Sadzonki rosną petunie

Sadzonki rosną petunie

14-03-2012. 15:27 Elena

Petunia – roślin dzięki: kwitnie przez całe lato aż do mrozów i prawie chora. I niektóre odmiany dopiero teraz nie można kupić! Jednak nasiona jej bardzo małe i nie każdy ogrodnik wie, jak z nich korzystać, kiedy i jak siać.

Sam wzrost petunii na dwa sposoby.

Pierwszy sposób jest to, że można to zrobić bez podnoszenia sadzonki. Kiełkujących nasion na mokrej boomu. serwetka, pelety z nasion musi zawsze mokre. Po 2-3 dniach luków nasiona, a czasem zabawne semyadolki umieścić w pojedynczych filiżanek lub torfotabletki, przykryć folią.

Miniparnichok przyszedł stopniowego oswajania siedzenia na świeżym powietrzu otwarcia na 5-10 minut. Czas «spacery"dalsze wzrosty. Wentylacja dbają, nie wysycha sadzonki.

Druga metoda sadzenia bardziej zaznajomieni: petunie zasiać ziarno dla sadzonek w skrzynkach ploshechki, które mają pod ręką. W pierwszym etapie tej ulotki swooping na kubki z torfu lub tabletek. Staram się siać na początku marca, kiedy to słońce i lekki, by sadzonek nie może być wycofane i czuć się komfortowo. W okresie zapłodnić sadzonki trzy razy. Po raz pierwszy – w miesiąc po picking złożony nawóz (Rastvorin, Kemira Suite), stężenie nawozu nie mniej niż opisana w instrukcji, aby nie spalić młode rośliny. Po raz drugi w ciągu trzech tygodni po pierwszym karmieniu, słaby roztwór mocznika. Już po raz trzeci w dwóch lub trzech (w zależności od pogody) tygodnie przed sadzeniem w otwartym terenie, nawóz złożony, rasy zgodnie z instrukcją.

Dla zdrowia naszych sadzonek można natryskiwać roztworem cyrkonu lub Appin. W rezultacie sadzonki zawsze umacnia i zdrowe.

Pomimo wszystkich zaleceń powinniśmy obserwować rośliny, ich słuchać. Przed sadzeniem rozsady w otwartym terenie muszą stopniowo przyzwyczaić «maminsynek» na wolnym powietrzu i słońcu. Petunia posadzone pod koniec maja, a czasem nawet w czerwcu, po powrocie z mrozu. Segmentowe petunie kształt prischipnut potrzeba lepszego rozgałęzienia bardziej obfite kwitnienie. Formy Kaskadowe szczypta niepożądane rośliny zaczynają pozostawać w tyle w rozwoju, co ma wpływ na rozkwit. Petunia jest satysfakcjonujące roślin do pielęgnacji ona Dziękuję, bujna kwitnienia!

Miłość rośliny i być szczęśliwym.

Share →