Różyczka. Objawy u dorosłych, leczenie i zapobieganie

Różyczka. Objawy u dorosłych, leczenie i zapobieganie

W tym artykule dowiesz się:

 • Główne objawy różyczki
 • Powikłania różyczki u dorosłych
 • Jak leczymy
 • Jak przeprowadzić zapobiegania
 • Co to jest różyczka krowy

  Nierzadko zdarza się, że w dzieciństwie choroby różyczki u dorosłych pojawia się niespodziewanie. W tym przypadku, choroba jest szczególnie ciężkości i może powodować poważne komplikacje. Choroba znana jest jako „różyczki” z przyczyny, że ciała pacjenta pokryte czerwona wysypka.

  Jak odry u dorosłych, od dawna wiadomo – często jest kontakt z osobą zakażoną. Szczególnie niebezpieczne dla badanego jeszcze nie przejawia różyczce. Okres inkubacji u dorosłych i dzieci w ciągu ostatnich dwóch dni, pięć dni po wystąpieniu wysypki – „. Zaraźliwa” są to okresy, w których dana osoba może być

  Choroba przenoszona jest z osobą zakażoną do zdrowego kropelek w powietrzu. Różyczka – wysoce zaraźliwa infekcja. Z tego względu pacjent musi być izolowane. Pacjenci powinni zostać w łóżku.

  Jeśli nie ma szczególnych komplikacji, pacjent może być traktowane w domu.

  Główne objawy różyczki

  Okres wylęgania choroby trwa około dziesięciu do dwudziestu dni. Pierwsze objawy pojawiają się na dorosłych różyczki piątego dnia. Ale najpierw jest wysypka.

  Co to jest różyczka u dorosłych, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli tej choroby. Dwa dni po pojawieniu się wysypki, temperatura pacjenta wzrasta. Również objawy różyczki u dorosłych jest brak apetytu, ból głowy, przeziębienie, ból gardła, osłabienie, bóle mięśni i stawów.

  Zazwyczaj u dorosłych pacjentów wysypka były bardziej widoczne niż dzieci. Czasami nawet poszczególne elementy rumień połączyć ze sobą, a tym samym tworzą rumieniowe plastry. Z reguły małe różowe plamki wielkości zaczynają pojawiać się na twarzy – na nosie i nausznych. Następny wysypka nadal rozprzestrzenia się na ręce i idzie do ciała i nóg pacjenta.

  Wysypka plamy łączą się i ciemnieją. Ten proces trwa około półtora tygodnia.

  Powikłania różyczki u dorosłych

  Jeśli okres inkubacji choroby pacjent nie zgłosić się do lekarza, wirus może spowodować ogromne szkody dla organizmu. Jak opisano powyżej, najbardziej niebezpiecznych odry u dorosłych. Jej skutki mogą być zapalenie stawów – choroby stawów, a także zapalenie mózgu – zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. U pacjentów z niską odpornością oraz zapalenia płuc lub zapalenia ucha maju.

  Różyczki u dorosłych, powikłania, które są tak niebezpieczne, charakteryzujące się obecnością bakterii, który jest trudny do obsługi ciała.

  Różyczka jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży chorują. Jednym z najtrudniejszych konsekwencje dla nich może być utrata wewnątrzmacicznego płodu. Różyczka, której objawy u dorosłych mieć negatywne skutki, szczególnie silny wpływ na płód w pierwszym trymestrze ciąży.

  W tym przypadku, lekarze radzą, aby dokonać aborcji. W przeciwnym razie, płód zagraża wrodzoną wadę serca, niedorozwój mózgu do uszkodzenia narządów wewnętrznych, zwłaszcza nerek i wątroby, głuchotę, zaćmy i innych chorób.

  Jednakże w późniejszych etapach procent płodowej wirusa różyczki, jest zmniejszona. Jeśli na początku ciąży, ryzyko to jest więcej niż sześćdziesiąt procent w trzecim trymestrze jest już piętnastu procent. W piątym miesiącu ciąży wpływ na płód garnitur nie przekracza siedem procent.

  W każdym razie, eksperci podejście do każdego pacjenta indywidualnie, oferując czy nie oferują aborcję.

  Różyczka Jak uniknąć konsekwencji choroby dziecięcej

 • Share →