłania: ogniska zakażenia różowy porostów Zhiera z rozwoju ropnego zapalenia skóry. gidradenity. zapalenie mieszków włosowych. figówka. paciorkowce liszajec lub eczematization z stopniowej zmiany egzemy. Najczęstszą przyczyną powikłań jest częste mycie lub otarcia skóry, leczenie miejscowe irracjonalne, nadmierne pocenie się. Skłonność do reakcji alergicznych.

Diagnoza różowe porosty Gibert

W typowych przypadkach klinicznych różowy porostów Gibert wystarczająco dużo, aby zdiagnozować badania dermatologa i dermoscopy. W przypadkach, gdy wysypka różowy porostów Gibert przechowywane dłużej niż 6 tygodni, wykonać biopsję skóry i wykonywać badania histologicznego wykluczyć parapsoriaza. Powikłania infekcyjne wziąć skrobania lub absolutorium z ogniska i uczynić go bakposev.

Na diagnostyce różnicowej różowy porostów Gibert od łupież pstry diagnostyki i badań fluorescencyjnych wydatki na skrawków skóry grzybów chorobotwórczych. Manifestacje różowe porosty mogą być podobne do wtórnego syfilis. W takich przypadkach, aby uniknąć tego ostatniego testu spędzać RPR na syfilis.

Leczenie różowe porosty Gibert

Różowy półpaśca Gibert w większości przypadków ustępuje samoistnie i nie może wymagać leczenia. Aby uniknąć komplikacji u pacjentów w czasie choroby zaleca się przestrzegać diety hipoalergiczny, ograniczyć zabiegi wodne, wyeliminować środki czyszczące skóry tarcia, unikanie stosowania produktów kosmetycznych dla ciała, nosić tylko bawełnianą bieliznę.

W zaznaczonym swędzenie wewnątrz przepisać leki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy i przeciwświądowe maść zewnętrznie. Zastosuj obojętny wody i wytrząsa środków zewnętrznych (Tsindol).

Według niektórych badań dermatologicznych dobry wpływ na łupież rosea Gibert daje aplikacja pierwszych dniach choroby i erytromycyny acyklowiru. Zabieg ten przyspiesza szybkie odzyskanie bez powikłań.

Share →