Sekwencja ząbkowania u dzieci

Sekwencja ząbkowania u dzieci

W tym artykule będziemy mówić o pojawieniu się zębów u dzieci erupcji wzoru i ilości zębów u dzieci, podstawowej opieki stomatologicznej i ustnych sposobów, aby pomóc dziecku podczas ząbkowania.

Kolejność ząbkowanie dziecka

Pytanie, co pierwsze zęby dziecka i ile powinni zacząć wybuchać zapomnienie wszystkich matek. Tymczasem Kolejność wzrostu zębów u dzieci dawna ustalona. Wzrost Standardowy wykres zęby u dzieci jest w następujący sposób:

  • 4-6 miesięcy – dolne siekacze;
  • 5-7 miesięcy – górne siekacze;
  • 9-12 miesięcy – drugi (bocznych), górne i dolne siekacze;
  • 11-15 miesięcy – pierwsze trzonowce (górna);
  • 12-18 miesięcy – pierwsze trzonowce (dolna);
  • 15-20 miesięcy – górne kły;
  • 18-22 miesięcy – niższe Kły;
  • 20-24 miesięcy – drugie zęby trzonowe w dolnym rzędzie;
  • 23-26 miesięcy – drugie zęby trzonowe górnego rzędu.

Pomimo istnienia szczegółowej i ogólnie przyjęty schemat ząbkowanie, niewielkie odchylenia w czasie erupcji niekoniecznie jest odrzucenie. Około 5 dzieci rodzą 10000 z jednym lub dwoma zębami. Czasem zęby mogą pojawić się już w pierwszych dwóch miesiącach życia, lub odwrotnie, nie wybuchają do 12 miesięcy, a następnie przez krótki czas „wydostać się” kilka. Przestraszony lub doświadczenie nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli zęby wybuchły jako rodzice prędzej czy później „standardowych” warunkach.

W normalnym rozwoju do trzech lat dziecko powinno składać uzębienie z 20 zębami. Rozłożenie lub spadek zębów u dzieci rozpoczyna się dopiero w ciągu 5-7 lat, kiedy przyjdzie czas na zmianę zębów mlecznych na stałe.

Jeśli zamówienie lub czas pojawienia się zębów Twojego dziecka przeszkadza, skonsultować się ze stomatologiem.

Objawy zaczynają ząbkowanie

Z reguły początek ząbkowanie niemowląt odnosi się do wieku od około 3-4 miesięcy. W tym czasie, dziecko staje się niespokojne, nastrojowy, są naruszenia snu i apetytu, zwiększone wydzielanie śliny, często zapalenie dziąseł, dziecko zaczyna „spróbuj na ząb”, w niektórych przypadkach istnieje niewielkie katar, gorączka, a nawet biegunki. Aby pomóc dziecku, możesz dać mu specjalną zabawkę – „gryzaki” do masażu dziąseł i ich rozwój, a w przypadkach, gdy dziecko płacze i bardzo cierpi z powodu bólu, można smarować dziąsła specjalne żele przeciwbólowe lub użyć leków homeopatycznych (receptę tylko) , Oczywiście, wiele dzieci doświadczenia podczas erupcji zębów prawie niezauważona – bez jakichkolwiek problemów z snu, apetytu i nastroju, ale nadal rodzice powinni przygotować i dowiedzieć się więcej o czasie i kolejności pojawiania się zębów.

Zdarza się, że erupcja zębów różni się od jednego i tego samego dziecka jest w różny sposób, na przykład, pierwsze zęby pojawiają się niezauważalne, a wszystkie kolejne towarzyszy gorączka, katar i napady złości lub odwrotnie – „protemperaturiv” na pierwszych zębów, dzieci kolejno więcej nie cierpią z powodu ząbkowania.

Rozwój dziecka zębów rozpoczyna się w okresie prenatalnym (w łonie matki), dlatego tak ważne jest, aby kobieta w ciąży przestrzegać odpowiedniej diety i zrobić dieta zróżnicowane i pożywne. Od czasu pojawienia się pierwszych rodziców zębów powinien dokładnie monitorować higienę jamy ustnej dziecka, od czasu do czasu do mycia zębów specjalnej szczoteczki (co do zasady, takie szczotki wykonane są z gumy silikonowej lub miękkie). Dzieciak lat mogą zacząć pokazać jak prawidłowo myć zęby, a dwa lub trzy lata, dziecko może z łatwością poradzić sobie z szczotkowanie sam.

Kluczem do tego – wybrać odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów dla dzieci.

Share →