Sarkoidoza płuc i do leczenia chorób.

Sarkoidoza płuc i do leczenia chorób.

Odsłony: 23437

Sarkoidoza – Ogólnoustrojowa choroba o nieznanej etiologii, w których tworzą się ziarniniaki tkanek składających się z komórek nabłonkowych i komórek olbrzymich Pirogov-Langhansa (identyfikacji im pomaga umieścić tę diagnozę). Najczęściej w młodym wieku, chorują kobiety. W sarkoidozę wpływa różnych narządów: węzły chłonne, wątroba, nerki, śledziona, skóra, oczy, kości, itp

Najczęstszym sarkoidoza oddechowego.

W przebiegu choroby Istnieją trzy stadia choroby. Pierwszy etap charakteryzuje się wzrostem klatki piersiowej węzłów chłonnych. W drugim etapie, sarkoidozy, oprócz zwiększania badanie śródpiersiowe węzły chłonne, X-ray wykrywa płuc wzór sieciowania i kieszenie o różnych wielkościach głównie w środkowej i dolnej części płuc. W trzecim etapie, było znaczne zwłóknienie płuc i dużych formacji często seryjnej. Jednej trzeciej pacjentów w pierwszym i drugim etapie tej choroby nie występują dolegliwości, sarkoidoza występuje tylko w badaniu rentgenowskim i diagnoza się niespodzianką pacjentowi. Czasami sarkoidoza zaczyna ostro, gorączka, obrzęk stawów rąk i stóp, wygląd rumień guzowaty (głównie w nogach), zwiększenie węzłów chłonnych obwodowych.

Najczęstszym wariantem choroby – podostre i przewlekłe Oczywiście początek. Pojawia się brak motywacji osłabienie, utrata apetytu, niewielka gorączka, suchy kaszel, często w nocy, ból w klatce piersiowej, gorzej, gdy kaszel. W płucach, świszczący oddech i rzadko wykorzystany w małej ilości. W badaniu ogólnym analizy krwi obserwuje limfopenii i Monocytoza, eosinophilia; ESR w normie lub nieznacznie zwiększone. Kaszel stopniowo wzrasta, zwiększa duszność pojawia sinica.

Czas trwania choroby od kilku miesięcy do wielu lat.

Diagnoza wykonana na podstawie obrazu klinicznego i radiologicznego tej choroby, potwierdzona przez zdalne powiększonych węzłów chłonnych histologii i cytologii, skóra, błony śluzowej oskrzeli, które odsłonią elementów ziarniniaków. Tak więc, sarkoidoza płucna, gruźlica płuc odróżniania choroba Hodgkina i innych chorób.

B leczenie sarkoidozę płuc należy rozważyć możliwość spontanicznego odzysku, a więc w początkowej fazie choroby są zwykle proces rozwoju. GCS powołany, jeżeli w ciągu 3 – 5 miesięcy proces ma tendencję do regresu (odzysku). Zaleca się takie samo leczenie we wczesnych stadiach choroby, jak się wydaje progresji choroby i pogorszenia pacjenta z uogólnieniem procesu, gdyż wpływ na oczy, nerki, skóry, układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego.

Cechy węzłów chłonnych z chlamydią. Czy można wyleczyć tę chorobę?

Nowotwory złośliwe są zlokalizowane w żołądku i przełyku, długi czas niezauważona, a tylko w bardzo dbałością o siebie, można je zdefiniować. Ale wynik leczenia zależy od wczesnego wykrycia choroby!

Rak macicy, objawy i kliniczny obraz w zależności od lokalizacji. Zapobieganie. Zalecenia dotyczące leczenia.

Share →