Sałatka z kalmarów, pieczarki, ser topiony

Sałatka z kalmarów, pieczarki, ser topiony

Prawdopodobnie wiele gospodyń domowych przepis sałatka z wiedzą, serów topionych, czosnkiem i majonezem. Lubię go bardzo, ale ja nigdy nie gotować. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego.

Gdy on, moim zdaniem, nie jest zbyt istotny na święta, ponieważ istnieje wiele innych, bardziej oryginalne i obiad do domu, też jakoś nie trzeba. Ale moja teściowa na wszystkie możliwe i niemożliwe festiwalu przygotowuje sałatkę.

A tu znalazłam przepis sałatka, którą chcę zaproponować Państwu dzisiaj. Wykorzystuje on nieco inny ser, ale wciąż coś takiego. Cóż, moja teściowa nie kochał tak bardzo, że po prostu nie rozumiem, smak owoców morza, ale jej siostra, która uwielbia gotować dania z owoców morza, w tym sałatki bardzo.

Tutaj, ponosi ten przepis na publicznej dyskusji.

Aby przygotować sałatkę z kalmarów, pieczarki, ser topiony, musisz:

kalmary 500 g

pieczarki 500g

serek śmietankowy – 1 opakowanie

3 ząbki czosnku

2 łyżki kwaśnej śmietany

2 łyżki majonezu

200 g orzechów włoskich

Jak przygotować sałatkę z kalmarów, pieczarkami, serem:

1. Zacznijmy od faktu, że wywar z kalmarów. Aby to zrobić, mycia się ich pierwszy, zdejmij folię i umieścić w już wrzącej wody. Gotować nie dłużej niż 3-4 minuty po zagotowaniu. Następnie rozłożyć na talerzu i dać możliwość schłodzenia. Jeśli to konieczne, po zagotowaniu znowu czyste.

Kiedy kalmary są gotowe, pokroić w paski.

2. Grzyby są dokładnie czyszczone i kopalni. Te, które są małe, można gotować w całości, a jeśli bardzo duże, to najlepiej pokroić na kilka części. Włożyć grzyby w garnku i wypełnić wodą, tak aby całkowicie pokrywa grzyby. Doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez kolejne 10 minut, aż będą miękkie. Następnie rzuca na durszlak do odprowadzania nadmiaru wody.

Po ochłodzeniu grzyby trochę, drobno posiekane.

3. Wymieszać w misce z pokrojonymi kalmary i grzyby.

4. łuskę czosnek, mycia i drobno posiekać.

5. Orzechy jak czosnek i harówki.

6. Ser topiony (radzę wziąć „Viola”) wraz z kwaśnej śmietany i majonezu ziemi do jednorodnej masy. Dodać posiekane orzechy i czosnek.

7. przygotować sos z pieczarek ubrany z kalmarów. Dobre i gotowe ingerować Sałatka przy stole.

Share →